Κεντρική Γ' Εθνική H “μάχη” Τσάμη-Φώτση… ξεχωρίζει!

H “μάχη” Τσάμη-Φώτση… ξεχωρίζει!

Ξανά αγωνιστική δράση στην Γ’ Εθνική.. Το ματς ΑΟ Αχαγιά ’82-Ηλυσιακός είναι σίγουρα ξεχωριστό μιας και υπάρχει η “μάχη” των ομάδων του Τσάμη και του Φώτση.

Από εκεί και πέρα, υπάρχει το παιχνίδι στην “ουρά”, δηλαδή το ματς Καλαμάτα-Νέο Ληξούριο που είναι αρκετά κρίσιμο. Ολα αυτά για τον 1ο όμιλο της Γ’ Εθνικής ενώ για τον 2ο όμιλο, ο ΟΦΗ θέλει να εκμεταλλευτεί την έδρα του απέναντι στον Ίκαρος Νέας Σμύρνης.

Αναλυτικά το πρόγραμμα (στον 1ο Ομιλο):

Κλειστό Μεσσήνης  12.00 ΣΚ Καλαμάτα-Νέο Ληξούριο Μαγκουνής-Τεφτίκης (Γιαλικάρης)

Κάτω Αχαγιάς 17.00 ΑΟ Αχαγιά ’82-Ηλυσιακός Κοτσίμπος-Καββαδάς (Μάρκου)

ΑΛ. Σάλτας Μέγαρα 17.00 ΝΕ Μεγαρίδας-Έσπερος ΑΟΠΑ Κώτσου-Παπαδημητρόπουλος (Τηγάνης Γεωρ.)

Αιγίου 17.00 ΑΓΣ Κεραυνός Αιγίου-Αιγάλεω ΑΟ Καρανικόλα Αλ.-Κατσαπρακάκης (Κοκορδάτος)

Ζ. Αλεξάνδρου 17.00 Ιωνικός Ν. Φ.-ΑΟ Ακράτα Καρακωνσταντόπουλος-Ροδίτης (Κουλούρης)

Λεχαίου 17.00 Λέοντας 2014-ΠΝΟ Άρης Νίκαιας Σταθόπουλος-Λεκατσάς (Ελένης)

Βυζαντινό ΑΚ 17.00 ΑΣ Πέρα-ΑΕΝ Κηφισιάς Τσάτσης-Σκουλαρίκης (Ευστρατίου)

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΣΕ 10 ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ:

1) Αιγάλεω 20 (10-0)
2) Μεγαρίδα 19 (9-1)
3) Ιωνικός ΝΦ 19 (9-1)
4) Αχαγιά 17 (7-3)
5) Ηλυσιακός 15 (5-5)
6) Κηφισιά 15 (5-5)
7) Ακράτα 15 (5-5)
8) Έσπερος Πατρών 14 (4-6)
9) Κεραυνός Αιγίου 14 (4-6)
10) Πέρα 14 (4-6)
11) Ληξούρι 13 (3-7)
12) Λέοντας 12 (2-8)
13) Καλαμάτα 12 (2-8)
14) Άρης Νικαίας 11 (1-9)

Αναλυτικά το πρόγραμμα (στον 2ο Ομιλο):

Κοντόπευκου 17.00 ΚΑΠ-Αργοναύτης Τριγλία Ραφήνας Γρίβα-Αντωνιάδης (Ζερβούδης)

Δύο Αοράκια 17.00 ΟΦΗ-Ίκαρος Νέας Σμύρνης Μαρινάκης-Τσακιράκη (Ναλετάκης Ι.)

Θήβας 17.00 Άρης Θήβας-ΕΦΑΟ Ζωγράφου Καρακάσης-Σκανδαλάκης (Χριστοδούλου)

Αταλάντης 17.00 Λοκρός Αταλάντης-Κορωπίου Μακρόπουλος-Ασλανίδης (Δεσάρτης)

Χαλκιά-Αναστασιάδη 17.00 ΑΕ Έξω Παναγίτσας-Ερμής Σχηματαρίου Ουσταμπασίδης-Κοτσώνης (Σταμάτης Φ.)

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΣΕ 10 ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ

1) Μελίσσια 20 (9-2)**
2) ΟΦΗ 18 (8-2)
3) Λοκρός Αταλάντης 18 (8-2)
4) Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας 17 (7-3)
5) ΕΦΑΟΖ 17 (7-3)
6) Κορωπί 16 (6-4)
7) ΒΑΟΛ Χίου 15 (5-5)
8) Ίκαρος Νέας Σμύρνης 15 (5-5)
9) Άρης Θήβας 14 (4-6)
10) Ερμής Σχηματαρίου 14 (4-6)
11) ΚΑΠ 13 (3-7)
12) Καλλιθέα 13 (2-9)**
13) ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC 11 (2-7)*
14) Δειλινό 9 (0-9)*

 

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Γιάννης Μαστρογιάννης
Περισσότερα σε Γ' Εθνική

Δειτε επισης

Ο νέος τεχνικός διευθυντής του Ικάρου Καλλιθέας

Ο Θωμάς Σκληρός ανέλαβε τη θέση του τεχνικού διευθυντή στον Ίκαρο Καλλιθέας. Μετά την πρόσ…