Κεντρική Ελλάδα ΕΣΚΑ Β' ΕΣΚΑ Β’ΕΣΚΑ: Τα αποτελέσματα της 11ης αγωνιστικής

Β’ΕΣΚΑ: Τα αποτελέσματα της 11ης αγωνιστικής

Την εξαιρετική της πορεία στο πρωτάθλημα της Β΄ΕΣΚΑ συνεχίζει ο Αχαρνής, καθώς κέρδισε και τον Κούρο εκτός έδρας με 73-67 και ύστερα από 11 αγωνιστικές παραμένει αήττητη. Από κοντά ακολουθεί και η Νήαρ Ηστ, η οποία νίκησε εύκολα με 71-56 και έφτασε τις 10 νίκες σε 11 παιχνίδια.

Στον δεύτερο όμιλο στην κορυφή παρέμεινε η Δάφνη, που νίκησε δύσκολα την Άμιλλα με 81-70.

Β’ ΕΣΚΑ ΑΝΔΡΩΝ
11η αγωνιστική
Τα αποτελέσματα
1ος ΟΜΙΛΟΣ:    

ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ-ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ 56-71
ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ- ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ 53-72
ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ- ΑΧΑΡΝΗΣ ΛΦΜ 67-73
ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ Δ.Π- ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ ΤΑΥΡΟΣ 2006 73-76
ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ.- ΥΠΕΡΟΧΗ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ 76-71
ΑΟ ΚΑΡΕΑ– ΓΣ ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ 61-54
ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ– ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ 71-69

Τα φύλλα αγώνα :

ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 56
ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ 71
Διαιτητές: Παπαδόπουλος , Καλογεράκης
Δεκάλεπτα: 20-12, 36-29, 47-49, 56-71
ΓΣ Προμηθέας (Ράπτης): Κιούσης,  Ζήκας 4, Πανταζής 9, Καρακώστας 4, Τριχιάς 10, Μιμάνι,  Μπάτσος, Χιώτης,  Σαρακασίδης 4, Γαλάνης, Αρτουσένκο 21 (3), Κόρβιγκτον 4
ΑΟ Νήαρ Ηστ (Καρνέζης): Κουπίδης 22 (5), Χατζηκωστής 12 (2), Καραΐνδρος 2, Πάντσιος,  Σκέντζος, Μελβούρνης 15, Μάγκος,  Τσαντήλας,  Βαρουκτσής, Ρεντίφης 3 (1), Μούγιος 17, Χατζηαναστασιάδης.

ΑΟ ΚΑΡΕΑ 61
ΓΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ 54
Διαιτητές:  Πόντας, Καλογριάς
Δεκάλεπτα:15-13, 30-30, 47-43, 61-54
Καρεας (Σουφλας, Πλουμης): Κοκοτσακης Φ,  Κοκοτσακης Α 8(2), Μαμαλακης 11(1) , Μαραμενος 5(1), Χατζημωρακης 4, Κοκοτσακης Σ 9(1), Θεοφανακης 2, Αποστολιδης 2, Περγαντης 10, Κοκοτσακης Γ, Δημητριου 10,
Αγιοι Αναργυροι (Μηλιωριτσας, Φασουλοπουλος): Χαραλαμπους 7, Γκινουτσης 4, Λαγος 3,  Τσιτος 6(2), Λαμπιρης, Παπακωστας 4, Αθανασακης 9, Χανιωτης3(1), Καραγιωργης 4, Τουρλιδας , Καπετανιος 14

ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ 53
ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ 72
Δεκάλεπτα: 21-18, 39-44, 43-56, 53-72
Μαραθώνας (Αναστασόπουλος): Κάππος , Τσάλας, Δεληγιάννης 3, Λιούτας, Συγγούνας 4, Χαλδούπης 2, Ντάσης 17(3), Τοτόμης , Δημητρίου 6(1), Μάρκου 8, Δάγκλης 13, Κουτσογιαννόπουλος.
ΠΑΟ Κουκάκι (Δημητρακόπουλος): Γκατζο, Καμπερης 14(1), Σιδερης 14(4), Βεζιρτζόγλου 4, Δολιανιτης 9, Μποτσι 6(2), Κατεβατης, Κοσμας 5(1), Μπουκουβαλας 3, Εφραιμιδης 6, Μοσχονας 10

