Κεντρική Διεθνή Ευρωλίγκα Αναντολού Εφές – Νταρουσάφακα 82-68

Αναντολού Εφές – Νταρουσάφακα 82-68

dogus balbay anadolu efes darusafaka

Η Αναντολού Εφές ήταν η νικήτρια στον τουρκικό εμφύλιο με την Νταρουσάφακα, καθώς επικράτησε εύκολα εντός έδρας με 82-68. Οι γηπεδούχοι πήραν τον έλεγχο του ματς από την αρχή του αγώνα και πήραν εύκολα το ροζ φύλλο αγώνα και παρέμειναν στην τέταρτη θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Η Αναντολού Εφές από το πρώτο δεκάλεπτο έδειξε τα δόντια της και από νωρίς πήρε τα ηνία του σκορ (21-14). Στη δεύτερη περίοδο “τελείωσε” επί της ουσίας το ματς, καθώς με επί μέρους σκορ 24-11 εκτόξευσε τη διαφορά στους 20 πόντους (45-25) και δεν ξανά κοίταξε πίσω της.

Στο δεύτερο ημίχρονο δεν άλλαξε κάτι. Η Αναντολού Εφές είχε τον πλήρη έλεγχο, κέρδισε την Νταρουσάφακα με 82-68 και πήρε τη 13η της νίκη στην Ευρωλίγκα.

Τα δεκάλεπτα: 21-14, 45-25, 66-45, 82-68
Αναντολού Εφές (Αταμάν): Λάρκιν 3, Μπομπουά 10 (2), Μπαλμπάι 5 (1), Μπίρσεν 7 (1), Μότουμ 7, Σανλί 4, Μόερμαν 15 (1), Πλάις 6, Μίτσιτς 11 (1), Άντερσον 3, Ντάνστον 2, Σίμον 9 (1)
Νταρουσάφακα (Ερνάκ): Οζμιράκ 2, Μπεϊγκάλ 3, Κόσουτ, Ντεμίρ 2, Κιντ 6 (2), Οζντεμίρογλου 3 (1), Σαβάς 5, Ντούγκλας 17 (2), Πέινερς 5, Ντίμπλερ 3 (1), Έβανς 14 (2), Έριτς 8

National League 1: Το πρόγραμμα της 3ης αγωνιστικής της Γ’ φάσης

Συνέχεια στη National League 1 με τα play off Η 3η αγωνιστική της Γ’ φάσης των play off τη…