Κεντρική Διεθνή Μεγάλο ματς, ισοφάρισε η Εφές τη Φενέρ!

Μεγάλο ματς, ισοφάρισε η Εφές τη Φενέρ!

fenerbache efes micic

Σ΄ένα συναρπαστικό παιχνίδι, που κρίθηκε στην παράταση, η Αναντολού Εφές επικράτησε της Φενέρμπαχτσε με 101-93 και ισοφάρισε τη σειρά των τελικών του τουρκικού πρωταθλήματος σε 1-1. Ο Μίσιτς πραγματοποίησε μαγική εμφάνιση και οδήγησε την ομάδα του στη νίκη, ενώ στην αντίπερα όχθη ο Μέλι ήταν μοιραίος για την ομάδα του Ομπράντοβιτς.

Ο Ιταλός στην τελευταία επίθεση της κανονικής διάρκειας αστόχησε στην τελευταία επίθεση και το ματς οδηγήθηκε στην παράταση. Η Αναντολού Εφές εκεί ήταν καλύτερη και κατάφερε τελικά να πάρει το ροζ φύλλο αγώνα και έφερε τη σειρά στα ίσια.

Ο Μίσιτς ήταν ο κορυφαίος των νικητών, καθώς τέλειωσε το ματς έχοντας 30 πόντους, 4 ριμπάουντ και 6 ασίστ. Πολύ καλή παρουσία είχε και ο Σέιν Λάρκιν, που σημείωσε 19 πόντους. Στην αντίπερα όχθη, ο Μέλι είχε 22 πόντους, ενώ ο Κώστας Σλούκας έκανε double double με 11 πόντους και 11 ασίστ.

Τα Δεκάλεπτα: 14-20, 40-52, 65-69, 86-86, 101-93

Euroleague: Ο Γιάννης Φούφης στη λίστα για τα play off

Με έναν Έλληνα διαιτητή η λίστα για τα play off της Euroleague. Ο Γιάννης Φούφης είναι ο μ…