Κεντρική Γυναίκες Τα αποτελέσματα της Α2 Γυναικών

Τα αποτελέσματα της Α2 Γυναικών

Συνεχίστηκε σήμερα το πρωτάθλημα της Α2 Γυναικών με τη διεξαγωγή της 3ης Αγωνιστικής.

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα
Αρκάδι Ρεθύμνου-ΟΑ Χανίων 54-50
Πελασγός-ΕΦΑΟ Ζωγράφου 34-48
ΓΣ Ηλιούπολης-Τερψιθέα Γλυφάδας 68-59
Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Παναθηναϊκός 51-65
Αμύντας-Μελίσσια 41-55
Αγία Παρασκευή-Φάρος Κερατσινίου 61-45

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Κρόνος Αγ.Δημ. – Παναθηναϊκός 51-65
Διαιτητές: Κοτσώνης-Νερομυλιώτης
Δεκάλεπτα: 17-13, 37-32, 44-47, 51-65
ΚΡΟΝΟΣ (Νανάκος – Νικολαϊδου): Μποσγανά 9 (2) , Βλάνη 1, Κήτσιου, Ρούτση, Βιντζηλαίου 17, Τσιχλάκη 4, Πανταζή 7, Γκέργκι, Γασπαράτου 9, Ζουρτσάνου, Αναστασοπούλου 4
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Καντζιλιέρης – Γκουζίνη): Ακρίβου, Μούλη 2, Κοίλια Π. 6 (2), Κοίλια Ν., Καλαμπάκου 6 (1), Ευαγγελάτου, Αρβανίτη 4, Σλούκα 13 (1), Μούτσα 2, Μαυράκη, Εζέτζα 20, Σιγάλα 12.

Αμύντας – Μελίσσια 41-55
Διαιτητές: Κούλης, Καλογεράκης
Δεκάλεπτα: 5-8, 21-27, 33-42, 41-55
ΑΜΥΝΤΑΣ (Δρακάκη): Γιργουτάκη 5(1), Τριμέρη 13(2), Μαργώνη 6, Καλλιώρα 5, Τζέμη, Τσαγκαράκη 4, Σιδηροπούλου, Καράλη, Καράντζαλου, Αθανασούλια 4, Ντάνου 2, Κόρμπου 2
ΜΕΛΙΣΣΙΑ (Μάλαμα, Μωραΐτης): Τσέτα, Ναυροζίδου 5, Σταμούλη, Πατέρα 3(1), Δούρου, Κοιλιαρίδη 13(3), Βιντσιλαιου Σ. 14, Ζακυνθινού 6, Κωνσταντινιδου, Γιαννακοπούλου 7, Κουτσούκου, Κανέλλου 7

Αρκάδι Ρεθύμνου-ΟΑ Χανίων 54-50
Διαιτητές: Καρανικόλα, Καταμπρακάκης
Δεκαλεπτα: 10-11, 24-23, 33-40, 54-50
ΑΡΚΑΔΙ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Πλευράκης): Κουλουρη Μ. 6(1), Κανδεράκη, Θεοδοσουλάκη 17, Ουρανού, Κουλουρή Στ. 2, Σταυριανάκη, Καζά 14, Φοβακη 6, Καλοκύρη, Φραγκελάκη 2, Καούκη 7(1).
ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ(Μανουσάκης – Δημητρουλάκη): Πρασιανάκη, Δερμιτζάκη 9(1), Παπαμαρκάκη 2, Σκουμπάκη, Γαλανάκη, Κουφογιάννη 12, Ψυχογιού 15(3), Βασιλογιαννάκη, Χαλιβίδου, Δασκουλίδου 1, Φωτιάδη 4, Δεληγιάννη 7.

Ηλιούπολη – Τερψιθέα 68-59
Διαιτητές: Μελισσάρης –Πετράκης
Δεκάλεπτα: 17-13, 24-26, 44-51, 68-59
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ (Γερεουδάκης – Φέξης): Δασκαλοπουλου 23(3), Λιγνού, Γούλα Π. 6, Καββαδά, Νεαρχάκου 3, Γούλα Φ., Δανδουλάκη 13, Στεφάνου 7, Παπαδοπούλου 4, Οικονομίδου 13, Αλεξανδρίδου, Κορρέ.
ΤΕΡΨΙΘΕΑ (Βασιλάκος ): Κορδαλή 2, Οικονομάκη Κ. 15, Καπινιάρη 4, Καναβάρου Αθ. 4, Καβακίδου, Λαμπράκη Δ. 12, Φλώκα 3(1), Λαμπράκη Μ., Καναβάρου Αν., Γαλιατσάτου 8(1), Οικονομάκη Ζ. 6, Μυλωνάκη 5.

