Κεντρική Γ' Εθνική Γ΄Εθνική: Τα αποτελέσματα του 2ου Βόρειου Ομίλου

Γ΄Εθνική: Τα αποτελέσματα του 2ου Βόρειου Ομίλου

Στην κορυφή του 2ου Βόρειου Ομίλου της Γ΄Εθνικής παρέμεινε γι ακόμη μία αγωνιστική η Ελευθερούπολη, η οποία κέρδισε δύσκολα εντός έδρας τη ΜΕΝΤ με 94-89. Η Ελευθερούπολη μ΄αυτήν τη νίκη έφτασε τους  46 βαθμούς και κράτησε σταθερή τη διαφορά της από τον Μακεδόνικο, που νίκησε εντός έδρας την Ευκαρπία με 96-82.

Ο Πολύγυρος ακολουθεί τις δύο ομάδες στην τρίτη θέση, καθώς δεν αντιμετώπισε κανένα πρόβλημα κόντρα στον Κένταυρο Καλλικράτειας και τον κέρδισε με 86-50. Την ήττα της ΜΕΝΤ εκμεταλλεύτηκε ο ΧΑΝΘ, ο οποίος νίκησε με 71-61 τον Αστέρα Σινδού και έπιασε στην τέταρτη θέση του βαθμολογικού πίνακα τη ΜΕΝΤ.

Μαζί τους βρίσκεται και ο Αίαντας Ευόσμου, που “διέλυσε” τον Ορφέα Νέου Σκοπού με 101-37 και τον άφησε στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα χωρίς νίκη. Με νίκη συνέχισε τις υποχρεώσεις του ο Μαντουλίδης, ο οποίος κέρδισε εντός έδρας τον ΓΑΣ Κομοτηνής με 67-56.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

  • Πολύγυρος – Κένταυρος Καλ. 86-50
  • Αστέρας Σίνδου – ΧΑΝΘ 61-71
  • Μαντουλίδης – ΓΑΣ Κομοτηνής 67-56
  • Μακεδονικός – Ευκαρπία 96-82
  • Ελευθερούπολη – ΜΕΝΤ 94-89
  • ΑΕ Κομοτηνής – Απόλλων Καλ. 83-73
  • Αίας Ευόσμου – Ορφέας Ν. Σκ. 101-37

ΑΣΤΕΡΑΣ ΣΙΝΔΟΥ-ΧΑΝΘ 61-71
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-21, 35-38,47-51, 61-71
ΑΣΤΕΡΑΣ ΣΙΝΔΟΥ (Μπαλογιάννης)Λεπτοκαρίδης 12, Σταυρακίδης, Παπαπασχάλης 2, Ιωαννίδης 15, Πετρίδης, Μπίλιος, Γιαννόπουλος, Αγραφιώτης 20(3), Ιατρίδης, Ακριτίδης 2, Μισιρλόγλου 10(2), Αθανασιάδης.
ΧΑΝΘ (Ζαφειρούδης):Παπαζούδης 6(2), Χατζηβούρκογλου, Ακεψιμαϊδης 15(3), Ναλμπάντης, Ζιάκας, Θωμαϊδης 6, Γεωργάκης 10, Πέτροβιτς 28(5), Κουτσοκώστας, Μακούλης, Βλαγκόγιας 6, Ζεκιριέ.

ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ-ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ 67-56
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 10-10, 38-23, 49-42, 67-56
ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ (Ντολόπουλος): Γεωργίου 1, Ρόπουτης 6(1), Τάκης 12(3), Μπέλλος 13(3) Ρεφατλάρι 6(2),Γραβάνης 6, Καλόγηρος 13, Τσιριλάκης 8, Γκίζης 2.
ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ (Λεμονίδης): Σκεμπή 3, Αθανασίου 2, Λεχούδης 12(1), Γιωτόπουλος 5(1), Σιμάκης 18(1), Παλάσκας 6(2), Μπίτατζης, Χαλίλ 10, Μαρκογιαννάκης.

ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ- ΜΕΝΤ 94-89
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 29-20, 50-45, 71-66, 94-89
ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ (Παπαδόπουλος): Στυλίδης 20(3), Θεοδωράκος 20(6), Απαζίδης 16, Μανάκας 6, Ιωάννου 11(3), Βοϊβατόπουλος 21 Μασάδης.
ΜΕΝΤ (Νομικός): Αμπατζάς, Καλπακτσίδης 8, Μιχαηλίδης 33(3), Μπουραζάνης 2, Καρανώτας 10, Παπαδόπουλος Αγ 16(3), Ακσεχέρογλου 7, Γιαννούλης 13.

ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ- ΟΡΦΕΑΣ Ν. ΣΚΟΠΟΥ 101-37
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 30-15, 53-26, 71-34, 101-37
ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ (Γυμνόπουλος-Κόρκας): Βαρδής 6, Δοξάκης 12(4), Μπαλτζόπουλος 8(1), Νικολούδης 37(7), Περιστεράκης 4, Νησιώτης, Σίσιου, Σεκαδάκης Γ 6, Νέσης 18(1), Λίσελης, Σεκαδάκης Δ 11.
ΟΡΦΕΑΣ Ν. ΣΚΟΠΟΥ (Σίσκος): Καραμπατζάκης 2, Γεωργόπουλος2, Δροσινός 7(1), Χατζής 5, Αχτσής 2, Θεοδωρόπουλος 1, Καρακάσης, Γάτος 13, Σίμος 3, Σουρίδης, Φραντζέσκος 2

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ –ΕΥΚΑΡΠΙΑ 96-82
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 23-17, 45-40, 71-61, 96-82
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ (Μύθου); Παπαγρηγορίου, Κοντσές 12(1), Ντισλής 11(1), Κουντουρατζόγλου 19(1), Βούλγαρης, Μπαρζού 11, Χαλάτσης 14, Κομμάτας, Πηλακούτας 23(3)Λυχριδάς, Κασούρας 6, Μαργαρίτης.
ΕΥΚΑΡΠΙΑ (Νίκου): Ψευτογκάς 18(5), Πούλιος 2, Κολλώτσιος Β, Καρακώστας, Γκαβέζος Αριστ 7, Γαϊτάνης 14(2), Ρεδάρης 3(1), Κολλώτσιος Α 2, Ουλουσίδης 11(2), Κόκκουρας 14, Κιούρκας 9, Γκαβέζος Αν 2.

ΑΕ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 23-14, 47-38, 62-54, 83-73
ΑΕ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ (Δάφτσης): Καραμανλής 6, Παπαδόπουλος 3(1), Κιμπάρης, Καραμπίνης 2, Μαγουλάς 25(2) Δάτσης 5, Γκιρίτσης, Κυφωνίδης 16(1) Φωτακάκης, Σπέντζος 12(3), Θεοδωρίδης 11.
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Κεσίδης-Γεωργιάδης): Χασιώτης, Αποστόλου 29(5) Μυσιρλού 6(1), Τσαματάνης, Κουκουλίδης 12(1), Ανδρεάδης, Καλαμπόκης 6, Κιότης 11(1), Χατζίδης 9.

Βαθμολογία:

1. Ελευθερούπολη 46 (22-2)
2. Μακεδονικός 44 (20-4)
3. Πολύγυρος 41 (17-7)
4. ΜΕΝΤ 39 (15-9)
5. ΧΑΝΘ 39 (15-9)
6. Αίας Ευόσμου 39 (15-9)
7. ΠΣ Ευκαρπίας 37 (13-11)
8. ΓΑΣ Κομοτηνή 36 (12-12)
9. Απόλλων Καλαμαριάς 36 (12-12)
10. Μαντουλίδης 35 (11-13)
11. Αστέρας Σίνδου 33 (9-15)
12. ΑΕ Κομοτηνής 29 (5-19)
13. Κένταυρος Καλλικράτειας 27 (3-21)
14. Ορφέας Νέου Σκοπού 24 (0-24)

Επόμενη αγωνιστική:

  • Κένταυροος Καλ. – Αστέρας Σίνδου
  • ΓΑΣ Κομοτηνής – ΧΑΝΘ
  • Ευκαρπία – Πολύγυρος
  • ΜΕΝΤ- Μακεδονικός
  • Απόλλων Καλ. – Ελευθερούπολη
  • Ορφέας Ν. Σκ. – ΑΕ Κομοτηνής
  • Μαντουλίδης – Αίας Ευόσμου
Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Δημήτρης Ιωαννίδης
Περισσότερα σε Γ' Εθνική

Δειτε επισης

Νέος τιμ μάνατζερ στο Παλαιό Φάληρο

Με νέο τιμ μάνατζερ θα πορευτεί το Παλαιό Φάληρο, όπως ανακοίνωσε η ομάδα. Συγκεκριμένα, τ…