Κεντρική Basket League ΕΣΑΚΕ All Star Game Σπουδαίο θέαμα από τους Rising Stars και τους All Time Stars

Σπουδαίο θέαμα από τους Rising Stars και τους All Time Stars

2077437

“Πλούσιο” θέαμα πρόσφεραν οι παίκτες των Rising Stars και τους All Time Stars, με τους νέους τελικά να παίρνουν τη νίκη με 120-115. Οι παίκτες εκτέλεσαν από την γραμμή του τριπόντου, κάρφωσαν και έδωσαν σπουδαίες “μάχες”.

Οι Rising Stars ήταν εξαιρετικοί στο πρώτο ημίχρονο και εκμεταλλευόμενοι την ταχύτητα τους προηγήθηκαν με 72-47 στο πρώτο ημίχρονο. Κορυφαίος ήταν ο Φλιώνης, ο οποίος σημείωσε 4 τρίποντα σε 5 προσπάθειες.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι Rising Stars έριξαν ρυθμούς και οι All Time Stars το εκμεταλλεύτηκαν και πλησίασαν στο σκορ. Ο Χατζής άρχισε να “βομβαρδίζει” με τρίποντα, ενώ ο Χαραλαμπίδης με ακόμη ένα τρίποντο ισοφάρισε σε 111-111.

Ο Φλιώνης, όμως, πήρε ξανά το όπλο του και με δύο τρίποντα έκρινε το ματς και χάρισε τη νίκη στους νέους με 120-115.

Δεκάλεπτα: 30-23, 72-47, 93-80, 120-115