Κεντρική Ελλάδα ΕΣΚΑ Β' ΕΣΚΑ Β΄ΕΣΚΑ: Στην Α΄ΕΣΚΑ ο Φίλιππος Περιστερίου

Β΄ΕΣΚΑ: Στην Α΄ΕΣΚΑ ο Φίλιππος Περιστερίου

Στην Α΄ΕΣΚΑ θα αγωνίζεται την επόμενη αγωνιστική περίοδο ο Φίλιππος Περιστερίου, καθώς κατέκτησε την πρώτη θέση και την άνοδο. Ο Φίλιππος κέρδισε εκτός έδρας τον Πρωτέα με 67-60 και σε συνδυασμό με τη νίκη της Νήαρ Ηστ επί του ΟΚΑ Μεσογείων (71-57) κέρδισε την άνοδο.

Β’ ΕΣΚΑ Ανδρών 2ος Ομιλος
26η αγωνιστική 

  • Πρωτέας – Φίλιππος Περιστερίου 60-67
  • Νήαρ Ηστ – ΟΚΑΜ 71-57
  • Νικηφόρος – Αγ. Ανάργ. 70-65
  • ΜΕΝ Ιλίου – Κούρος Αναβύσσου 64-71
  • Γλ. Νερά – Αμιλλα Περιστερίου 85-87
  • Δάφνη – Ολυμπιάδα Παπάγου 83-75
  • Κρόνος Γέρακα – Κυψελιακός 70-65

Νήαρ 71 – ΟΚΑΜ 57
Διαιτητές: Μπούκας, Αθανασόπουλος
Δεκάλεπτα: 17-14, 29-26, 46-42, 71-57.
ΝΗΑΡ ΗΣΤ (Καρνέσης, Τουρλής): Νικολόης 5, Βαρουκτσής 1, Χατζηκωστής 17 (3), Πανταζής 5 (1),Χατζηαναστασιάδης, Μάγκος 15 (1), Τσαντήλας 2, Αποστολίδης 8, Σαρακασίδης 12 (2), Ζαλώνης 6.
ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ (Χασιώτης, Μελάς): Γιαννάκης, Τσίρος 8, Ατζαμόγλου 16 (2), Πλέστης 2, Κεσκινίδης 3, Παπαγιαννάκος 6, Παπακωνσταντίνου 9 (3), Βλάχος 7 (1), Μπαλόπητος, Καλούδας 6.

Πρωτέας 60 – Φίλιππος 67
Διαιτητές: Ραχιώτης, Πετράκης
Δεκάλεπτα: 16-19, 28-30, 47-43, 60-67.
ΠΡΩΤΕΑΣ Ν. ΚΟΣΜΟΥ (Λώλος, Βασιλείου): Ανδριώτης, Μέλλος 6, Αναγνώστου Κ. 3 (1), Σιράγας 2, Νικολόπουλος, Γερασιμόπουλος 5 (1), Πάτσιος 23 (3), Δράκος, Ντάφλος 7 (1), Αναγνώστου Η. 14, Μαζαράκης, Ξένος.
ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Τσίτος): Μπότσας 2, Βεντούρης 4, Λιαπούρης 3, Παπαδόπουλος 19 (1), Μητρόπουλος, Ζέμπερης, Τσίμπερης 6, Κανελλόπουλος 7 (1), Κατσαρός, Ντάνας 12 (2), Παπαϊωάννου 14 (1), Γεωργιάδης.

Νικηφόρος 70 – Αγ. Ανάργ. 65
Διαιτητές: Φασόλης, Κυβελίδης
Δεκάλεπτα: 24-16, 45-29, 55-46, 70-65.
ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑΣ (Μιχελιουδάκης): Βρέλλος 2, Μιχαηλίδης 18 (2), Γεργεριτάκης 10 (1), Κατρίτσης 3, Παπαναγόπουλος 4, Ευαγγελάτος 8 (1), Παπαδόπουλος 9 (1), Βαρνάβας 11 (2), Κάππης, Μπουρβάνης 5, Τέκος, Ράπτης.
ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ (Μηλιωρίτσας, Φασουλόπουλος): Λαγός 8 (1), Γκινούτσης 9 (2), Γούνης 12 (1), Ζουλινάκης, Τουρλίδας, Μουράτος, Αναστασόπουλος, Ζήκας, Αθανασάκης, Κουτσούμπας 5, Μπαμπάκος 11 (1), Παπαηλιού 20 (1).

