Κεντρική Διεθνή Ευρωλίγκα Μπασκόνια – Μπουντούτσνοστ 82-62

Μπασκόνια – Μπουντούτσνοστ 82-62

«Χαμός» γίνεται για μία θέση στην οχτάδα της Ευρωλίγκας. Η Μπασκόνια κέρδισε και αυτή την Μπουντούτσνοστ με 82-62 και συνεχίζει το κυνήγι της πρόκρισης στα playoffs. Οι Βάσκοι δεν είχαν κάποιο πρόβλημα και πήραν εύκολα το ροζ φύλλο αγώνα.

Η Μπασκόνια ήταν εξαιρετική στο πρώτο δεκάλεπτο και γρήγορα πήρε μία διαφορά οχτώ πόντων (23-15). Η Μπουντούτσνοστ αντέδρασε και στο ημίχρονο πλησίασε στους πέντε (39-34), αλλά η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη.

Οι Βάσκοι ήταν καταιγιστικοί στο τρίτο δεκάλεπτο και με επί μέρους σκορ 25-15 εκτόξευσαν τη διαφορά στους 15 (64-49). Μέχρι το φινάλε δεν άλλαξε κάτι και η Μπασκόνια πήρε τη νίκη με 82-62.

Τα δεκάλεπτα: 23-15, 39-34, 64-49, 82-62

Load More Related Articles

Γιάννης: “Θα επιστρέψουμε δυνατότεροι και καλύτεροι” (pic)

Οι Μιλγουόκι Μπακς δεν κατάφεραν να προκριθούν στους τελικούς του ΝΒΑ, καθώς έμειναν εκτός…