Πελασγός – ΕΦΑΟ Ζωγράφου 34-48
Διαιτητές: Ελ Ανύ, Τσακιράκη
Δεκαλέτα: 6-12, 10-16, 24-31, 34-48
ΠΕΛΑΣΓΟΣ (Τσατσούλης, Μανιάτη): Μανιατά, Χρανιώτη 5(1), Τσουκαλά 13, Θάνου 2, Αγγελοπούλου, Λύκου 2, Ντάρλα, Τσιντώνη, Φωτεινάκη 11, Λουκούρη, Μιχόλια, Καντέλη 1.
ΕΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ (Βερροιόπουλος, Φατούρος): Καραβέλη, Κυρίου, Βαμβακά 15, Λιναρά 15(3), Ζουρνή 7, Κεσσέ, Βυζεντίνη 4, Κουρούβανη, Λέρη, Μπαλαμπάνη, Χόνι.

Αγία Παρασκευή – Φάρος Κερατσίνιου 61-45
Διαιτητές: Μαρτινακος, Νικολοπούλου
Δεκάλεεπτα: 14-22, 29-31, 38-36, 61-45
ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Αναγνωστόπουλος – Στρατάκος): Κλείτσα 6(1), Γκανια 3(1), Γρίσπου 14(1), Τσέρου 9(1), Παπαντώνη, Ακρίβου 2, Πετυχάκη 11, Αμίτση, Κούκη 4, Ανωγειαννάκη 12.
ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ (Πράσσα): Γραμματικού, Καρακασίδου 8, Χόντο 2, Ταντουρόφσκα 15(5), Παπαιωάννου, Κοντραφούρη 11, Ισκιόγλου 9.

Η βαθμολογία

1. Παναθηναϊκός 6
2. Αγία Παρασκευή 6
3. ΕΦΑΟ Ζωγράφου 6
4. Κρόνος Αγ. Δημητρίου 5
5. ΟΑ Χανίων 5
6. ΓΣ Ηλιούπολης 5
7. Μελίσσια 4
8. Φάρος Κερατσινίου 4
9. Αρκάδι Ρεθύμνου 4
10. Αμύντας 3
11. Τερψιθέα Γλυφάδας 3
12. Πελασγός 3
Η επόμενη αγωνιστική (4η, 18/11)
Αγία Παρασκευή-Κρόνος Αγ. Δημητρίου
Φάρος Κερατσινίου-ΓΣ Ηλιούπολης
Τερψιθέα Γλυφάδας-Αμύντας
Μελίσσια-Πελασγός
ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Αρκάδι Ρεθύμνου
ΟΑ Χανίων-Παναθηναϊκός

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα

Τιτάνες Δράμας-ΑΕ Πυλαίας 46-76
Απόλλων Καλαμαριάς-Ολύμπια Λάρισας 61-39
Πανσερραϊκός-ΠΑΣ Γιάννινα 39-57
Παναθλητικός-Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 64-51
Αστέρας Ιππ. -Πιερικός Αρχέλαος 53-51
Αρης-Ολυμπιακός Βόλου 84-47

Αναλυτικά οι αγώνες

Αρης – Ολυμπιακός Βόλου 84-47
Διαιτητές: Τοπαλίδης-Παπαδόπουλος Γρ.
Δεκάλεπτα: 23-7, 46-15, 64-33, 84-47
ΑΡΗΣ (Συρόπουλος): Γκρίτζαλη 20(1), Γράψα 15, Λάλλου 16, Τζιαμπάζη 6, Μαργαρίτη 9(1), Παπαιωάννου 4, Βεντούρη, Σακουλάκη  4, Κυριακοπούλου 2, Βατσιτσίδου 4, Ευσταθίου 4, Λαγκαδιώτου.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Δερβός): Κανελλοπούλου 11, Χαβαλέ 5, Τεβετζίδου 8, Αρτεμισίου 10, Τσουκαλά 4, Παρασχάκη 2, Ντόνα 1, Κώττη 2, Τζανετοπούλου 4.

Αστέρας Ιππ. – Πιερικός Αρχέλαος  53-51
Διαιτητές: Λυγούρας-Κουφούδης
Δεκάλεπτα:18-15, 29-22, 45-35,53-51
ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΠΠ.  (Ιωαννίδης/ Παλαμουτίδου): Καζαντζή Β. 8(2), Φόρογλου 2, Καζαντζή Σπ. 2, Γαβρίλη 10(2), Μπαλλά, Βασιλειάδου 11(1), Αναγνώστου, Παπαδοπούλου 20, Νταουντάκη.
ΠΙΕΡΙΚΟΣ/ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Χατζηιωάννου-Ξηρωμερίτης): Τελίδου 32 (5), Χρυσοστομίδου 7(1), Ζουγκουρίδου 3(1), Ευσταθίου, Γκρίτζαλη 4, Λάππα 4, Μπαγκλαρίδου, Καρατάσιου, Ντριστέλλα 1, Δημητριάδου.

