Κεντρική Διεθνή Ξεπέρασε το εμπόδιο της Φουενλαμπράδα η Ρεάλ

Ξεπέρασε το εμπόδιο της Φουενλαμπράδα η Ρεάλ

real madritis fuenlabrada

Η Ρεάλ Μαδρίτης δυσκολεύτηκε αρκετά απέναντι στη Φουενλαμπράδα, αλλά κατάφερε να φύγει με το θετικό αποτέλεσμα από το ματς. Η “Βασίλισσα” νίκησε με 89-79, πετυχαίνοντας την 14η νίκη της στο ισπανικό πρωτάθλημα και παρέμεινε στη δεύτερη θέση της κατάταξης.

Η Ρεάλ ξεκίνησε με το χειρότερο τρόπο το παιχνίδι και βρέθηκε να χάνει με 15 πόντους (12-27) στο πρώτο δεκάλεπτο. Ο Πάμπλο Λάσο έβαλε τις φωνές στους παίκτες και αμέσως οι Πρψταθλητές Ευρώπης άρχισαν να ανεβάζουν στροφές και να παίρνουν τον έλεγχο του αγώνα, πηγαίνοντας στα αποδυτήρια μπροστά στο σκορ με 43-40. Στο δεύτερο ημίχρονο δεν συνάντησαν καμία αντίσταση από τη Φουενλαμπράδα και με ηγέτες τους Γιουλ και Κάρολ έφτασαν στην επικράτηση.

Κορυφαίος της αναμέτρησης ο Σέργιο Γιούλ με 15 πόντους και 5 ασίστ, ενώ Κάρολ συμπλήρωσε άλλους 16 πόντους και ο Ταβάρες 10 με 7 ριμπάουντ.