Κεντρική Β' Εθνική Έσπερος Λαμίας – Ερμής Αγιάς 64-66

Έσπερος Λαμίας – Ερμής Αγιάς 64-66

papargyropoulos kommatos esperos lamias ermis agias

Ο Έσπερος Λαμίας φιλοξένησε σε φιλικό αγώνα στο “Χαλκιοπούλειο” τον Ερμή Αγιάς στο πλαίσιο της προετοιμασίας του για τη νέα χρονιά. Το παιχνίδι ήταν αρκετά δυνατό με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν τη νίκη με 66-64, με τους γηπεδούχους πάντως να κερδίζουν τις εντυπώσεις.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Έσπερος Λαμίας ήταν ανώτερος και πήρε προβάδισμα τεσσάρων πόντων (16-12). Στο δεύτερο, όμως, ο Ερμής ανέβασε κατακόρυφα την απόδοση του και πήρε τα ηνία του σκορ (25-34). Το δεύτερο ημίχρονο ήταν πραγματικό ντέρμπι. Οι γηπεδούχοι λίγο πριν το φινάλε πέρασαν μπροστά με 64-61, αλλά δέχτηκαν στο τέλος σερί 5-0 και ηττήθηκαν τελικά με 66-64.

Δεκάλεπτα: 16-12, 25-34, 45-48, 64-66

Περισσότερα σε Β' Εθνική

Δάφνη: Παράπονα για τη διαιτησία με το Αιγάλεω (pic)

Η Δάφνη εξέφρασε τα παράπονα της για τη διαιτησία στον αγώνα με το Αιγάλεω Η Δάφνη δεν τα …