Κεντρική Διεθνή Επιστροφή στις νίκες για Μπάμπεργκ

Επιστροφή στις νίκες για Μπάμπεργκ

bamberg 1

Πίσω άφησε η Μπάμπεργκ την ήττα από την Άλμπα Βερολίνου και επέστρεψε στις νίκες στο γερμανικό πρωτάθλημα, κερδίζοντας άνετα την Ιένα με 99-67. Αυτή ήταν η έκτη νίκη για την ομάδα της Βαμβέργης στο πρωτάθλημα μετά από οκτώ αγωνιστικές.

Στο πρώτο ημίχρονο η Μπάμπεργκ δυσκολεύτηκε να πάρει κάποιο σημαντικό προβάδισμα και πήγε στα αποδυτήρια με το σκορ να είναι στο 43-40, όμως στην επανάληψη μπήκε αποφασισμένη και δεν άφησε κανένα περιθώριο στην Ιένα και “καθάρισε” εύκολα το παιχνίδι.

Κορυφαίος για του νικητές ο Tαϊρίς Ράις με 18 πόντους και 16 ασίστ, ενώ 15 πόντους είχε ο Αλεξάντερ. Ο Νίκος Ζήσης σε περίπου 23 λεπτά παρουσίας σκόραρε 11 πόντους, ενώ είχε 4 ριμπάουντ και 3 ασίστ. Για την Ιένα ξεχώρισε ο Μακέλντανζ με 13 πόντους.