ΜΕΝ Ιλ. 64 – Κούρος 71
Διαιτητές: Χρηστίδης, Ραπτογιάννης
Δεκάλεπτα: 11-22, 35-40, 47-51, 64-71.
ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ (Γεωργαλάς, Κατσιώτης): Γραμμένος 14, Μουρτογιάννης, Αντωνόπουλος Β. Α. 9, Καβούρης, Καρυάτης 7, Φίλιος, Αντωνόπουλος Β. Ι. 1, Τριαντογιάννης 2, Κώτσιας 10, Τσερώνης 17, Μαντέλος, Παπαδάκης 4.
ΚΟΥΡΟΣ ΑΝΑΒΥΣΣΟΥ (Παλαιοχωρίτης, Μπέκιος): Τσόλας 1, Σπυρίδης 5 (1), Κατσίκης, Μπίρμπας 19 (2), Αντωνίου, Γεωργαντάς 2, Παξινός 18 (2), Τσιούβας, Ζεκάκος 4, Ψωμαδέρης 22 (2).

Γλ. Νερά 85 – Αμιλλα 87
Διαιτητές: Ισιγώνης, Κούλης Χ.
Δεκάλεπτα: 22-16, 43-36, 63-64, 85-87.
ΓΛ. ΝΕΡΑ (Σκλαβούνος): Παπασιδέρης, Αγγέλης 3 (1), Βρακατσέλης, Μαθιουδάκης, Γαϊτανάκης 6 (2), Κατσαμπέκης 14, Σακελλαρίδης 10, Χανιώτης 15 (1), Γάσπαρης 11 (3), Νταούντ 11 (3), Σταφυλάς 9 (1), Καρακώστας 6 (2).
ΑΜΙΛΛΑ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Μακρής): Τόλιος 12, Βλασερός 14, Γκότση, Μήλης, Δάφνος, Μαρκομιχάλης 25 (3), Χύτας 11 (1), Καμπίτης 19 (4), Βαμβακάρης, Κούνας, Παριανόπουλος 6 (2), Αγρέβης.

Δάφνη 83 – Ολυμπιάδα 75
Διαιτητές: Κονταράτος, Κούλης Κ.
Δεκάλεπτα: 13-23, 44-40, 60-57, 83-75.
ΔΑΦΝΗ (Καραμπάς): Καραγιάννης 7 (1), Μανιατόπουλος, Γεωργόπουλος, Γκόλιας 14 (1), Ολύμπιος 2, Πίνης 3 (1), Σαμαράς 17 (2), Βίτσος 14, Αργυρίδης 4, Πασσάς 9 (2), Πίτσαρης, Βούλγαρης 13.
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠΑΓΟΥ (Σγουρίτσας, Μπεζεριάνος): Ρουμπέας 22 (3), Κοτσολέτης 7, Φασούλας, Ανδρουλάκης 5 (1), Οικονόμου 19 (3), Διόλατζης 10, Γλύτσης, Λούβαρης 5, Σταμούλης, Τηλιόπουλος 3, Μπακόπουλος Α. 4, Κολλιόπουλος.

Κρόνος 70 – Κυψελιακός 65
Διαιτητές: Δελδήμος, Δαλέκος
Δεκάλεπτα: 19-10, 38-36, 54-50, 70-65.
ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ (Λιγνός): Γκίνης 2, Δουκέλης, Χατζόπουλος 7 (1), Φραγκούλης, Μυκονιάτης, Πάσχος 8 (1), Κόρμπος 8, Γάκης 2, Γιαννακόπουλος 8 (2), Τσουκαλάς, Κώσταρης Β. 18, Μακρυδάκης 17 (2).
ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ (Σγούρος, Αθανασόπουλος): Καναβός 10, Τσέλο 6 (2), Κουτρούλης, Ράπτης, Χρόνης 9 (3), Βουρδάνος 9 (1), Ορλώφ 3 (1), Τσεκούρας, Σπυρόπουλος 21 (4), Παναγόπουλος 7 (1), Σινγκ, Οουε.

Η Βαθμολογία:

1.Φίλιππος 48 (22-4)
2.ΟΚΑΜ 48 (22-4)
3.Νήαρ Ήστ 44 (18-8)
4.ΜΕΝ Ιλίου 42 (16-10)
5.Γλυκά Νερά 42 (16-10)
6.Άγιοι Ανάργυροι 40 (14-12)
7.Δάφνη 39 (13-13)
8.’Αμιλλα 38 (12-14)
9.Ολυμπιάδα Παπάγου 37 (11-15)
10.Κούρος 37 (11-15)
11.Νικηφόρος 36 (10-16)
12.Πρωτέας 36 (10-16)
13.Κυψελιακός 31 (5-21)
14.Κρόνος Γέρακα 28 (2-24)

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Δημήτρης Ιωαννίδης
Περισσότερα σε Β' ΕΣΚΑ

Δειτε επισης

Β΄ΕΣΚΑ: Τα αποτελέσματα της 9ης αγωνιστικής

Ο Φίλιππος Περιστερίου ήταν ο μεγάλος νικητής στο ντέρμπι κορυφής του 1ου Ομίλου της Β΄ΕΣΚ…