Κεντρική Γ' Εθνική Γ’ Εθνική (Νότος): Εκτός έδρας δοκιμασία για Αιγάλεω, ντέρμπι για τον ΟΦΗ

Γ’ Εθνική (Νότος): Εκτός έδρας δοκιμασία για Αιγάλεω, ντέρμπι για τον ΟΦΗ

Το Αιγάλεω εξακολουθεί να απολαμβάνει την μοναξιά της πρωτιάς στον 1ο όμιλο της Γ’ Εθνικής. Πλέον έχει μπροστά του το εκτός έδρας παιχνίδι απέναντι στην Καλαμάτα.

Σχετικά με τον δεύτερο όμιλο, υπάρχουν σημαντικά ματς για τον ΚΑΟ Μελισσίων, τον Λοκρό Αταλάντης και τον ΟΦΗ, ομάδες που ισοβαθμούν στην πρώτη θέση. Σε ό,τι αφορά τους Κρητικούς, έχουν το ντέρμπι με τον Αργοναύτη ο οποίος βρίσκεται έναν βαθμό πίσω από τον ΟΦΗ.

Το πρόγραμμα

Τέντα 17.00 Καλαμάτα-Αιγάλεω Λαμπίρης, Κανελλόπουλος (Παλικάρης)

Κάτω Αχαγιάς 14.30 Αχαγιά 82-Νέο Ληξούριο Τζίμης, Μελισσάρης (Θεοδωρόπουλος)

Αλ. Σάλτας 17.00 Μεγαρίδα-Ηλυσιακός Σιδέρης, Αγγελής (Ζώης)

Αιγίου 17.00 Κεραυνός Αιγίου-Ακράτα Ασημακάκη, Λεκατσάς (Κωστής)

Ζ. Αλεξάνδρου 17.00 Ιωνικός ΝΦ-Άρης Νίκαιας Αναστασίου, Μαρτινάκος (Παπαδόπουλος Στ.)

Λεχαίου 17.00 Λέοντας 2014-ΑΕ Ν. Κηφισιάς Χουγιάζος, Μαρινάκης (Ελένης)

Βυζαντινό ΑΚ 17.00 Πέρα-Έσπερος ΑΟΠΑ Χριστινάκης, Μαραγκάκης (Γολέγου)

Η βαθμολογία (1ος ομιλος):

1) Αιγάλεω 43 (21-1)
2) Ιωνικός ΝΦ 42 (20-2)
3) Μεγαρίδα 40 (18-4)
4) Αχαγιά 38 (16-6)
5) Ηλυσιακός 32 (10-12)
6) Άρης Νικαίας 32 (10-12)
7) Κηφισιά 32 (11-10-1 μηδ.)
8) Πέρα 32 (10-12)
9) Ακράτα 31 (9-13)
10) Ληξούρι 30 (8-14)
11) Καλαμάτα 29 (7-15)
12) Έσπερος Πατρών 29 (7-15)
13) Κεραυνός Αιγίου 27 (5-17)
14) Λέοντας 24 (2-20)

Το πρόγραμμα

Κοντόπευκου 17.00 ΚΑΠ-ΚΑΟ Μελισσίων Αντωνιάδης Αλ., Σκουλαρίκης (Κώτσης)

Δύο Αοράκια 17.00 ΟΦΗ-Αργοναύτης Τρ. Καρακάσης, Καμήτσος (Ευαγγελινός)

Καλλιθέας Ρόδου 17.00 Καλλιθέα-ΕΦΑΟΖ Τσακαλόγιαννης, Λεβεντάκος (Ξανθός)

Θήβας 17.00 Άρης Θήβας-Κορωπί Ροδίτης, Ξυλάς (Χαρατσής)

Αταλάντης 17.00 Λοκρός Αταλάντης-Ερμής Σχηματαρίου Παπαδόπουλος Χρ., Κιουλάφας (Δεσάρτης)

Χαλκιά-Αναστασιάδη 16.00 ΑΕ Έξω Παναγίτσας-Δειλινό Καρανικόλα Αλ., Καρανικόλα Ελ. (Κάλφα)

Η βαθμολογία (2ος όμιλος)

1) Μελίσσια 40 (18-4)
2) Λοκρός Αταλάντης 40 (18-4)
3) ΟΦΗ 40 (18-4)
4) Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας 39 (17-5)
5) ΕΦΑΟΖ 36 (14-8)
6) Κορωπί 34 (12-10)
7) Άρης Θήβας 34 (12-10)

8) Ίκαρος Νέας Σμύρνης 33 (10-13)*
9) Ερμής Σχηματαρίου 32 (10-12)
10) ΒΑΟΛ Χίου 32 (9-14)*
11) ΚΑΠ 30 (8-14)
12) Καλλιθέα 28 (6-16)
13) ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC 23 (3-18-1 μηδ.)
14) Δειλινό 22 (0-22)

*Eχουν ένα μας περισσότερο

 

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Δημήτρης Σιαφάκας
Περισσότερα σε Γ' Εθνική

Δειτε επισης

Γλαύκος: Πήρε Χουλιαρά [pic]

Ο Γλαύκος προχωράει τον σχεδιασμό του για τη νέα σεζόν και ανακοίνωσε την απόκτηση του Γιά…