Β΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ 1ος ΟΜΙΛΟΣ

ΤΙΤΛΟΣ ΟΜΑΔΑΣ ΒΑΘ ΑΓΩΝ Ν Η Μ ΑΒ ΕΠΙΘ ΑΜΥΝ ΔΙΑΦ ΒΑΘΜΟΙ ΣΤΟΥΣ
ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ
ΑΓΩΝΕΣ
ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΤΟΥΣ
ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ
ΑΓΩΝΕΣ
ΑΧΑΡΝΗΣ ΛΦΜ 22 11 11 0 0 0 770 653 117 0 1,000
ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ 21 11 10 1 0 0 800 703 97 0 1,000
ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ 19 11 8 3 0 0 739 695 44 0 1,000
ΓΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ 18 11 7 4 0 0 750 679 71 0 0,000
ΥΠΕΡΟΧΗ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ 18 11 7 4 0 0 799 724 75 0 0,000
ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ 17 11 6 5 0 0 726 714 12 0 1,000
ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ 16 11 5 6 0 0 678 710 -32 4 1,150
ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ. 16 11 5 6 0 0 799 782 17 2 0,954
ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ 16 11 5 6 0 0 700 720 -20 3 0,904
ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 15 11 4 7 0 0 653 717 -64 0 1,000
ΑΟ ΚΑΡΕΑ 14 11 3 8 0 0 672 742 -70 0 1,000
ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ 13 11 2 9 0 0 717 800 -83 2 1,056
ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 13 11 2 9 0 0 695 767 -72 2 1,041
ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-Δ.Π. 13 11 2 9 0 0 685 777 -92 2 0,954

Β’ ΕΣΚΑ ΑΝΔΡΩΝ
11η αγωνιστική
Τα αποτελέσματα
2ος ΟΜΙΛΟΣ:  

ΤΥΦΩΝ ΑΣ– ΕΦΟΑ ΣΠ.ΛΟΥΗΣ 75-62
ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ.- ΑΟ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ 64-73
ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ– ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. 61-53
ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ- ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΑΝΑΒΟΛΗ
ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ- ΑΟ ΔΑΦΝΗΣ 79-81
ΑΕ ΓΚΥΖΗ ΠΟΛ.- ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ 81-87
ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ– ΑΟ ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΩΝ 72-62

Τα φύλλα αγώνα :

ΓΚΥΖΗ ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ 81
ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ 87
Διαιτητές: Θεονάς, Σιδερής
Δεκάλεπτα: 15-23, 28-39, 50-59, 72-72, 81-87 (παρ.)
Γκύζη Πολυγώνου (Ψαράκης, Δημογέροντας): Μήτσος, Κανελλόπουλος, Βιτωράτος 5, Ξανθόπουλος 5, Τζαμουράνης 4, Γλύκας, Αγορόπουλος 2, Σκουφάκης 21 (2), Βλαχάκης 23 (5), Τσιγαρίδας 8 (2), Μυλωνάς 12, Κοκκίνης
Κουκουβάουνες (Κουκλάκης, Μπαζιάνας): Λουίζος 14 (1), Καρακώστας 7 (1), Μιχαλάκης 35 (5), Ασημάκης, Βαν Ντερ Βάουερ 10, Δρυμαλίτης 3, Τσιότρας, Κούτρας, Καραϊσκος, Μωραϊτης 10, Μπαρμπάρης 8

Β΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ 2ος ΟΜΙΛΟΣ

ΤΙΤΛΟΣ ΟΜΑΔΑΣ ΒΑΘ ΑΓΩΝ Ν Η Μ ΑΒ ΕΠΙΘ ΑΜΥΝ ΔΙΑΦ ΒΑΘΜΟΙ ΣΤΟΥΣ
ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ
ΑΓΩΝΕΣ
ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΤΟΥΣ
ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ
ΑΓΩΝΕΣ
ΑΟ ΔΑΦΝΗΣ 21 11 10 1 0 0 838 670 168 0 1,000
ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ 19 10 9 1 0 0 751 656 95 4 1,040
ΑΟ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ 19 11 8 3 0 0 780 695 85 3 1,033
ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ 19 11 8 3 0 0 744 695 49 2 0,929
ΑΟ ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΩΝ 17 11 6 5 0 0 760 765 -5 0 0,000
ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. 17 11 6 5 0 0 702 710 -8 0 0,000
ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ 16 11 5 6 0 0 663 687 -24 2 1,196
ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. 16 11 5 6 0 0 706 744 -38 1 0,836
ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 15 10 5 5 0 0 651 685 -34 0 1,000
ΤΥΦΩΝ ΑΣ 14 11 3 8 0 0 699 746 -47 0 0,000
ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ 14 11 3 8 0 0 700 759 -59 0 0,000
ΑΕ ΓΚΥΖΗ ΠΟΛΥΓ. 13 11 2 9 0 0 753 811 -58 2 1,078
ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ 13 11 2 9 0 0 637 721 -84 1 0,927
ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ 12 11 4 7 0 3 659 699 -40 0 1,000

 

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Δημήτρης Ιωαννίδης
Περισσότερα σε Β' ΕΣΚΑ

Δειτε επισης

Β’ ΕΣΚΑ: Τα αποτελέσματα

Η δεύτερη αγωνιστική στους τρεις ομίλους της Β’ ΕΣΚΑ ολοκληρώθηκε, μ’ ένα παιχ…