Κεντρική Διεθνή Μείωσε σε 2-1 η Μπουντούτσνοστ

Μείωσε σε 2-1 η Μπουντούτσνοστ

Η Μπουντούτσνοστ φαίνεται ότι θα πουλήσει ακριβά το τομάρι της στους τελικούς της Αδριατικής Λίγκας. Οι Μαυροβούνιοι στον τρίτο τελικό πραγματοποίησαν εξαιρετική εμφάνιση και επικράτησαν με 80-72 του Ερυθρού Αστέρα παρότι βρέθηκαν να χάνουν με 12 πόντους.

Ο Ερυθρός Αστέρας ήταν πολύ καλός στο πρώτο μέρος και προηγήθηκε με 46-34 και έκλεισε το ημίχρονο μπροστά με πέντε πόντους (45-50). Η συνέχεια, όμως, δεν ήταν ανάλογη και η Μπουντούτσνοστ με ένα σερί 14-0 κατάφερε να πάρει τα ηνία του σκορ και να τελείωσε την τρίτη περίοδο μπροστά με 66-58.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο δεν άλλαξε κάτι. Ο Ερυθρός Αστέρας προσπάθησε για την ανατροπή, αλλά η Μπουντούτσνοστ άντεξε και πήρε τη νίκη με 80-72.

Τα δεκάλεπτα: 18-25, 45-50, 66-58, 80-72