Κεντρική Γ' Εθνική Γ΄Εθνική: Τα αποτελέσματα του 2ου Βόρειου ομίλου

Γ΄Εθνική: Τα αποτελέσματα του 2ου Βόρειου ομίλου

Η Ευκαρπία είναι μαθηματικά η πρωταθλήτρια του δεύτερου βόρειου ομίλου της Γ΄Εθνικής Κατηγορίας. Οι πρωτοπόροι του πρωταθλήματος επικράτησαν με ανατροπή του ΓΑΣ Κομοτηνή (81-87) και εξασφάλισε την πρώτη θέση, την άνοδο και το πρωτάθλημα.

Τα αποτελέσματα της 24ης αγωνιστικής:

ΒΑΟ-ΜΕΝΤ 94-80
Πολύγυρος-Αστέρας Σίνδου 81-67
Ασπίδα Ξάνθης-Ζέφυρος 74-62
ΓΑΣ Κομοτηνή-ΠΣ Ευκαρπίας 81-87
Αίας Ευόσμου-Λεύκιππος Ξάνθης 60-77
Νέα Μουδανιά-Απόλλων Καλαμαριάς 60-87 (18/04)
ΔΕΚΑ-Μακαμπή 87-59

Τα φύλλα αγώνα:

ΝΕΑ ΜΟΥΔΑΝΙΑ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ 60-87
Διαιτητές
: Γιαννούλης Α., Νέδογλου
Δεκάλεπτα: 10-25, 28-48, 41-69, 60-87
Νέα Μουδανιά (Παναγιωτόπουλος): Σερέτης 3, Μπέτσος 3, Φιλοξενίδης 20(1), Τσιγγελίδης 4, Μπακρατσάς 5(1), Τσιτσιντάς, Τεζετζίδης 7, Σουρλάς 6, Ζάχαρης, Τογανίδης 4, Τσότικας 3, Τσατσαρής 5.
Απόλλων Καλαμαριάς (Χατζούλης-Μιχαηλίδης): Κουκουλίδης 2, Παϊτάρης 1, Μαχαιριανάκης 24(2), Μύθιλλος 6, Τσιμπής 4, Γουναρόπουλος 4, Σαμαράς 8(2), Αγραφιώτης 10(2), Μόρας 4, Κατηρτζίδης 3(1), Ακριτίδης 7, Αθαναηλίδης 14.

ΒΑΟ-ΜΕΝΤ 94-80
Διαιτητές: Τζιοπάνος Γ. – Θρασυβουλίδης
Δεκάλεπτα: 25-19, 50-41, 69-62, 94-80
ΒΑΟ (Νομικός): Λεπτοκαρίδης 18 (2), Μπαγκντασαριάν 2, Πετρίδης 20 (1), Τζουβάρας 12 (4), Ταζόπουλος 9 (1), Χότζα 4, Μαδεμλής 8, Πισιώτης 2, Βουνάκης 19 (5), Γιαννούλης, Ζαχαρίας, Πυδαράκης. ‘
ΜΕΝΤ (Κουγιουμτζίδης): Ζεϊμπέκης 1, Μιχαηλίδης 38 (3), Νικολούδης 7 (2), Μουταρέλος, Τσίκος, Χατζηλάμπρου, Ακσεχέρογλου 13 (1), Καρανώτας 21 (2), Βελέντζας, Καρατόλιος, Μάνδρας.

Βαθμολογία (σε 24 αγώνες):

1) ΠΣ Ευκαρπίας 45 (21-3)
2) ΓΑΣ Κομοτηνή 41 (17-7)
3) Πολύγυρος 39 (15-9)
4) Λεύκιππος Ξάνθης 38 (14-10)
5) Αίας Ευόσμου 38 (14-10)
6) Ασπίς Ξάνθης 37 (13-11)
7) Ζέφυρος 37 (13-11)
8) ΔΕΚΑ 36 (12-12)
9) ΜΕΝΤ 36 (12-12)
10) Απόλλων Καλαμαριάς 35 (11-13)
11) ΒΑΟ 34 (10-14)
12) Αστέρας Σίνδου 33 (9-15)
13) Μακαμπή 31 (7-17)
14) Νέα Μουδανιά 24 (0-24)

25η αγωνιστική (5/5):

ΜΕΝΤ-ΑΟ Πολυγύρου
Ζέφυρος-Αστέρας Σίνδου
ΠΣ Ευκαρπίας-ΒΑΟ
Λεύκιππος Ξάνθης-ΓΑΣ Κομοτηνή
Απόλλων Καλαμαριάς-Αίας Ευόσμου
Μακαμπή-Νέα Μουδανιά
Ασπίδα Ξάνθης-ΔΕΚΑ

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Δημήτρης Ιωαννίδης
Περισσότερα σε Γ' Εθνική

Δειτε επισης

Νίκη για ΝΕΟΛ, έπιασε τον Ηλυσιακό στην κορυφή του ομίλου

Με νίκη συνέχισε τις υποχρεώσεις του στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής ο ΝΕΟΛ, επικρατών…