Κεντρική Basket League Παναθηναϊκός “Τραγικό” δεύτερο δεκάλεπτο για Παναθηναϊκό!

“Τραγικό” δεύτερο δεκάλεπτο για Παναθηναϊκό!

panathinaikos olympiakos

Ο Παναθηναϊκός παρουσίασε δύο εντελώς διαφορετικά πρόσωπα στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα του με τον Ολυμπιακό στο “Νίκος Γκάλης“. Οι “πράσινοι” στο πρώτο δεκάλεπτο ήταν εξαιρετική και είχαν τα ηνία του σκορ, αλλά στο δεύτερο η εικόνα άλλαξε και βρέθηκε πίσω στο σκορ.

Στην πρώτη περίοδο ο Παναθηναίκός σημείωσε 26 πόντους και είχε προβάδισμα 7 πόντων (26-19). Στη δεύτερη, όμως, οι “πράσινοι” ήταν απογοητευτικοί τόσο στην άμυνα, όσο και στην επίθεση. Συγκεκριμένα, οι γηπεδούχοι πέτυχαν μόλις έξι πόντους έχοντας 1/2 δίποντα, 1/11 τρίποντα και 1/4 βολές.

Περισσότερα σε Παναθηναϊκός

Παναθηναϊκός – Περιστέρι: Εκτός και ο Λεσόρ

Εκτός και ο Λεσόρ με Περιστέρι. Ο Ματίας Λεσόρ έμεινε τελευταία στιγμή εκτός από τον αγώνα…