Κεντρική Ελλάδα ΕΣΚΑ Β' ΕΣΚΑ Β’ ΕΣΚΑ: Τα αποτελέσματα της 22ης αγωνιστικής

Β’ ΕΣΚΑ: Τα αποτελέσματα της 22ης αγωνιστικής

Με νίκες συνέχισαν οι πρωτοπόροι του 1ου ομίλου της Β’ ΕΣΚΑ, μιας και η Νήαρ Ηστ κέρδισε την ΜΕΝ Ιλίου με 72-59 και ο Αχαρνής επικράτησε του Γ.Σ. Γλυκών Νερών με 62-37. Στον 2ο όμιλο, στο μεγάλο ντέρμπι, το Πικέρμι νίκησε τον Εύνικο με 75-62, έτσι “πλησίασε” στον ένα βαθμό την πρώτη θέση και μάλιστα έχει το πλεονέκτημα σε περίπτωση πιθανής ισοβαθμίας.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ / 1ος ΟΜΙΛΟΣ:  

ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ ΤΑΥΡΟΣ 2006– ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 61-57
ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ– ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ Δ.Π 74-62
ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ- ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ 59-72
ΑΧΑΡΝΗΣ ΛΦΜ– ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ 62-37
ΓΣ ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ– ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ 72-52
ΥΠΕΡΟΧΗ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ- ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ  81-91

*Εκκρεμεί το Καρέας – Αναγέννηση Πετρ.

Τα φύλλα αγώνα :

ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ 74
ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 62
Διαιτητές: Παπαδόπουλος, Λαζόγκα
Δεκάλεπτα: 18-22, 38-41, 55-48, 74-62
ΠΑΟ Κουκάκι (Δημητρακόπουλος, Μανιάτης): Γκάτζο 4, Καμπέρης 8, Σιδέρης 6 (2), Κορετς 2, Μπουκουβάλας, Βεζιρτζόγλου 5 (1), Συρόπουλος, Κοσμάς 12 (2), Αδρακτας, Τσότσος 16, Μοσχονάς 14 (1), Αναγνώστου 7
ΑΕΚ Περιστερίου (Γρυλιωνάκης, Σταυρόπουλος): Γκότσης 11, Καμαρινόπουλος 4, Νινος 10 (2), Μπαρτζώκας 3 (1), Πετσανας, Παρασκευόπουλος, Χίος 5, Κατσιμάρδος 4, Σιδέρης 5, Γεωργακόπουλος, Δημητρόπουλος 18 (2), Νταγκίνης 2.

ΥΠΕΡΟΧΗ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ 81
ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ 91
Διαιτητές: Καλογερόπουλος, Φασόλης
Δεκάλεπτα: 18-24, 33-40, 60-66, 81-91
Υπεροχή Εξαρχείων (Δανιήλ): Στασινόπουλος 12, Αρβανίτης 22(3), Μικέλης 8, Γκόφας 7(1), Μ, Πετρόπουλος 2 , Τσουπρης 1, Παπασπύρου 4, Πλουτέτσκι 23(3), Μπούρας 2, Ναξάκης
ΜΕΣ Μαραθώνος:(Αναστασοπουλος) Κουτσογιαννοπουλος 2, Συγγουνας 26(5), Τσαλας , Ευαγγελου 8, Μαρκου 13(1), Δημητριου 9, Δαγκλης 12, Ντασης 20(1), Καππος, Δεληγιαννης 1, Γριμανης, Παρασκευοπουλος.

ΓΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ 72
ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ 52
Διαιτητές: Ορφανός, Παπαγεωργίου
Δεκάλεπτα: 8-14 , 30-29, 53-46, 72-52.
Άγιοι Αναργυροι (Μηλιωριτσας , Φασουλοπουλος): Χαραλαμπους 8[1] , Γκινουτσης 9[1], Λαγος 1, Τσιτος 2, Λαμπιρης 3[1], Μουρατος, Παπακωστας 12[1], Αθανασακης 11, Χανιωτης 13[3], Μανωλατος, Τουρλιδας, Καπετανιος 13.
Κουρος (Ψωμαδερης): Παπαθεοδωρου 4, Δριτσας, Σπυριδης 3, Καλουδης 3[1], Πανης 2, Ψωμαδερης 1, Διαμαντοπουλος 1, Παξινος 27[2], Μπιρμπας 11, Ρεππας, Τσιουβας.

ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ 59
ΝΗΑΡ ΗΣΤ 72
Διαιτητές: Σκούτας, Κομιάνος
Δεκάλεπτα: 15-20, 35-35, 42-54, 59-72
ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ(Γεωργαλάς,Κατσιώτης): Τσιάπουλας 12 (1), Μουρτογιάννης, Αντωνόπουλος Β.Α 8 (2), Καρυάτης 8 (2), Μπιλής , Αντωνόπουλος Β.Ι 1 , Φαρούπος 3 (1) , Τριαντογιάννης 8, Κώτσιας 6, Τσερώνης 11 (1), Παπαδάκης 2.
ΝΗΑΡ ΗΣΤ (Καρνέσης,Τούρλης): Νικολόης 2, Χατζηκωστής 5 (1),Καραϊνδρος 16 (1), Πάτσιος, Χατζηαναστασιάδης, Μελεούνης 17 (1), Κουπίδης 20 (1), Βαρουκτσής,Ρεντίφης, Μουγιός 7 (1), Μάγκος 5 (1).

