Κεντρική Ελλάδα Κύπελλο Κύπελλο Ελλάδας: Οι αλλαγές μετά τις ανακατατάξεις στις Εθνικές κατηγορίες

Κύπελλο Ελλάδας: Οι αλλαγές μετά τις ανακατατάξεις στις Εθνικές κατηγορίες

Η άνοδος του Παγκρατίου στην Α2 και του Λοκρού Αταλάντης στη Β’ Εθνική έφερε μικρές αλλαγές και στο Κύπελλο Ελλάδας.

Η ομάδα της Αταλάντης θα αγωνιστεί κανονικά και στην πρώτη φάση θα υποδεχθεί τον Μανδραϊκό, ενώ το Παγκράτι θα ξεκινήσει τελικά από τη δεύτερη φάση, όπου θα περιμένει τον νικητή του Δόξα Λευκάδας – Γέφυρα.

Αναλυτικά:

Α’ ΦΑΣΗ(1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ) (18/09):
1.Εθνικός Πειραιά- Ν.Ε. Μεγαρίδας
2.Α.Ο. Αιγάλεω- Α.Ε. Πεντέλης
3.Ιωνικός Ν.Φ.- Α.Σ.Ε. Δούκα
4.Παπάγου- Πανερυθραϊκός
5.Πρωτέας Βούλας- Ο.Φ. Ηρακλείου
6.Έσπερος Πάτρας- Μαρούσι
7.Πανελευσινιακός- Κ.Α.Ο. Μελισσίων
8.Λοκρός Αταλάντης- Μανδραϊκός
9.Στρατώνι Χαλκιδικής- Π.Α.Σ. Γιάννινα
10.Γ.Σ. Φαρσάλων- Ευρώπη Πευκοχωρίου
11.Χ.Α.Ν.Θ.- Μαχητές/ Πειραματικό
12.Δόξα Λευκάδας- Κ.Σ. Γέφυρας
13.Γ.Α.Σ. Κομοτηνής- Ερμής Λαγκαδά
14.Π.Σ. Ευκαρπίας- Αίας Ευόσμου
15.Έσπερος Λαμίας- Φίλιππος Βέροιας
16.Πρωτέας Γρεβενών- Ε.Κ. Καβάλας

Α’ ΦΑΣΗ(2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ) (22/09):
17.Νικητής 15- Κόροιβος Αμαλιάδας
18.Νικητής 17- Διαγόρας Δρυοπιδέων
19.Νικητής 2- Ανατόλια
20.Νικητής 6- Α.Ε. Ψυχικού
21.Νικητής 3- Χαρίλαος Τρικούπης
22.Νικητής 12- Παγκράτι
23.Νικητής 4- Απόλλων Πάτρας
24.Νικητής 10- Ιπποκράτης Κω
25.Νικητής 1- Α.Ο. Αμύντας
26.Νικητής 11- Α.Σ. Καρδίτσας
27.Νικητής 5- Δάφνη Δαφνίου
28.Νικητής 16- Α.Ο. Αγρινίου
29.Νικητής 9- Γ.Σ. Ελευθερούπολης
30.Νικητής 14- Α.Ο. Τρίτων
31.Νικητής 13- Ολυμπιακός
32.Νικητής 8- Οίαξ Ναυπλίου
Α’ ΦΑΣΗ(3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ) (25/09):
33.Νικητής 31- Νικητής 19
34.Νικητής 17- Νικητής 22
35.Νικητής 23- Νικητής 30
36.Νικητής 26- Νικητής 25
37.Νικητής 27- Νικητής 28
38.Νικητής 21- Νικητής 24
39.Νικητής 20- Νικητής 32
40.Νικητής 29- Νικητής 18
Β’ ΦΑΣΗ ( 1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ) (02/10)
41.Ιωνικός Νικαίας- Κολοσσός Ρόδου
42.Νικητής 39- Γ.Σ. Λαυρίου
43.Νικητής 33- Ερμής Αγιάς
44. Νικητής 37- Νικητής 34
45. Άρης- Ηρακλής
46. Νικητής 35- Ρέθυμνο
47.Νικητής 38- Πανιώνιος
48.Νικητής 40- Νικητής 36
Β’ ΦΑΣΗ (16/10):
49.Νικητής 47-Νικητής 48
50.Νικητής 41- Νικητής 42
51.Νικητής 44- Νικητής 43
52.Νικητής 46- Νικητής 45
Β’ ΦΑΣΗ (3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ) (30/10):
53.Νικητης 52- Νικητής 50
54.Νικητής 51- Νικητής 49
ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ (10/11):
55.Νικητής 54- ΠΑΟΚ
56.Προμηθέας Πάτρας- Παναθηναϊκός
57.Περιστέρι- Ήφαιστος Λήμνου
58.Α.Ε.Κ.- Νικητής 53

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από eBasket.gr
Περισσότερα σε Κύπελλο

Δειτε επισης

“΄Κλικς” από τον αγώνα Πανελευσινιακός – Μελίσσια (pics)

Ο Πανελευσινιακός κοντραρίστηκε με τα Μελίσσια στην πρώτη φάση του Κυπέλλου Ελλάδος. Η ομά…