Κεντρική Basket League ΠΑΟΚ “Εκανε εξαιρετική δουλειά ο Κόνιαρης…”

“Εκανε εξαιρετική δουλειά ο Κόνιαρης…”

paok omadiki pic

Ο ΠΑΟΚ έκανε το 1-0 στις νίκες κόντρα στην ΑΕΚ, έτσι έχει το προβάδισμα όσον αφορά την πρόκριση και εφόσον κερδίσει το Σάββατο, τότε θα προκριθεί στα ημιτελικά του πρωταθλήματος. Σε διαφορετική περίπτωση, αν νικήσει η “Ενωση”, το τελευταίο ματς θα γίνει την Δευτέρα. Ο κόουτς του ΠΑΟΚ δήλωσε:

“Να συγχαρώ τον κόουτς και την ΑΕΚ για τους δύο τίτλους. Είχαμε να αντιμετωπίσουμε μια ομάδα που μετά το final four είχε άδεισμα ενέργειας και ενέργειας. Για 25 λεπτά ήμασταν παθητικοί. Δεχτήκαμε 40 εύκολους πόντους στο ημίχρονο. Ο Κόνιαρης έκανε εξαιρετική δουλειά στο πρώτο μισό του γηπέδου. Βρήκαμε ψυχολογία στην επίθεση και μπήκε στην εξίσωση και ο κόσμος και με καλές άμυνες πήραμε διαφορά 10 πόντων και κάναμε το 1-0.

Μπράβο στα παιδιά, συνεχίζουμε για το δεύτερο ματς. Η σημασία για εμάς του παιχνιδιού μας κρατούσε πίσω. Οταν καταλάβαμε πως δεν υπήρχε άλλη λύση από το να επιτεθούμε στην άμυνα, αλλάξαμε το μομέντουμ”.

Περισσότερα από Γιώργος Μαστρογιαννόπουλος
Περισσότερα σε ΠΑΟΚ

Νεραντζάκης: «Η εικόνα μας δεν είναι αυτή που πρέπε»

Στην κακή εικόνα της ομάδας του αναφέρθηκε ο Στάθης Νεραντζάκης. Μετά την εκτός έδρας ήττα…