Κεντρική Γ' Εθνική Αχαγιά ’82 – Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας 72-73

Αχαγιά ’82 – Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας 72-73

argonautis

Ο Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας ήταν ο μεγάλος νικητής στην αναμέτρηση των μπαράζ με την Αχαγιά ’82, καθώς επικράτησε με 73-72 εκτός έδρας. Οι φιλοξενούμενοι στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου ήταν πίσω στο σκορ, αλλά στην τελευταία περίοδο κατάφεραν να κάνουν την ανατροπή.

Ο Αργοναύτης ξεκίνησε καλύτερα την αναμέτρηση και προηγήθηκε με 18-13. Οι φιλοξενούμενοι συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό και έκλεισαν το ημίχρονο μπροστά με 34-30. Στο δεύτερο μέρος η Αχαγιά ’82 αντέδρασε και πέρασε μπροστά στο σκορ (53-48). Στην τελευταία περίοδο, όμως, ο Αργοναύτης κατάφερε να κάνει την ανατροπή και να πάρει τη νίκη και την προνομιούχο θέση.

Τα δεκάλεπτα: 13-18, 30-34, 53-48, 72-73