Β΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ 1ος ΟΜΙΛΟΣ

ΤΙΤΛΟΣ ΟΜΑΔΑΣ ΒΑΘ ΑΓΩΝ Ν Η Μ ΑΒ ΕΠΙΘ ΑΜΥΝ ΔΙΑΦ ΒΑΘΜΟΙ ΣΤΟΥΣ
ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ
ΑΓΩΝΕΣ
ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΤΟΥΣ
ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ
ΑΓΩΝΕΣ
ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ 43 22 21 1 0 0 1663 1398 265 0 1,000
ΑΧΑΡΝΗΣ ΛΦΜ 40 22 18 4 0 0 1473 1340 133 0 1,000
ΓΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ 37 22 15 7 0 0 1513 1414 99 0 1,000
ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ 34 22 12 10 0 0 1471 1481 -10 6 1,065
ΥΠΕΡΟΧΗ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ 34 22 12 10 0 0 1592 1533 59 7 1,022
ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ 34 22 12 10 0 0 1470 1475 -5 5 0,918
ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ 32 22 10 12 0 0 1402 1438 -36 4 1,078
ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ 32 22 10 12 0 0 1439 1427 12 2 0,927
ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ. 31 21 10 11 0 0 1510 1493 17 4 1,311
ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 31 22 9 13 0 0 1366 1446 -80 2 0,763
ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 30 22 8 14 0 0 1384 1436 -52 0 1,000
ΑΟ ΚΑΡΕΑ 28 21 7 14 0 0 1318 1360 -42 0 1,000
ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ 25 21 4 17 0 0 1348 1506 -158 2 1,056
ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-Δ.Π. 25 21 4 17 0 0 1296 1498 -202 1 0,947

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ / 2ος ΟΜΙΛΟΣ:  

ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ- ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ 57-63
ΑΟ ΠΙΚΕΡΜΙΙΟΥ– ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ 75-62
ΕΦΟΑ ΣΠ.ΛΟΥΗΣ– ΑΕ ΓΚΥΖΗ ΠΟΛΥΓ. 72-51
ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ.- ΤΥΦΩΝ ΑΣ 65-71
ΑΟ ΔΑΦΝΗΣ– ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ 81-61
ΑΟ ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΩΝ– ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ 80-71
ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ.- ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ 71-79

Τα φύλλα αγώνα :

ΕΦΟΑ ΣΠ.ΛΟΥΗΣ 72
ΓΚΥΖΗ ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ 51
Διαιτητές: Σιδερής, Κούλης
Δεκάλεπτα: 23-22, 45-34, 62-43, 72-51
ΕΦΟΑ Σπ.Λούης ( Κοσμίδης, Θωμόπουλος Γ.): Τσουβελεκάκης 2, Φράγκος 7, Καλούδας 5 (1), Καραμποικης 8 (2), Θωμόπουλος Θ. 11, Παπαδρόσου 5 (1), Τριγαζης 13 (2), Μπαλιούσης, Γεωργακόπουλος 8 (2), Αλαμανος 13
Γκύζη Πολυγώνου (Ψαράκης, Δημογέροντας): Παπαδόπουλος 6 (1), Μήτσος, Κανελλόπουλος, Βιτωράτος 1, Τζαμουράνης 7 (1), Γλυκας, Βλαχάκης 21 (2), Ξανθόπουλος 2, Καλφαγιάννης, Μυλωνάς 12 (2), Αγορόπουλος, Κοκκίνης 2.

Β΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ 2ος ΟΜΙΛΟΣ

ΤΙΤΛΟΣ ΟΜΑΔΑΣ ΒΑΘ ΑΓΩΝ Ν Η Μ ΑΒ ΕΠΙΘ ΑΜΥΝ ΔΙΑΦ ΒΑΘΜΟΙ ΣΤΟΥΣ
ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ
ΑΓΩΝΕΣ
ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΤΟΥΣ
ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ
ΑΓΩΝΕΣ
ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ 41 22 19 3 0 0 1662 1516 146 0 1,000
ΑΟ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ 40 22 18 4 0 0 1576 1319 257 0 1,000
ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ 39 22 17 5 0 0 1532 1396 136 0 1,000
ΑΟ ΔΑΦΝΗΣ 38 21 17 4 0 0 1528 1291 237 0 1,000
ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ 34 22 12 10 0 0 1443 1376 67 0 1,000
ΑΟ ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΩΝ 33 22 11 11 0 0 1515 1540 -25 0 1,000
ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. 32 22 10 12 0 0 1471 1543 -72 2 1,237
ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. 32 22 10 12 0 0 1378 1430 -52 1 0,808
ΤΥΦΩΝ ΑΣ 31 22 9 13 0 0 1402 1485 -83 0 1,000
ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ 30 22 8 14 0 0 1487 1584 -97 0 1,000
ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ 28 22 9 13 0 3 1337 1380 -43 0 1,000
ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 27 21 6 15 0 0 1345 1473 -128 0 1,000
ΑΕ ΓΚΥΖΗ ΠΟΛΥΓ. 26 22 4 18 0 0 1471 1622 -151 0 1,000
ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ 25 22 3 19 0 0 1296 1488 -192 0 1,000
  • Β’ ΕΣΚΑ: Τα αποτελέσματα για τα πλέι οφ

    Τον νικητή του ζευγαριού των Αγίων Αναργύρων με τον Μαραθώνα περιμένει στον τελικό στον 1ο…
Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Δημήτρης Σιαφάκας
Περισσότερα σε Β' ΕΣΚΑ

Δειτε επισης

Β’ ΕΣΚΑ: Τα αποτελέσματα

Ο Χολαργός και ο Πανελλήνιος προελαύνουν στον πρώτο όμιλο της Β’ ΕΣΚΑ. Τα δύο φαβορί…