Κεντρική Γ' Εθνική Γ΄Εθνική: Τα αποτελέσματα του 2ου Βόρειου ομίλου

Γ΄Εθνική: Τα αποτελέσματα του 2ου Βόρειου ομίλου

Όλοι οι γηπεδούχοι χαμογέλασαν τη 17η αγωνιστική του 2ου Βόρειου ομίλου της Γ΄Εθνικής Κατηγορίας. Η Ευκαρπία παρέμεινε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα, καθώς επικράτησε και του Λεύκιππου Ξάνθης με 74-68.

Στη δεύτερη θέση ακολουθεί ο ΓΑΣ Κομοτηνής, ο οποίος επικράτησε των Νέων Μουδανιών με 76-56. Οι ηττημένοι βρίσκονται στην τελευταία θέση δίχως να έχει πανηγυρίσει ακόμη κάποια νίκη. Ο Πολύγυρος δυσκολεύτηκε ιδιαίτερα κόντρα στην Ασπίδα Ξάνθης, αλλά κατάφερε τελικά να πάρει τη νίκη με 86-84.

Με νίκη συνέχισε τις υποχρεώσεις του και ο Ζέφυρος, που νίκησε εντός έδρας τον Αίαντα Ευόσμου με 63-54. Δύσκολη νίκη πήρε η ΜΕΝΤ κόντρα στον Απόλλωνα Καλαμαριάς καθώς κέρδισε τον Απόλλωνα Καλαμαριάς με 77-73. Δύσκολο έργο είχε και ο Αστέρας Σίνδου με τη Μακαμπή, αλλά πήρε τελικά τη νίκη με 65-63.

Τέλος, ο ΒΑΟ δεν αντιμετώπισε πρόβλημα κόντρα στη ΔΕΚΑ, καθώς τη διέλυσε με 78-51.

Αναλυτικά:

ΜΕΝΤ – Απόλλων Καλαμαριάς 77-73
Αστέρας Σίνδου – Μακαμπή 65-63
Πολύγυρος – Ασπίδα Ξάνθης 86-84
ΒΑΟ – ΔΕΚΑ 78-51
ΓΑΣ Κομοτηνή -Ν.Μουδανιά 76-56
Ζέφυρος 02 -Αίας Ευόσμου 63-54
Ευκαρπία – Λεύκιππος Ξάνθης 74-68

ΒΑΟ – ΔΕΚΑ 78-51
Δεκάλεπτα: 20-14, 40-33, 64-42, 78-51
Διαιτητές: Βασιλόπουλος – Δέλλας
ΒΑΟ (Νομικός – Κατσής): Λεπτοκαρίδης 16 (3), Μπαγκντασαριάν 2, Πετρίδης 13, Τζουβάρας 7 (1), Ταζόπουλος 11 (1), Χότζα 12 (1), Μαδεμλής 2, Πισιώτης 7 (1), Βουνάκης 5 (1), Γιαννούλης 3, Μαγής, Ζαχαρίας.
ΔΕΚΑ (Κυριαζής): Βογιατζής 6 (2), Βενετίδης 7 (1), Τσιροπούλης 2, Χαρταβέλλας 1, Ροΐδης, Κοϊμτζόγλου 8 (1), Παπασάβογλου 5 (1), Μπάκος 4, Τσιροπούλης, Κρίτσικας 7, Πρωτούλης 11 (1).

ΑΣΤΕΡΑΣ ΣΊΝΔΟΥ -ΜΑΚΑΜΠΗ 65-63
Δεκάλεπτα:19-20, 36-28, 51-45, 65-63
Διαιτητές: Σιταρίδης-Αναστασιάδης
Αστέρας Σίνδου (Μπαλογιάννης): Ταβλαρίδης 16 (4), Ιωαννίδης 10, Πετρίδης 19 (4), Μπέλλης, Δημητριάδης, Μέλλιος , Τσίγκας 4, Μισιρλόγλου 3 (1), Ιατρίδης A. 13
Μακαμπή (Kόντος Ξανθόπουλος): Παπαμαστοράκης 1,Θεολόγης, Σκουφέζης 10, Σαμαράς 8 (2), Πετράκης 16 (2), Μπαδής 9 (1), Σαββιδης 5, Αρούχ 11 (1), Σαραφίδης.

ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ- ΜΟΥΔΑΝΙΑ 76-56
Διαιτητές: Λαδάς-Θεοδωρίδης
ΓΑΣ Κομοτηνής (Λεμονιδης): Μαστροδημήτρης 5 (1), Παλάσκας 18 (2), Λεχούδης 4, Μπορμπίδης, Κουτσοβασίλης, Μαγουλάς, Καρκατσέλης 9 (3), Ζολώτας 11 (1), Σπέντζος 15 (2), Χαλίλ 13.
Νέα Μουδανιά (Παναγιωτοπουλος): Σούρλας, Βετσος, Φιλοξενιδης 16 (2), Τσιγγελίδης 5 (1), Κυριαζούδης, Νικολόπουλος, Κουτζούχας 2, Κασαμανώλης, Τσοπουρίδης 11, Ζάχαρης 16 (2), Τογανίδης 2.

