Κεντρική Γ' Εθνική Γ΄Εθνική: Τα αποτελέσματα του 2ου Βόρειου ομίλου

Γ΄Εθνική: Τα αποτελέσματα του 2ου Βόρειου ομίλου

Τη δεύτερη της νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια πανηγύρισε η Ασπίδα Ξάνθης, καθώς επικράτησε εντός έδρας του ΓΑΣ Κομοτηνής με 78-69. Οι γηπεδούχοι παρέμειναν αήττητοι στον δεύτερο Βόρειο όμιλο της Γ΄Εθνικής Κατηγορίας και υποχρέωσαν τους αντιπάλους τους στην πρώτη τους ήττα.

Μαζί της στην κορυφή βρίσκονται η ΜΕΝΤ, η οποία πήρε ένα δύσκολο διπλό στην έδρα της Ευκαρπίας με 80-78. Ο Λεύκιππος Ξάνθης πανηγύρισε την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα, καθώς επικράτησε εύκολα του Αστέρα Σίνδου με 70-37. Την πρώτη τους νίκη πήραν και ο Αίαντας ΕυόσμουΑπόλλωνας Καλαμαριάς, Ζέφυρος και Μακαμπή.

Αναλυτικά:

  • Ευκαρπία – ΜΕΝΤ 78-80
  • Λεύκιππος Ξάνθης – Αστέρας Σίνδου 70-37
  • Απόλλων Καλ. – Πολύγυρος 82-76
  • Μακαμπή – ΒΑΟ 75-74
  • Ασπίδα Ξάνθης – ΓΑΣ Κομοτηνή 78-69
  • ΔΕΚΑ – Αίας Ευόσμου 76-81
  • Ζέφυρος – Ν. Μουδανιά 84-45

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ – ΑΟ ΠΟΛΥΓΥΡΟΥ 82-76
Δεκάλεπτα: 19-26, 47-39, 64-59, 82-76
Απόλλων Καλαμαριάς (Καραμιχάλης): Κουκουλίδης, Αποστόλου 8 (1), Μαχαιριανάκης 26 (3), Μύθιλλος 11 (3), Σαμαράς 6 (2), Αγραφιώτης 8 (2), Μόρας, Ακριτίδης 18, Αθαναηλίδης 5, Γουναρόπουλος
ΑΟ Πολύγυρου (Τσολάκης-Βουλκίδης): Πιπιλιάρης 9 (1), Κουλαξής 9 (2), Ρίζος 3 (1), Παυλέας 3, Αζίζης 8, Στυλιάδης 6 (1), Νικολόπουλος 3 (1), Νούκαρης 23 (2), Σπουργίτης, Λευκαδίτης 12

ΕΥΚΑΡΠΙΑ- ΜΕΝΤ 78-80
Δεκάλεπτα: 27-26, 44-43, 59-60, 78-80
Ευκαρπία (Νίκου- Δαδάλας): Χαρτόπουλος 7, Πρεδάρης 12 (1), Κιούρκας , Τσολακίδης, Γκαβέζος Αρ, 10 (1), Βαρύτης 3 (1), Χολέβας 18 (2), Απιδόπουλος 6, Πλεξίδας 5, Γακβέζος Αντ. 17 (2).
ΜΕΝΤ (Νομικός): Ντισλής 26 (2), Μιχαηλίδης 10, Νικολούδης 20 (2), Κατσούλης 7, Ακσεχέρογλου 11 (2), Καρανώτας 6, Μητακίδης.

Βαθμολογία:

  1. ΜΕΝΤ 4 (2-0)
  2. Ασπίς Ξάνθης 4 (2-0)
  3. ΓΑΣ Κομοτηνή 3 (1-1)
  4. Ευκαρπία 3 (1-1)
  5. ΒΑΟ 3 (1-1)
  6. ΔΕΚΑ 3 (1-1)
  7. Πολύγυρος 3 (1-1)
  8. Λεύκιππος 3 (1-1)
  9. Αίας Ευόσμου 3 (1-1)
  10. Απόλλων Καλαμαριάς 3 (1-1)
  11. Ζέφυρος 02 3 (1-1)
  12. Μακάμπη 3 (1-1)
  13. Ν.Μουδιανά 2 (0-2)
  14. Αστέρας Σινδού 2 (0-2)

Επόμενη αγωνιστική:

  • ΜΕΝΤ – Λεύκιππος Ξάνθης
  • Αστέρας Σίνδου – Απόλλων Καλαμαριάς
  • Πολύγυρος – Μακαμπή
  • ΒΑΟ – Ασπίδα Ξάνθης
  • ΓΑΣ Κομοτηνή – ΔΕΚΑ
  • Αίας Ευόσμου – Ν. Μουδανιά
  • Ζέφυρος – Ευκαρπία
Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Δημήτρης Ιωαννίδης
Περισσότερα σε Γ' Εθνική

Δειτε επισης

Παπαδός Γέρας: «Οι διαιτητές ήταν πρωταγωνιστές του ματς» (vid)

Έντονα παράπονα από τη διαιτησία της αναμέτρησης με τη Δάφνη είχε ο Παπαδός Γέρας. Η ομάδα…