Κεντρική Ελλάδα Κύπελλο Κύπελλο Ανδρών: Το πρόγραμμα του Κυπέλλου

Κύπελλο Ανδρών: Το πρόγραμμα του Κυπέλλου

Οι ομάδες της Β΄Εθνικής Κατηγορίας θα ριχτούν πρώτες στη “μάχη” του Κυπέλλου Ελλάδος Ανδρών. Στην κλήρωση, που πραγματοποιήθηκε σήμερα, η κληρωτίδα έβγαλε ενδιαφέροντα ζευγάρια. Παράλληλα, πραγματοποιήθηκε και η κλήρωση της Β΄Φάσης με τον Ολυμπιακό να αντιμετωπίζει τον νικητή του ζευγαριού ΓΑΣ Κομοτηνή – Ερμής Λαγκαδά. Ντέρμπι Άρης – Ηρακλή έβγαλε η κλήρωση.

Α΄Φαση 1η αγωνιστική 18/09:

1ος όμιλος

  • Νο1 Εθνικός – Μεγαρίδα
  • Νο2 Αιγάλεω -Πεντέλη
  • Νο 3 Ιωνικός ΝΦ – Δούκας
  • Νο 4Παπάγου – Πανερυθραϊκός
  • Νο 5Πρωτέας Βούλας – ΟΦΗ
  • Νο 6Έσπερος Καλλιθέας – Μαρούσι
  • Νο 7 Πανελευσινιακός – ΚΑΟ Μελλισίων
  • Νο 8Παγκράτι – Μανδραϊκός

2ος όμιλος

  • Νο 9 Στρατώνι – ΠΑΣ Γιάννινα
  • Νο 10Φάρσαλα – Ευρώπη Πευκοχωρίου
  • Νο 11 ΧΑΝΘ – Μαχητές Πειραματικό
  • Νο 12 Δόξα Λευκάδας – Γέφυρα
  • Νο 13 ΓΑΣ Κομοτηνή – Ερμής Λαγκαδά
  • Νο 14 Ευκαρπία – Αίας Ευόσμου
  • Νο 15 Έσπερος Λαμίας – Φίλιππος Βέροιας
  • Νο 16 Πρωτέας Γρεβενών – Καβάλα

Α΄Φάση 2η αγωνιστική 22/09:

  • Νο 17 Νικητής ζευγαριού 15 – Κόροιβος
  • Νο 18 Νικητής ζευγαριού 07 – Διαγόρας Δρυοπιδέων
  • Νο 19 Νικητής ζευγαριού 02 – Ανατόλια
  • Νο 20 Νικητής ζευγαριού 06 – Ψυχικό
  • Νο 21 Νικητής ζευγαριού 03 – Χαρίλαος Τρικούπης
  • Νο 22 Νικητής ζευγαριού 12 – Ερμής Αγιάς Λάρισας (θα αλλάξει)
  • Νο 23 Νικητής ζευγαριού 04 – Απόλλων Πάτρας
  • Νο 24 Νικητής ζευγαριού 10 – Ιπποκράτης Κω
  • Νο 25 Νικητής ζευγαριού 01 – Αμύντας
  • Νο 26 Νικητής ζευγαριού 11 – Καρδίτσα
  • Νο 27 Νικητής ζευγαριού 5 – Δάφνη Δαφνίου
  • Νο 28 Νικητής ζευγαριού 16 – Αγρίνιο
  • Νο 29 Νικητής ζευγαριού 09 – Ελευθερούπολη
  • Νο 30 Νικητής ζευγαριού 14 – Τρίτων
  • Νο 31 Νικητής ζευγαριού 13 – Ολυμπιακός
  • Νο 32 Νικητής ζευγαριού 8 – Οίαξ Ναυπλίου

Α΄Φάση 3η αγωνιστική 25/09:

  • Νο 33 Νικητής ζευγαριού 31 – Νικητής ζευγαριού 19
  • Νο 34 Νικητής ζευγαριού 17 – Νικητής ζευγαριού 22
  • Νο 35 Νικητής ζευγαριού 23 – Νικητής ζευγαριού 30
  • Νο 36 Νικητής ζευγαριού 26 – Νικητής ζευγαριού 25
  • Νο 37 Νικητής ζευγαριού 27 – Νικητής ζευγαριού 28
  • Νο 38 Νικητής ζευγαριού 21 – Νικητής ζευγαριού 24
  • Νο 39 Νικητής ζευγαριού 20 – Νικητής ζευγαριού 32
  • Νο 40 Νικητής ζευγαριού 29 – Νικητής ζευγαριού 18

Β΄Φάση 1η αγωνιστική 02/10:

  • Νο 41 Ιωνικός Νικαίας – Κολοσσός Ρόδου
  • Νο 42 Νικητής 39 – Λαύριο
  • Νο 43 Νικητής 33 – Ερμής Αγιάς
  • Νο 44 Νικητής 37 – Νικητής 34
  • Νο 45 Άρης – Ηρακλής
  • Νο 46 Νικητής 35 – Ρέθυμνο
  • Νο 47 Νικητής 38 – Πανιώνιος
  • Νο 48 Νικητής 40 – Νικητής 36

Β΄Φάση 2η αγωνιστική 16/10:

  • Νο 49  Νικητής 47 – Νικητής 48
  • Νο 50 Νικητής 41 – Νικητής 42
  • Νο 51 Νικητής 44 – Νικητής 43
  • Νο 52 Νικητής 46 – Νικητής 45

Β΄Φάση 3η αγωνιστική 30/10:

  • Νο 53 Νικητης 52 – Νικητής 50
  • Νο 54 Νικητής 51 – Νικητής 49

Προημιτελική φάση 10/11:

  • Νο 55 Νικητής 54 – ΠΑΟΚ
  • Νο 56 Προμηθέας Πάτρας – Παναθηναϊκός
  • Νο 57 Περιστέρι – Ήφαιστος Λήμνου
  • Νο 58 ΑΕΚ – Νικητής 53
Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Δημήτρης Ιωαννίδης
Περισσότερα σε Κύπελλο

Δειτε επισης

Καπινιάρης: “Θα παλέψουμε για τη νίκη”

Ο Αίαντας Ευόσμου θα ριχτεί στη μάχη του Κυπέλλου Ελλάδος και θα αντιμετωπίσει την Ευκαρπί…