Κεντρική Ελλάδα ΕΣΚΑ Β' ΕΣΚΑ B’ ΕΣΚΑ: Τα αποτελέσματα της 24ης αγωνιστικής

B’ ΕΣΚΑ: Τα αποτελέσματα της 24ης αγωνιστικής

Δυσκολεύτηκε η Νήαρ Ηστ που είναι πρωτοπόρος στον 1ο όμιλο της Β’ ΕΣΚΑ… Το ματς με τον Γ.Σ. Προμηθέα οδηγήθηκε στην παράταση αλλά τελικά τα κατάφερε με σκορ 82-81. Οσον αφορά τον 2ο όμιλο, το Πικέρμι (είναι στην πρώτη θέση) κέρδισε εύκολα την Ολυμπιάδα με 95-67.

Δείτε όλα τα αποτελέσματα της 24ης αγωνιστικής

1ος ΟΜΙΛΟΣ:

ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ ΤΑΥΡΟΣ 2006– ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ Δ.Π 53-50
ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ– ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 85-81 (72-72 κ.α.)
ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ– ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ 74-59
ΑΧΑΡΝΗΣ ΛΦΜ– ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ 77-61
ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ– ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ 83-76
ΓΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ- ΑΟ ΚΑΡΕΑ 59-61
ΥΠΕΡΟΧΗ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ– ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ. 84-74

Τα φύλλα αγώνα :

ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ 85
ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 81
Διαιτητές: Πολυχρόνης, Ζιώγας
Δεκάλεπτα: 15-21, 39-41, 48-60, 72-72,  85-81 (παρ.)
Νήαρ Ηστ (Καρνεσης, Τουρλής): Νικολοης 2, Χατζηκωστής 18(5), Καραΐνδρος 8(2), Πατσιος 6(2),  Χατζηαναστασιάδης, Μελεούνης 4,Κουπιδης 32(6), Τσαντήλας, Βαρουκτσης 1, Σκεντζος, Μούγιος 14, Μάγκος
ΓΣ Προμηθέας (Ταμπάκης): Κιούσης, Ζήκας, Πανταζής 7(1), Καρακώστας 7,Τριχιας 18(1), Μιμανι 9, Σαρακασιδης 20(6), Λιακόπουλος, Αρτουσενκο 20(3).

ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ 83
ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ 76
Διαιτητές: Ναστούλης,Σπυρλιδάκης
Δεκάλεπτα: 22-14,46-37,63-63,83-76
ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ (Γεωργαλάς-Κατσιώτης): Τσιάπουλας 9 (2),  Μουρτογιάννης, Αντωνόπουλος Β.Α 30 (7), Καρυάτης 10 (2), Μπιλής, Αντωνόπουλος Β.Ι, Φαρούπος ,Τριαντογιάννης 5, Κώτσιας 7, Τσερώνης 22 (2).
ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ (Σκλαβούνος): Μαθιουδάκης, Γαϊτανάκης 11 (1), Σωτηρόπουλος 16 (1), Νταούντ 10, Σακελλαρίδης 6, Σαρήμπαλης 11 (2), Σταύρου, Γάσπαρης 8 (2), Σταφυλάς 6, Χανιώτης 8 (1)

Β΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ 1ος ΟΜΙΛΟΣ

ΤΙΤΛΟΣ ΟΜΑΔΑΣ ΒΑΘ ΑΓΩΝ Ν Η Μ ΑΒ ΕΠΙΘ ΑΜΥΝ ΔΙΑΦ ΒΑΘΜΟΙ ΣΤΟΥΣ
ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ
ΑΓΩΝΕΣ
ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΤΟΥΣ
ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ
ΑΓΩΝΕΣ
ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ 47 24 23 1 0 0 1809 1531 278 0 1,000
ΑΧΑΡΝΗΣ ΛΦΜ 44 24 20 4 0 0 1610 1453 157 0 1,000
ΓΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ 39 24 15 9 0 0 1634 1547 87 0 1,000
ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ 37 24 13 11 0 0 1602 1617 -15 3 1,029
ΥΠΕΡΟΧΗ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ 37 24 13 11 0 0 1746 1686 60 3 0,972
ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ 36 24 12 12 0 0 1604 1624 -20 3 1,113
ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ 36 24 12 12 0 0 1553 1547 6 3 0,899
ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 35 24 11 13 0 0 1485 1554 -69 3 1,028
ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ 35 24 11 13 0 0 1571 1565 6 3 0,973
ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 33 24 9 15 0 0 1527 1570 -43 2 1,339
ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ. 33 23 10 13 0 0 1636 1638 -2 1 0,747
ΑΟ ΚΑΡΕΑ 32 23 9 14 0 0 1458 1489 -31 0 1,000
ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ 29 24 5 19 0 0 1479 1660 -181 0 1,000
ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-Δ.Π. 27 24 4 19 1 0 1398 1631 -233 0 1,000

2ος ΟΜΙΛΟΣ:        

ΑΟ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ– ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. 95-67
ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ– ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ 74-72 (65-65 κδ)
ΕΦΟΑ ΣΠ.ΛΟΥΗΣ– ΤΥΦΩΝ ΑΣ 70-50
ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ– ΑΕ ΓΚΥΖΗ ΠΟΛΥΓ. 101-58
ΑΟ ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΩΝ– ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ 76-64
ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ.– ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ 68-58
ΑΟ ΔΑΦΝΗΣ– ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ 83-58

Β΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ 2ος ΟΜΙΛΟΣ

ΤΙΤΛΟΣ ΟΜΑΔΑΣ ΒΑΘ ΑΓΩΝ Ν Η Μ ΑΒ ΕΠΙΘ ΑΜΥΝ ΔΙΑΦ ΒΑΘΜΟΙ ΣΤΟΥΣ
ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ
ΑΓΩΝΕΣ
ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΤΟΥΣ
ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ
ΑΓΩΝΕΣ
ΑΟ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ 44 24 20 4 0 0 1731 1439 292 0 1,000
ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ 43 24 19 5 0 0 1796 1661 135 0 1,000
ΑΟ ΔΑΦΝΗΣ 42 23 19 4 0 0 1679 1393 286 4 1,197
ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ 42 24 18 6 0 0 1664 1541 123 2 0,835
ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ 37 24 13 11 0 0 1588 1520 68 0 1,000
ΑΟ ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΩΝ 36 24 12 12 0 0 1654 1672 -18 2 1,019
ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. 36 24 12 12 0 0 1517 1550 -33 1 0,982
ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. 35 24 11 13 0 0 1606 1701 -95 0 1,000
ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ 33 24 9 15 0 0 1656 1723 -67 0 1,000
ΤΥΦΩΝ ΑΣ 32 23 9 14 0 0 1452 1555 -103 0 1,000
ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ 31 24 10 14 0 3 1469 1504 -35 0 1,000
ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 29 22 7 15 0 0 1419 1545 -126 0 1,000
ΑΕ ΓΚΥΖΗ ΠΟΛΥΓ. 28 24 4 20 0 0 1573 1791 -218 0 1,000
ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ 27 24 3 21 0 0 1407 1616 -209 0 1,000
Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Δημήτρης Σιαφάκας
Περισσότερα σε Β' ΕΣΚΑ

Δειτε επισης

Β’ ΕΣΚΑ: Τα αποτελέσματα

Ο Χολαργός και ο Πανελλήνιος προελαύνουν στον πρώτο όμιλο της Β’ ΕΣΚΑ. Τα δύο φαβορί…