Κεντρική Διεθνή Ευρωλίγκα ΤΣΣΚΑ Μόσχας – Μπασκόνια 94-68

ΤΣΣΚΑ Μόσχας – Μπασκόνια 94-68

Επίδειξη δύναμης έκανε η ΤΣΣΚΑ Μόσχας στο πρώτο παιχνίδι των playoffs κόντρα στην Μπασκόνια, καθώς επικράτησε με 94-68. Οι Ρώσοι δυσκολεύτηκαν μόνο στο πρώτο ημίχρονο, αλλά στο δεύτερο ήταν καταιγιστικοί και πήραν εύκολα το ροζ φύλλο αγώνα και έκαναν το 1-0 στη σειρά.

Το πρώτο δεκάλεπτο ήταν αρκετά ισορροπημένο και η Μπασκόνια μάλιστα κατάφερε να το ολοκληρώσει μπροστά στο σκορ (23-24). Η ΤΣΣΚΑ Μόσχας βελτιώθηκε στη δεύτερο περίοδο και οι παίκτες πήγαν στα αποδυτήρια με το σκορ στο 44-40 υπέρ της ομάδας του Δημήτρη Ιτούδη.

Στο δεύτερο μέρος η εικόνα άλλαξε εντελώς. Οι γηπεδούχοι έκαναν πάρτι σε άμυνα και επίθεση και με επί μέρους σκορ 29-12 ξέφυγαν για πρώτη φορά στο σκορ (73-52). Η τελευταία περίοδος είχε διαδικαστικό χαρακτήρα. Η ΤΣΣΚΑ είχε τον πλήρη έλεγχο στο ματς και πήρε εύκολα το ροζ φύλλο αγώνα με 94-68.

Τα δεκάλεπτα: 23-24, 44-40, 73-52, 94-68

«Καρφί» Νέντοβιτς για την απόφαση της Ευρωλίγκας (pic)

Δεν φαίνεται να ικανοποιήθηκε για την απόφαση της Ευρωλίγκας σχετικά με τα παιχνίδια που α…