Τιτάνες Δράμας – ΑΕ Πυλαίας 46-76
Διαιτητές: Χατζημπαλίδης-Χατζηκώστας
Δεκάλεπτα: 11-20, 21-39, 33-57, 46-76
ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ(Καπάογλου): Τερτλίδου 4, Καριώτη 13(1), Αθανασιάδου 5, Σαμολαδά 12(2), Ντελή 4, Παλάδα 4, Καρατζά, Βαρσάμη 4, Κολοκυθά, Κοσκερίδου
ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ:(Λίτσου):Τσιανάκα Ευ., Σταμπή 8(2), Φλώρου 10, Πλουμπή, Κατσαμούρη 14, Τσαμπούρη 3 (1), Καραμπατζάκη 24, Κωτούλα 7, Τσιανάκα Αικ., Τζήμου 10(2).

Απόλλων Καλ. – Ολύμπια Λαρ. 61-39
Δεκάλεπτα:9-5, 21-13, 39-20, 61-39
Διαιτητές: Ισιγώνης-Γιαννούλης
ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ(Ατακτίδης/Καρακασίδου): Οικονόμου 6, Σιφναίου 14(1), Καραβέλη 7(1), Ιγγλέζου,Κουλουμπή 9, Γιαννουσίου 2, Τράντα 6, Διαμαντίδου 7(1), Καϊμακτσή 2, Γκλεζάκη, Δέλλιου 6(2), Γκομπετζισβίλι 2.
ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ(Λόφτι): Μιχαηλίδου 3(1), Σουλιώτη 4, Γαϊτάνη 9(1), Λιάσκου 2, Σκαρλή 3, Μπενέκη Μ. 3, Μπενέκη Χ. 8, Μοδέα 7.

Πανσερραϊκός – ΠΑΣ Γιάννινα 39-57
Διαιτητές: Τσαρδούλιας-Ηλιόπουλος
Δεκάλεπτα: 6-17, 18-29, 29-37, 39-57
ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΌΣ (Βάννα): Χωλοπούλου 6, Βάννα, Χύσσα, Τσάντα 8, Σανοπούλου 4, Πελτέκη12(2), Πιτσιάβα 6, Γκανάτσιου 2, Μίχου 1
ΠΑΣ Γιάννινα (Σιαμέτης):Ντόκου 3(1), Σαρηγιαννίδου 18, Χρηστάκη 2,Μεντεσίδου 2, Βλαχοπούλου 2, Ξανθοπούλου 15(1), Πανούστου 1, Διαμαντοπούλου 4, Παφη, Ντάλα 10(2), Μπουκουβάλα

Παναθλητικός – Αναγέννηση Ν.Ρυσίου 64-51
Διαιτητές: Λαϊδης, Τσάνταλη
Δεκάλεπτα: 13-14, 33-24, 53-36, 64-51
ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΣΥΚΕΩΝ (Διαβολεμένου-Γιαννάτση): Χαιριστανίδου 9(1), Αντωνιάδου 20(4), Κιλαζίδου 5(1), Γιαννοπούλου 17, Γράψα, Μυγδαλιά 9, Αθανασιάδου, Αθανάτου, Θεοδοσίου, Βουζούκου, Θωμά 1, Βαντσιούρη 3.
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ (Μύρβαλη): Εμμανουηλίδου 2, Κωστανάκη 5(1), Τσαλή 3(1), Κουλακιώτη 2, Καλομιτσίνη 16, Κανέλλογλου, Τζίκου 2, Τζιότζιου 12, Τσελεμπή, Νάστου 9(1)

Η βαθμολογία

1.  Αρης 6
2. Παναθλητικός 6
3. Απόλλων Καλαμαριάς 5
4. ΠΑΣ Γιάννινα  5
5. Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 5
6. ΑΕ Πυλαίας 4
7. Αστέρας Ιππ. 4
8. Ολύμπια Λάρισας  4
9. Τιτάνες Δράμας 4
10. Πιερικός Αρχέλαος 3
11. Πανσερραϊκός 3
12. Ολυμπιακός Βόλου 3

Η επόμενη αγωνιστική (4η, 18/11)

Αστέρας Ιππ. –Αρης
Πιερικός Αρχέλαος-Παναθλητικός
Αναγέννηση Ν. Ρυσίου-Πανσερραϊκός
ΠΑΣ Γιάννινα-Απόλλων Καλαμαριάς
Ολύμπια Λάρισας-Τιτάνες Δράμας
ΑΕ Πυλαίας-Ολυμπιακός Βόλου

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από eBasket.gr
Περισσότερα σε Γυναίκες

Δειτε επισης

Α1 γυναικών: Στον… αέρα το πρωτάθλημα – 16 ξένες έχουν αποχωρήσει!

Σε πολύ άσχημη κατάσταση βρίσκονται οι ομάδες της Α1 γυναικών μετά την αναστολή του πρωταθ…