Κεντρική A2 Mε αμείωτο ρυθμό συνεχίζεται η Α2 Γυναικών

Mε αμείωτο ρυθμό συνεχίζεται η Α2 Γυναικών

Η Α1 Γυναικών έχει διακοπεί λόγω των υποχρεώσεων της Εθνικής ομάδας μπάσκετ στην προσπάθεια που κάνει για να προκριθεί στο Eurobasket 2019, όχι όμως και η Α2 που συνεχίζεται κανονικά τόσο σε Βορρά όσο και Νότο στο πλαίσιο της τετάρτης αγωνιστικής.

Τα μοναδικό παιχνίδι που δεν θα διεξαχθεί είναι αυτό ανάμεσα στον Παναθηναϊκό και τον ΟΑΧ, καθώς η Σίνθια Εζέτζα έχει κληθεί στο αντιπροσωπευτικό συγκρότημα. ΕΦΑΟΖ και ΚΑΠ θα αναμετρηθούν για το αήττητο απέναντι στο Αρκάδι και τον Κρόνο Αγ. Δημητρίου, στον Νότο, όπως κάτι αντίστοιχο θα γίνει στον Βορρά με τους Άρης, Α.Ε. Πυλαίας και Παναθλητικός, όπου θα αναμετρηθούν με τον Αστέρα Ιπποδρομίου, τον Ολυμπιακό Βόλου και τον Πιερικό Αρχέλαο, αντίστοιχα.

Το πρόγραμμα της 4ης αγωνιστικής (18/11):

Νότιος Όμιλος
Ζωγράφου 17.00 ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Αρκάδι Χαϊνά, Καραμπιτσάκος (Σταματόπουλος)
Μελισσίων 14.30 ΚΑΟ Μελισσίων-Πελασγός Μαρουδιάς, Λάμπος (Τηγάνης Γ.)
Υμηττού 18.00 Αμύντας-Τερψιθέα Καλογριάς, Γιαννακόπουλος (Σαμαρτζή)
«Π. Νικολαΐδης» 17.30 Φάρος-Ηλιούπολη Αγγελής, Αναστασόπουλος (Δραμεσιώτης)
Κοντόπευκου 19.30 Αγ. Παρασκευή-Κρόνος Αγ. Δημητρίου Λαζόγκα, Κούλης Κ. (Παπαγιαννόπουλος)
05/12: Κλαδισού 16.00 Ο.Α. Χανίων-Παναθηναϊκός

Η βαθμολογία (Σε 3 αγώνες):
1. Παναθηναϊκός 6 (3-0)
2. Αγία Παρασκευή 6 (3-0)
3. ΕΦΑΟ Ζωγράφου 6 (3-0)
4. Κρόνος Αγ. Δημητρίου 5 (2-1)
5. Ο.Α. Χανίων 5 (2-1)
6. Ηλιούπολη 5 (2-1)
7. Μελίσσια 4 (1-2)
8. Φάρος Κερατσινίου 4 (1-2)
9. Αρκάδι Ρεθύμνου 4 (1-2)
10. Αμύντας 3 (0-3)
11. Τερψιθέα Γλυφάδας 3 (0-3)
12. Πελασγός 3 (0-3)

Βόρειος Όμιλος
Νεάπολης 14.00 Ολύμπια ΓΣ Λάρισας-Τιτάνες Δράμας Τσάλλας, Μπουγλος (Βαρνάς)
Κ.Γ. Ιωαννίνων (Ν) 14.00 ΠΑΣ Γιάννινα-Απόλλων Καλαμαριάς Γκέκας, Δημουλάς (Τσιγγέλης)
Ν. Ρύσιου 13.00 Αναγέννηση Ν.Ρ.-Πανσερραϊκός Τοπαλίδης, Παπαδόπολος Γρ. (Βαφείδης)
Σ.Σ. Κατερίνης 13.00 Πιερικός Αρχέλαος-Παναθλητικός Γιατρόπουλος, Γκαρτζονίκας (Βάτσιος)
Μαντουλίδη 12.00 Αστέρας Ιπποδρομίου-Άρης Αναστασιάδης, Θρασυβουλίδης (Σακελλαρίου)
Πυλαίας 13.30 Α.Ε. Πυλαίας-Ολυμπιακός Βόλου Ισιγώνης, Λάλλα (Αχταρίδης)

Η βαθμολογία (Σε 3 αγώνες):
1. Άρης 6 (3-0)
2. Α.Ε. Πυλαίας 6 (3-0)
3. Παναθλητικός 6 (3-0)
4. Απόλλων Καλαμαριάς 5 (2-1)
5. ΠΑΣ Γιάννινα 5 (2-1)
6. Αναγέννηση Ν.Ρ. (2-1)
7. Αστέρας Ιπποδρομίου 4 (1-2)
8. Ολύμπια Λάρισας 4 (1-2)
9. Τιτάνες Δράμας 4 (1-2)
10. Πιερικός Αρχέλαος 3 (0-3)
11. Πανσερραϊκός 3 (0-3)
12. Ολυμπιακός Βόλου 3 (0-3)

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Γιάννης Μαστρογιάννης
Περισσότερα σε A2

Δειτε επισης

Εθνική Γυναικών προς Υπουργείο: “Τολμήστε την πρωτοπορία, ανοίξτε τα γήπεδα”

Επίσημη θέση για την αναστολή λειτουργείας των ερασιτεχνικών πρωταθλημάτων γενικότερα και …