Κεντρική Γ' Εθνική Γ΄Εθνική: Τα αποτελέσματα του 2ου Βόρειου ομίλου

Γ΄Εθνική: Τα αποτελέσματα του 2ου Βόρειου ομίλου

Την εξαιρετική της πορεία συνεχίζει η Ευκαρπία στον 2ο Βόρειο όμιλο της Γ΄Εθνικής Κατηγορίας, καθώς επικράτησε και της ΜΕΝΤ εκτός έδρας. Οι φιλοξενούμενοι είχαν τον πλήρη έλεγχο και πήραν τη νίκη με 89-71 και παρέμειναν στην κορυφή.

Κατά πόδας ακολουθεί ο ΓΑΣ Κομοτηνής, ο οποίος νίκησε την Ασπίδα Ξάνθης εντός έδρας με 81-70. Μεγάλη εντός έδρας νίκη πήρε ο Αίαντας Ευόσμου, που κατ΄φερε να επικρατήσει της ΔΕΚΑ με 67-62.

Ο Πολύγυρος εκμεταλλεύτηκε την ήττα της ΔΕΚΑ και με τη νίκη του κόντρα στον Απόλλωνα Καλαμαριάς (71-63) τον ξεπέρασε στον βαθμολογικό πίνακα. Με νίκη συνέχισε τις υποχρεώσεις του ο Λεύκιππος Ξάνθης, που νίκησε τον Αστέρα Σίνδου με 69-60.

Πολύ σημαντική νίκη πανηγύρισε ο ΒΑΟ, καθώς επικράτησε εντός έδρας της Μακαμπή με 71-67.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

ΜΕΝΤ-ΠΣ Ευκαρπίας 71-89
Αστέρας Σίνδου-Λεύκιππος Ξάνθης 60-69
ΑΟ Πολυγύρου-Απόλλων Καλαμαριάς 71-63
ΒΑΟ-Μακαμπή 71-67
ΓΑΣ Κομοτηνή-Ασπίδα Ξάνθης 81-70
Αίας Ευόσμου-ΔΕΚΑ 67-62
ΠΟ Νέων Μουδανιών-Ζέφυρος 77-79

ΒΑΟ-ΜΑΚΑΜΠΗ 71-67
Διαιτητής: Δέλλας- Αναστασιάδης
Δεκάλεπτα: 19-7, 41-34, 57-52, 71-67
ΒΑΟ (Νομικός): Λεπτοκαρίδης 17(3), Μπαγκντασαριάν 2, Πετρίδης 13(1), Τζουβάρας 4, Ταζόπουλος 7, Χότζα 12, Πισιώτης, Βουνάκης 12(2), Γιαννούλης 2, Μαγής, Ζαχαρίας, Πυδαράκης.
Μακαμπή (Κοντός): Παπαμαστοράκης 3, Κλουντζός, Σκουφεζής 6, Σαμαράς, Πετράκης 21(3), Μπαδής 6(2), Σαββίδης 12, Αρούχ 19, Μυζίου, Αργυρίου, Βαρδάβας, Σαραφίδης.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΣΙΝΔΟΥ-ΛΕΥΚΙΠΠΟΣ ΞΑΝΘΗΣ 60-69
Διαιτητές: Ξάνθης Καλέσης-Λαδάς
Δεκάλεπτα: 17-21, 25-37, 46-52, 60-69
Αστέρας Σίνδου (Μπαλογιάννης): Ταβλαρίδης 15 (3), Παπαπασχάλης, Ιωαννίδης 15 (1), Πετρίδης 11 (1), Καλαϊτζίδης, Ιατρίδης Ζ 4, Δημητριάδης 2, Μέλλιος 3 (1), Τσίγκας, Μυσιρλόγλου 5 (1), Ιατρίδης Α 5
Λεύκιππος Ξάνθης (Αμοιρίδης): Κουμπάνης 10 (2), Νταβουρτζόπουλος 16, Δώδος 8 (1), Στεργίου 4, Κυφωνίδης 2, Δάτσης, Σταμπουλής 7, Παλάκης 2, Στασινόπουλος 4, Κάλφας, Χρήστου 12 (1), Σταματέλος 4.

ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ-ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ 81-70
Διαιτητές: Δημάδης-Γιαννούλης Α.
Δεκάλεπτα: 23-11, 37-23, 54-45, 81-70
ΓΑΣ Κομοτηνή (Λεμονίδης): Ιορδάνογλου 17 (1), Μαστροδημήτρης 8 (2), Παλάσκας, Μπορμπίδης 2, Κουτσοβασίλης 3 (1), Μαγουλάς 10 (2), Καρκατσέλης 3 (1), Ζολώτας 13 (3), Σπέντζος 4, Χαλίλ 21.
Ασπίδα Ξάνθης (Παναγιωτόπουλος): Ανθής 6, Παπαδάκης 5, Αναστασιάδης 6 (2), Παπαδόπουλος 3, Καραμανώλης 2, Θεοδωρίδης 4, Κουτσογιάννης 20 (1), Μανδαλάκης 16, Τσέλλος 2, Μασμανίδης 6.

ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ-ΔΕΚΑ 67-62
Διαιτητές:  Γραικός-Αγραφιώτης Γρ.
Δεκάλεπτα: 24-15, 43-28, 55-40, 67-62
Αίας Ευόσμου (Γυμνόπουλος): Βαρδής 2, Σκεμπής 10 (1), Λαζαρίδης 13 (3), Γαϊτάνης 3 (1), Ρόπουτης 10 (2), Καρασίμος 2, Παντόπουλος, Περιστεράκης 7 (1), Σεκαδάκης, Νέσης 12 (1), Σαββίδης 8.
ΔΕΚΑ (Κυριαζής): Δημητριάδης 10, Βογιατζής 3 (1), Βενετδίδης Θεογιάννης 3 (1), Ροϊδης, Κοϊμτζόγλου 2, Παπασαβόγλου 11, Μπάκος 6, Κρίτσικας 13, Προτούλης 14 (1).

ΜΕΝΤ-ΠΣ ΕΥΚΑΡΠΙΑΣ 71-89
Διαιτητές: Σιταρίδης-Τζιοπάνος Γ.
Δεκάλεπτα: 24-25, 43-51, 60-72, 71-89
ΜΕΝΤ (Κουγιουμτζίδης): Ζεϊμπέκης, Ντσιλής 21 (2), Μιχαηλίδης 11(2), Μητακίδης 1, Παπαδόπουλος 12 (2), Ακσεχέρογλου 11 (3), Καρανώτας 15 (2), Καρατόλιος.
ΠΣ Ευκαρπίας (Νίκου): Χαρτόπουλος 6 (2), Πρεδάρης 6, Κιούρκας 13, Τσολακίδης, Γκαβέζος Αρ , Βαρύτης 22 (5), Χολέβας 18 (1), Απιδόπουλος, Πλεξίδας 12 (1), Κελεντάκης 4, Γκαβέζος Αν 4, Κοσμίδης 4.

Βαθμολογία:

1) ΠΣ Ευκαρπίας 28 (13-2)
2) ΓΑΣ Κομοτηνή 26 (11-4)
3) Πολύγυρος 25 (10-5)
4) ΔΕΚΑ 24 (9-6)
5) Λεύκιππος Ξάνθης 24 (9-6)
6) Ζέφυρος 24 (9-6)
7) Αίας Ευόσμου 23 (8-7)
8) ΜΕΝΤ 23 (8-7)
9) Ασπίδα Ξάνθης 22 (7-8)
10) Απόλλων Καλαμαριάς 22 (7-8)
11) ΒΑΟ 20 (5-10)
12) Αστέρας Σίνδου 20 (5-10)
13) Μακαμπή 19 (4-11)
14) Νέα Μουδανιά 15 (0-15)

Επόμενη αγωνιστική:

Λεύκιππος Ξάνθης-ΜΕΝΤ
Απόλλων Καλαμαριάς-Αστέρας Σίνδου
Μακαμπή-ΑΟ Πολυγύρου
Ασπίδα Ξάνθης-ΒΑΟ
ΔΕΚΑ-ΓΑΣ Κομοτηνή
ΠΟ Νέων Μουδανιών-Αίας Ευόσμου
ΠΣ Ευκαρπίας-Ζέφυρος

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Δημήτρης Ιωαννίδης
Περισσότερα σε Γ' Εθνική

Δειτε επισης

Οι διαδικτυακές μεταδόσεις όλων των πρωταθλημάτων

Διαδικτυακά θα μεταδοθούν οι εξής αγώνες: Α2 Εθνική Ανδρών 24/10, Μαρούσι-Φίλιππος Βέροιας…