Κεντρική Ελλάδα ΕΣΚΑ Β' ΕΣΚΑ B’ ΕΣΚΑ: Τα αποτελέσματα της 16ης αγωνιστικής

B’ ΕΣΚΑ: Τα αποτελέσματα της 16ης αγωνιστικής

Αχαρνής και Νήαρ Ηστ οδηγούν την κούρσα του 1ου Ομίλου της B’ ΕΣΚΑ, με τις δύο ομάδες να παίρνουν θετικά αποτελέσματα την 16η αγωνιστική ενώ στον 2ο Ομιλο, ο Εύνικος απολαμβάνει την μοναξιά της πρωτιάς. Αναλυτικά:

Τα αποτελέσματα του 1ου Ομίλου

ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ– ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 77-68 (63-63 κ.αγ)
ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ Δ.Π- ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ. 56-76
ΑΟ ΚΑΡΕΑ- ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ 58-68
ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ– ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ 68-52
ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ- ΑΧΑΡΝΗΣ ΛΦΜ 64-71
ΓΣ ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ- ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ ΤΑΥΡΟΣ 2006 58-61
ΥΠΕΡΟΧΗ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ– ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ  83-78

Τα φύλλα αγώνα :

ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ 68
ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ 52
Διαιτητές: Tούσης, Μαγκουσάκης
Δεκάλεπτα: 24-19, 41-32, 55-39, 68-52
ΚΟΥΡΟΣ (Ψωμαδερης, Μπεκιος) : Παπαθεoδωρου 3, Δριτσας, Σπυριδης 3(1), Καλουδης 8(2), Γκινης 2, Πανης 2, Γεωργαντας 8(2), Παξινος 19(3), Διαμαντοπουλος 3(1), Μπιρμπας 20(1)
ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ(Σκλαβουνος): Μαθιουδακης 6(1), Γαιτανακης 8(1), Σωτηροπουλος 11, Νταουντ 7, Γασπαρης 2, Σαρηπαλης 5(1), Σταφυλας 2, Σταυρου 2, Χανιωτης 9

ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ 77
ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 68
Διαιτητές: Πολυχρόνης, Αντωνιάδης
Δεκάλεπτα: 25-12, 42-28, 53-51, 63-63,  77-68 παρ.
Μαραθώνας (Αναστασόπουλος): Κάππος, Τσάλας, Ευαγγέλου 5(1), Λιούτας, Συγγούνας 13(1), Χαλδούπης , Ντάσης 27(4), Γριμάνης , Δημητρίου 6, Μάρκου 9(2), Δάγκλης 17, Κουτσογιαννόπουλος.
ΓΣ Προμηθεας (Αναστασόπουλος ) : Κιούσης, Ζήκας, Πανταζής 7(1), Καρακώστας 15, Τριχιάς 5(1), Μιμάνι, Μπάτσος 10, Λιακόπουλος, Σαρακασίδης, Γαλάνης , Αρτουσένκο 31 (3)

Β΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ 1ος ΟΜΙΛΟΣ

ΤΙΤΛΟΣ ΟΜΑΔΑΣ ΒΑΘ ΑΓΩΝ Ν Η Μ ΑΒ ΕΠΙΘ ΑΜΥΝ ΔΙΑΦ ΒΑΘΜΟΙ ΣΤΟΥΣ
ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ
ΑΓΩΝΕΣ
ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΤΟΥΣ
ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ
ΑΓΩΝΕΣ
ΑΧΑΡΝΗΣ ΛΦΜ 31 16 15 1 0 0 1110 980 130 2 1,125
ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ 31 16 15 1 0 0 1207 1029 178 1 0,889
ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ 27 16 11 5 0 0 1099 1054 45 2 1,056
ΓΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ 27 16 11 5 0 0 1113 1020 93 1 0,947
ΥΠΕΡΟΧΗ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ 25 16 9 7 0 0 1147 1078 69 3 1,006
ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ 25 16 9 7 0 0 1074 1042 32 3 0,994
ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ 24 16 8 8 0 0 1028 1065 -37 0 1,000
ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 23 16 7 9 0 0 1013 1053 -40 0 1,000
ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ. 22 16 6 10 0 0 1161 1166 -5 4 1,051
ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ 22 16 6 10 0 0 988 1046 -58 5 1,009
ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 22 16 6 10 0 0 1017 1073 -56 3 0,903
ΑΟ ΚΑΡΕΑ 20 16 4 12 0 0 974 1054 -80 0 1,000
ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ 19 16 3 13 0 0 1054 1149 -95 0 1,000
ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-Δ.Π. 18 16 2 14 0 0 954 1130 -176 0 1,000

