Κεντρική Ελλάδα Εθνικές Παγκόσμιο U19: Αποτελέσματα – Βαθμολογία – Πρόγραμμα

Παγκόσμιο U19: Αποτελέσματα – Βαθμολογία – Πρόγραμμα

Γνωστά έγιναν τα ζευγάρια των ημιτελικών του Παγκοσμίου Κυπέλλου U19. Στον πρώτο ημιτελικό το Μάλι θα κοντραριστεί με τη Γαλλία, ενώ στον άλλον αγώνα οι ΗΠΑ θα μονομαχήσουν με τη Λιθουανία.

Αναλυτικά:

29 Ιουνίου

ΚΓ Ηρακλείου (Δύο Αοράκια)

Κίνα-Σερβία 57-106

Πουέρτο Ρίκο-Γαλλία 68-91

Αργεντινή-Ρωσία 86-84 (παρ.)

Ελλάδα-Φιλιππίνες 85-69 (ΕΡΤ)

Πανεπιστήμιο

Μάλι-Λετονία 93-79

Αυστραλία-Καναδάς 76-81

Σενεγάλη-Λιθουανία 52-76

ΗΠΑ-Νέα Ζηλανδία 111-71

30 Ιουνίου

ΚΓ Ηρακλείου (Δύο Αοράκια)

Καναδάς-Μάλι 70-71

Λετονία-Αυστραλία 52-81

Νέα Ζηλανδία-Σενεγάλη

Ρωσία-Ελλάδα 83-75

Πανεπιστήμιο

Γαλλία-Κίνα 119-56

Σερβία-Πουέρτο Ρίκο 75-74

Λιθουανία-ΗΠΑ 84-102

Φιλιππίνες-Αργεντινή 72-77

2 Ιουλίου

ΚΓ Ηρακλείου (Δύο Αοράκια)

Γαλλία-Σερβία 76-85

Σενεγάλη-ΗΠΑ 58-87

Καναδάς-Λετονία 78-76

Αργεντινή-Ελλάδα 73-68

Πανεπιστήμιο

Κίνα-Πουέρτο Ρίκο 99-94

Νέα Ζηλανδία-Λιθουανία 77-75

Μάλι-Αυστραλία 79-82

Φιλιππίνες-Ρωσία 64-92

Η βαθμολογία

Α’ Όμιλος: 1.ΗΠΑ 6, 2.Νέα Ζηλανδία 5, 3.Λιθουανία 4, 4.Σενεγάλη 3

Β’ Όμιλος: 1.Καναδάς 5, 2.Αυστραλία 5, 3.Μάλι 5, 4.Λετονία 3

Γ’ Όμιλος: 1. Αργεντινή 6, 2. Ρωσία 5, 3. Ελλάδα 4, 4.Φιλιππίνες 3

Δ’ Όμιλος: 1. Σερβία 6, Γαλλία 5, 3. Πουέρτο Ρίκο 4, 4. Κίνα 3

Το πρόγραμμα

Φάση των «16»

ΚΓ Ηρακλείου (Δύο Αοράκια)

Νέα Ζηλανδία-Μάλι 62-77

Αργεντινή-Πουέρτο Ρίκο 57-77

Φιλιππίνες-Σερβία 60-87

Ελλάδα-Γαλλία 46-77

Πανεπιστήμιο

ΗΠΑ-Λετονία 116-66

Ρωσία-Κίνα 96-83

Λιθουανία-Αυστραλία 91-74

Σενεγάλη-Καναδάς 79-90

Προημιτελική Φάση

Θέσεις 1-8 (ΚΓ Ηρακλείου, Δύο Αοράκια)

Μάλι –Πουέρτο Ρίκο 84-74

Λιθουανία-Σερβία 92-85

ΗΠΑ-Ρωσία 95-80

Καναδάς-Γαλλία

Θέσεις 9-16 (Πανεπιστήμιο)

Λετονία-Κίνα 87-84

Νέα Ζηλανδία-Αργεντινή 79-84

Αυστραλία-Φιλιππίνες 82-60

Σενεγάλη-Ελλάδα 97-102

Ημιτελική Φάση

Θέσεις 1-4

Δύο Αοράκια

18.00 Μάλι-Γαλλία

20.30 ΗΠΑ-Λιθουανία

Θέσεις 5-8

Δύο Αοράκια

13.00 Ρωσία-Σερβία

15.30 Πουέρτο Ρίκο-Καναδάς

Θέσεις 9-12

Πανεπιστήμιο

16.30 Λετονία-Αυστραλία

20.30 Αργεντινή-Ελλάδα

Θέσεις 13-16

Πανεπιστήμιο

12.00 Κίνα-Φιλιππίνες

14.15 Νέα Ζηλανδία-Σενεγάλη

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Δημήτρης Ιωαννίδης
Περισσότερα σε Εθνικές

Δειτε επισης

Οι κλήσεις των Παμπαίδων

Το κλιμάκιο Νότου της Εθνικής Παμπαίδων έχει προγραμματισμένη προπόνηση σε δύο γκρουπ την …