Κεντρική Διεθνή Ηττήθηκε πριν τον Παναθηναϊκό η Μπουντούτσνοστ

Ηττήθηκε πριν τον Παναθηναϊκό η Μπουντούτσνοστ

cedevita buducnost

Ακόμη μία ήττα υπέστη η Μπουντούτσνοστ, καθώς δεν κατάφερε να κερδίσει ούτε την Τσεντεβίτα. Η προσεχής αντίπαλος του Παναθηναϊκού ηττήθηκε με 63-58 και θα πάει με ήττα στο παιχνίδι με το “τριφύλλι” για την πέμπτη αγωνιστική της Ευρωλίγκα.

Η Μπουντούτσνοστ ήταν πολύ καλή στο πρώτο ημίχρονο, αλλά ένα κακό τέταρτο δεκάλεπτο της στέρησε τη νίκη. “Δήμιος” της ήταν ο  Τζάστιν Κομπς, ο οποίος σημείωσε συνολικά 23 πόντους. Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Ερλ Κλαρκ, που είχε 17 πόντους και 7 ριμπάουντ.

Επόμενο παιχνίδι για τη Μπουντούτσνοστ είναι με τον Παναθηναϊκό στην έδρα της για την πέμπτη αγωνιστική της Ευρωλίγκα.