Κεντρική Basket League Προμηθέας Πατρών Τρομερός Μπράουν! Οι τρίποντες “βόμβες” και το κάρφωμα της αγωνιστικής (vid)

Τρομερός Μπράουν! Οι τρίποντες “βόμβες” και το κάρφωμα της αγωνιστικής (vid)

rion brown promitheas

Ο Προμηθέας ήταν εντυπωσιακός στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα με τη Στρασμπούρ, για την πέμπτη αγωνιστική του Baskeball Champions League. Η ομάδα του Μάκη Γιατρά προηγήθηκε με 41-29 στο φινάλε της δεύτερης περιόδου, έχοντας για μεγάλο πρωταγωνιστή τον Ρίον Μπράουν.

Ο Αμερικανός γκαρντ τράβηξε το κουπί στο σκοράρισμα στο ξεκίνημα του αγώνα, εκτελώντας από παντού τους Γάλλους, ενώ πρωταγωνίστησε και στη φάση του αγώνα στη δεύτερη περίοδο, όταν πραγματοποίησε ένα τρομερό κάρφωμα, έπειτα από ασίστ του Γκίκα.

Ο Μπράουν αγωνίστηκε και στα 20 λεπτά του πρώτου μέρους, μετρώντας 20 πόντους και 4 ριμπάουντ.