Κεντρική Γ' Εθνική Γ’ Εθνική: Για το απόλυτο Ιωνικός κι Αιγάλεω! Ντέρμπι στην Ακράτα

Γ’ Εθνική: Για το απόλυτο Ιωνικός κι Αιγάλεω! Ντέρμπι στην Ακράτα

Μετά τη νίκη του Άρη Θήβας επί της Καλλιθέας, η τέταρτη αγωνιστική του δευτέρου ομίλου του Νότου της Γ’ Εθνικής συνεχίζεται σήμερα (11/11) με τη διεξαγωγή των υπόλοιπων αναμετρήσεων.

o Λοκρός Αταλάντης περιμένει την ΚΑΠ σε ένα άκρως ανταγωνιστικό παιχνίδι, ενώ ο Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας θέλει να συνεχίσει να μετρά μόνο νίκες και μετά την αναμέτρηση με τον Ερμή στο Σχηματάρι.

Ο ΟΦΗ θέλει να δείξει την ανωτερότητα του στην πάντα επικίνδυνη ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC,ενώ το Κορωπί θα φιλοξενήσει τα Μελίσσια.

Τέλος ο ΕΦΑΟΖ επιθυμεί να εκμεταλλευτεί την δύναμη της έδρας του κόντρα στον ΒΑΟΛ Χίου, την ίδια στιγμή που το Δειλινό ψάχνει την παρθενική του νίκη στο πρωτάθλημα κόντρα στον Ίκαρο.

Η βαθμολογία σε 3 αγώνες:

1) ΟΦΗ 6 (3-0)
2) Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας 6 (3-0)
3) Μελίσσια 6 (3-0)
4) ΚΑΠ 5 (2-1)
5) ΕΦΑΟΖ 5 (2-1)
6) Ίκαρος Νέας Σμύρνης 5 (2-1)
7) ΒΑΟΛ Χίου 5 (2-1)
8) Κορωπί 4 (1-2)
9) Λοκρός Αταλάντης 4 (1-2)
10) Καλλιθέα 5 (1-3)
11) Ερμής Σχηματαρίου 4 (1-2)
12) Άρης Θήβας 5 (1-3)
13) ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC 3 (0-3)
14) Δειλινό 3 (0-3)

Κυριακή 11 Νοεμβρίου

Αταλάντης 17.00 Λοκρός Αταλάντης-ΚΑΠ Λογοθέτης-Κανελλόπουλος (Σταμάτης Φιλ.)

Χαλκιά-Αναστασιάδη 17.00 Έξω Παναγίτσα-ΟΦΗ Χρηστίδης Π.-Αντωνιάδης (Κάλφα)

Λίντο 17.00 Δειλινό-Ίκαρος Ν. Σμύρνης Καρπάνος-Ασλανίδης (Γιαννακουδάκης)

Σχηματαρίου 17.00 Ερμής Σχηματαρίου-Αργοναύτης Καμήτσος-Μαρινάκης (Δεσάρτης)

Γ. Παπασιδερης 17.00 Κορωπί-ΚΑΟ Μελισσίων Δελαγραμμάτικας-Τηγάνης (Κώτσης Κ.)

Ζωγράφου 15.00 ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Βούρειος ΑΟΛ Χίου Μακρόπουλος-Μπακετέα (Λιμνιάτης)

Στον πρώτο όμιλο η αναμέτρηση που ξεχωρίζει είναι, το παιχνίδι της Ακράτας με την Μεγαρίδα, στην συνεχεία το Αιγάλεω αντιμετωπίζει τον Άρη Νίκαιας, ενώ ο Ιωνικός ΝΦ τίθεται αντιμέτωπος με τον Κεραυνό Αιγίου, όντας το μεγάλο φαβορί του ματς.

Η Κηφισιά θα φιλοξενήσει το Ληξούρι, ενώ η Αχαγιά οφείλει να περάσει από το Βυζαντινό, σε ένα απαιτητικό παιχνίδι με το Πέρα.

Λέοντας και Καλαμάτα επιζητούν νίκες στα ντέρμπι παραμονής , όπως και ο Έσπερος κόντρα στον πολύ ανεβασμένο Ηλυσιακό.

Η βαθμολογία σε 3 αγώνες:

1) Μεγαρίδα 6 (3-0)
2) Αιγάλεω 6 (3-0)
3) Ιωνικός ΝΦ 6 (3-0)
4) Κηφισιά 5 (2-1)
5) Αχαγιά 5 (2-1)
6) Ληξούρι 5 (2-1)
7) Ακράτα 5 (2-1)
8) Πέρα 4 (1-2)
9) Λέοντας 4 (1-2)
10) Κεραυνός Αιγίου 4 (1-2)
11) Ηλυσιακός 4 (1-2)
12) Καλαμάτα 3 (0-3)
13) Έσπερος Πατρών 3 (0-3)
14) Άρης Νικαίας 3 (0-3)

Η 4η αγωνιστική:

Κυριακή 11 Νοεμβρίου

Λέχαιου 17.00 Λέοντας 2014-Καλαμάτα Πλιάκας-Λύρας (Μαυραντζάς)

Βυζαντινό ΑΚ 17.00 Πέρα-Αχαγιά 82 Μπανασάκης-Σκανδαλάκης (Σταύρου)

Π. Αλεξιώτισσας 17.00 Έσπερος ΑΟΠΑ-Ηλυσιακός Λεκατσάς-Ασημακάκης (Θεοδωρόπουλος)

Δ. Βικέλας 12.00 ΑΕ Ν. Κηφισιάς-Νέο Ληξούριο Ντάνος-Τσιμπούρης (Φαλούκας)

Νίκαιας 17.00 Άρης Νίκαιας-Αιγάλεω Κονταράτος-Κομιανός (Παπαδόπουλος Στ.)

Ακράτας 17.00 Ακράτα-Μεγαρίδα Νάστος-Καββαδάς (Κοκορδάτος)

Ζ. Αλεξάνδρου 17.00 Ιωνικός ΝΦ-Κεραυνός Αιγίου Φάκαρος-Κώτσου (Ζερδεβάς)

 

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Γιάννης Μαστρογιάννης
Περισσότερα σε Γ' Εθνική

Δειτε επισης

Ο νέος τεχνικός διευθυντής του Ικάρου Καλλιθέας

Ο Θωμάς Σκληρός ανέλαβε τη θέση του τεχνικού διευθυντή στον Ίκαρο Καλλιθέας. Μετά την πρόσ…