ΜΕΝΤ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ 77-73
Δεκάλεπτα: 25-14, 45-30, 61-55, 77-73
Διαιτητές: Αγραφιώτης Γρ.-Κουκουλεκίδης
ΜΕΝΤ (Κουγιουμτζίδης): Ζεϊμπέκης, Ντισλής 16 (4), Μιχαηλίδης 24 (3), Νικολούδης 13 (2), Παπαδόπουλος 9, Αξεχέρογλου, Καρανώτας 13 (1), Καρατόλιος 2.
Απόλλων Καλαμαριάς (Χατζούλης-Μιχαηλίδης): Κουκουλίδης 11 (1), Αποστόλου 4 (1), Μαχαιριανάκης 21 (3), Σαμαράς 12 (4), Αγραφιώτης 7, Μόρας 2, Ακριτίδης 6, Αθαναηλίδης 10.

ΕΥΚΑΡΠΙΑ-ΛΕΥΚΙΠΠΟΣ ΞΑΝΘΗΣ 74-68
Δεκάλεπτα: 15-16, 38-31, 55-47, 74-68
Διαιτητές: Φακίτσας-Γερακίνης
Ευκαρπία (Νίκου- Δαδάλας): Χαρτόπουλος 1, Πρεδάρης 1, Κιούρκας 11 (2), Τσολακίδης, Γκαβέζος Άρ.6, Βαρίτης 16 (2) Χολέβας 9, Απιδόπουλος 2, Πλεξίδας 8, Τσελεντάκης 7, Γκαβέζος Αντί. 13, Κοσμίδης.
Λεύκιππος Ξάνθης (Αμοιρίδης-Καζακος): Καμπάνης 6, Δωδος 2, Στεργίου 10 (1), Κυφωνίδης 3 (1), Δάτσης 3 (1), Σταμπουλής 12 (2), Παλακης 7, Στασινόπουλος, Κάλφας 5(1), Χρήστου 20, Σταματέλος.

ΖΕΦΥΡΟΣ – ΑΙΑΣ ΕΥΟΜΣΟΥ 63-54
Δεκάλεπτα: 17-17, 35-25, 48-39, 63-54
Διαιτητές:Πράττος-Θρασυβουλίδης
Ζέφυρος (Αλεξανδρίδης): Μυτιληναίος 6 (2), Μπάμπος, Μάρκου 5 (1) Καλπακτσίδης 2, Φωτιάδης, Ματενίδης 12 (2) Τσαμόγλου, Βούλγαρης 6 (1) Τσιογκας 20, Ζωγράφος 1, Τσιουντος 7, Φαρμάκης 4.
Αίας Ευόσμου (Γυμνόπουλος- Κόρκας): Βαρδής 5 (1), Σκεμπής Λαζαρίδης 18 (6), Γαΐτανης 7, Ροπούτης 4, Καράσιμος, Παντοπουλος 2, Περιστεράκης 6 (1), Σεκαδάκης, Νέσης 9 (2), Μπρουκς 1, Σαββίδης 2.

Βαθμολογία:

1) ΠΣ Ευκαρπίας 32 (15-2)
2) ΓΑΣ Κομοτηνή 30 (13-4)
3) Πολύγυρος 28 (11-6)
4) Λεύκιππος Ξάνθης 27 (10-7)
5) Ζέφυρος 27 (10-7)
6) ΔΕΚΑ 26 (9-8)
7) Αίας Ευόσμου 26 (9-8)
8) ΜΕΝΤ 26 (9-8)
9) Ασπίδα Ξάνθης 25 (8-9)
10) Απόλλων Καλαμαριάς 24 (7-10)
11) Αστέρας Σίνδου 24 (7-10)
12) ΒΑΟ 23 (6-11)
13) Μακαμπή 22 (5-12)
14) Νέα Μουδανιά 17 (0-17)

Επόμενη αγωνιστική:

Μακαμπή – ΜΕΝΤ
Ασπίδα Ξάνθης – Αστέρας Σίνδου
ΔΕΚΑ – Πολύγυρος
Ν.Μουδανιά – ΒΑΟ
Αίας Ευόσμου- ΓΑΣ Κομοτηνή
Λεύκιππος Ξάνθης – Ζέφυρος 02
Απόλλων Καλαμαριάς – Ευκαρπία

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Δημήτρης Ιωαννίδης
Περισσότερα σε Γ' Εθνική

Δειτε επισης

Γ’ Εθνική: ΑΟ Γαλάτιστας – Σταυρούπολη 62-81

Η Σταυρούπολη επικράτησε στον Πολύγυρο του ΑΟ Γαλάτιστας με 81-62 σε αγώνα για τον 6ο όμιλ…