Κεντρική Γυναίκες Πέρασε από τον Βύρωνα η Δάφνη Αγ. Δημητρίου

Πέρασε από τον Βύρωνα η Δάφνη Αγ. Δημητρίου

Dafni Ag. Dimitriou

Στο Βύρωνα κόντρα στον Αθηναϊκό αναμετρήθηκε η Δάφνη Αγ. Δημητρίου και επικράτησε με 60-65 για την 8η αγωνιστική της Α1 Γυναικών. Οι φιλοξενούμενες αντιμετώπισαν δυσκολία μόνο στο πρώτο δεκάλεπτο όπου και βρέθηκαν πίσω με 12-11, όμως από την δεύτερη περίοδο και μετά ανέβασαν στροφές και δεν έχασαν σε κανένα σημείο του ματς το προβάδισμα. Στο 5-3 ανέβηκε η Δάφνη, με τον Αθηναϊκό να υποχωρεί στο 2-6.

Δεκάλεπτα: 12-11, 23-29, 40-48, 60-65.
Αθηναϊκός (Καλογερόπουλος): Λέιφιλντ 4,Τζανετάτου 2, Στούπα, Τσιαδή 8, Λουκάτου, Μακέι 11 (1), Γιαμπάνη 8, Κόστοβιτς 27 (1).
Δάφνη Αγ. Δημητρίου (Μπουμπούς): Τζέιμς 19, Αλεξανδρή 2, Σουλτάνη 8 (1), Γούναρη 8 (1), Σίντομ 25, Μπράουν 3 (1).

Το πρόγραμμα της 8ης αγωνιστικής (05/01):
Αθηναϊκός-Δάφνη Αγ. Δημητρίου 60-65
Σπόρτιγκ 14.30 Σπόρτιγκ-Καλύβια Σιδερής, Αυγερινός (Μπεσκάκη)
Μοσχάτου 16.00 Ελευθερία Μοσχάτου-ΠΑΟΚ Φάκαρος, Μπανασάκης (Μπουρνάς)
«Γ. Γεννηματάς» 17.00 Πρωτέας Βούλας-Ολυμπιακός Δελαγραμμάτικας, Τεφτίκης (Σαμαρτζή)
Μίλωνα 19.30 Πανιώνιος-Εσπερίδες Καλλιθέας Σπυρόπουλος, Τσάτσης (Τζουβάρας)
09/01: Λευκάδας 17.00 Νίκη Λευκάδας-Ηρακλής Κανελλόπουλος, Μαρινάκης (Κανελλόπουλος)