Τα αποτελέσματα του 2ου Ομίλου

ΤΥΦΩΝ ΑΣ- ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ 37-62
ΑΟ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ– ΕΦΟΑ ΣΠ.ΛΟΥΗΣ 80-51
ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ– ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ 73-60
ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ- ΑΕ ΓΚΥΖΗ ΠΟΛΥΓ. 65-80
ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ.- ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ 64-88
ΑΟ ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΩΝ- ΑΟ ΔΑΦΝΗΣ 56-64
ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ.- ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 68-65

Τα φύλλα αγώνα :

ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ 73
ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ 60
Διαιτητές: Τσαχάκης, Καλογριάς
Δεκάλεπτα: 14-15, 33-24, 52-43, 73-60
Εύνικος Ρουστέμης): Στύλλος, Δημόπουλος 3(1), Θάνος 6, Καραγρηγορίου, Σπηλιόπουλος 2, Χριστοφάκης 15(2), Δήμας 16(1), Αρτεμάκης 14, Τάγαρης 2, Βαρούχας 4, Καρτσωνάκης 11(2), Ευαγγελούλης
Άμιλλα ( Μακρής): Τόλιος 4, Βλασερός 24(2), Λιαπούρης 1, Βιδάκης 13(3), Σπηλιώτης 1, Χύτας 3(1), Καμπίτης 5(1), Λαζαρίδης 9(2).

ΑΟ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ 80
ΕΦΟΑ ΣΠ.ΛΟΥΗΣ 51
Διαιτητές: Λαζόγκα, Τηγάνης
Δεκάλεπτα: 20-11, 43-29, 66-40, 80-51
ΑΟ Πικερμίου ( Πουλίδης, Χειμωνάς): Κολιτσας 4, Γυφτοκώστας 9 (1), Κούτρας 3, Παπαβασιλείου 10, Κουτσώνας, Μελάς 9 (1), Υφαντής, Καπετάνος 16, Ταφιλη 8 (2), Σημαιόπουλος, Στραφιώτης, Τζεμης 21
ΕΦΟΑ Σπ.Λούης (Κοσμίδης): Τσουβελεκάκης 5 (1), Θωμόπουλος 14 (1), Καλούδας 9 (2), Γεωργακόπουλος 2, Αντωνόπουλος, Παπαδρόσου 1, Τριγαζης 7 (1), Μπαλιούσης 4 (1), Παππάς 1, Αλαμάνος 8 (1)

2ος ΟΜΙΛΟΣ

ΤΙΤΛΟΣ ΟΜΑΔΑΣ ΒΑΘ ΑΓΩΝ Ν Η Μ ΑΒ ΕΠΙΘ ΑΜΥΝ ΔΙΑΦ ΒΑΘΜΟΙ ΣΤΟΥΣ
ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ
ΑΓΩΝΕΣ
ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΤΟΥΣ
ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ
ΑΓΩΝΕΣ
ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ 31 16 15 1 0 0 1239 1095 144 0 1,000
ΑΟ ΔΑΦΝΗΣ 30 16 14 2 0 0 1201 977 224 0 1,000
ΑΟ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ 28 16 12 4 0 0 1124 961 163 2 1,099
ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ 28 16 12 4 0 0 1108 996 112 1 0,910
ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ 24 16 8 8 0 0 1012 984 28 6 1,049
ΑΟ ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΩΝ 24 16 8 8 0 0 1046 1081 -35 5 1,005
ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. 24 16 8 8 0 0 989 1033 -44 6 0,976
ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. 24 16 8 8 0 0 1052 1103 -51 4 0,966
ΤΥΦΩΝ ΑΣ 21 16 5 11 0 0 999 1082 -83 3 1,142
ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 21 16 5 11 0 0 1020 1093 -73 4 1,101
ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ 21 16 5 11 0 0 1071 1136 -65 2 0,812
ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ 19 16 6 10 0 3 960 1033 -73 4 1,145
ΑΕ ΓΚΥΖΗ ΠΟΛΥΓ. 19 16 3 13 0 0 1090 1190 -100 5 1,066
ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ 19 16 3 13 0 0 920 1067 -147 3 0,856
Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Γιάννης Μαστρογιάννης
Περισσότερα σε Β' ΕΣΚΑ

Δειτε επισης

Β’ ΕΣΚΑ: Τα αποτελέσματα

Το πρωτάθλημα της Β’ ΕΣΚΑ έκανε τζάμπολ, με τους τρεις ομίλους να κάνουν πρεμιέρα. Ο…