Κεντρική Ελλάδα ΕΣΚΑ Β' ΕΣΚΑ Β΄ΕΣΚΑ: Φιέστα για την ΦΕΑ

Β΄ΕΣΚΑ: Φιέστα για την ΦΕΑ

Το πρωτάθλημα του 1ου Ομίλου  της Β΄ΕΣΚΑ ολοκληρώθηκε, με τη ΦΕΑ να πανηγυρίζει την άνοδο της στην Α΄ΕΣΚΑ. Η ΦΕΑ ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις της με νίκη επί του ΓΑΟΚ με 83-67 και έκανε φιέστα για την άνοδο της. Παίκτες, τεχνικό τιμ και διοίκηση έγιναν μία αγκαλιά και πανηγύρισαν την άνοδο τους.

Απευθείας άνοδος για ΦΕΑ. Πλέι οφ: Γαλάτσι-Πολυνίκης (1-1), ΑΕΚ Π.-ΓΣΚ (0-2).

Υποβιβάστηκαν Ιριδα, Παιανία, Εθν. Ελληνορώσων. Μπαράζ παραμονής για ΦΟΤ.

Β’ ΕΣΚΑ Ανδρών, 1ος Ομιλος
26η αγωνιστική  

Εθν. Ελληνορ.-ΑΕΚ Περιστερίου 64-68
ΦΕΑ-ΓΑΟΚ 83-67
Καρέας-Γαλάτσι 68-75
Θεμιστοκλής Αιγάλεω-ΦΟΤ 59-60
Ιρις Πετρούπολης-Αίολος 70-59
ΓΣ Κηφισιάς-Αναγέννηση Πετραλώνων 51-60
Παιανία-Πολυνίκης 66-72

Τα φύλλα αγώνα:

Εθν. Ελλ. 64
ΑΕΚ Π. 68
Διαιτητές: Σκουλαρίκης, Εφραιμίδης
Δεκάλεπτα: 7-11, 21-25, 38-41, 57-57, 64-68.
ΕΘΝ. ΕΛΛΗΝΟΡΩΣΩΝ (Διδάχος): Βιτζηλαίος 8 (2), Βελέντζας 13 (2), Αναγνώστου 19 (4), Μπάρτζης 12, Κιούσης 2, Κολλαΐτης 2, Αγόρης, Σωρανίδης, Γλυκόπουλος 8.
ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Παπανδρέου, Τόπακας): Γκότσης 6 (1), Βιδάκης 11 (1), Αναγνωστόπουλος 6, Πέττας 11, Κακολύρης 8 (2), Σιδέρης 8, Μαρτζέλης 12 (4), Τζαγκαράκης, Μιχαλόπουλος 2, Γεωργακόπουλος, Χίος 4.

ΦΕΑ 83
ΓΑΟΚ 67
Διαιτητές: Παπαδόπουλος Χ., Παπαδόπουλος Α.
Δεκάλεπτα: 20-11, 43-25, 64-48, 83-67.
ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ (Καρατζάς, Κουτσούκος): Αφαλίδης 7, Ρωμοσιός 7 (1), Αναούνης 10, Λουφόπουλος 7 (1), Στεργιάκης 10, Τριχιάς 4, Τσεκούρας 3 (1), Μπασέας 4, Δεληγιάννης 6 (2), Μπάτσος 2, Καραλευθέρης 19 (2), Κούλιος 4.
ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΕΣ (Κουκλάκης, Μπαζιάνας): Λουΐζος 7, Χασαπόπουλος, Τσιάπουλας 11 (2), Καρακατσάνης 5 (1), Παπαθανασίου, Δρυμαλίτης, Παπαγγελάκης 11, Μπαρμπαρής 12, Καρακώστας 9, Καραΐσκος 4, Κρίκης 6 (2), Λαδικός 2.

Καρέας 68
Γαλάτσι 75
Διαιτητές: Καραβίτης, Αυγερινός
Δεκάλεπτα: 20-12, 36-39, 47-56, 68-75.
ΚΑΡΕΑΣ (Σούφλας, Πλούμης): Μανούρης 3 (1), Μπότσας, Γαληνάκης, Μακαριάδης, Κοκοτσάκης Α. 16 (2), Μαμαλάκης 14 (1), Μακρής 11, Κοκοτσάκης Σ. 4, Χατζημωράκης, Κοκοτσάκης Γ., Περγαντής 3 (1), Παπαγιαννόπουλος 11 (1), Δημητρίου 6.
ΓΑΛΑΤΣΙ (Κουμαράς): Λυμπερόπουλος 5, Τσιούτσιας, Οικονομόπουλος 4, Μακρής 13 (3), Κορκοσούρας 4, Παπαδόπουλος 10, Γιάννης 8, Σιδέρης, Παπαβλασόπουλος 9 (2), Μπαλαμπάνης 12 (2), Στράγκας 7, Γυφτοκώστας 3 (1).

Θεμιστοκλής 59
ΦΟΤ 60
Διαιτητές: Ορφανός, Αναστασόπουλος
Δεκάλεπτα: 15-20, 32-31, 41-45, 59-60.
ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓΑΛΕΩ (Τσαπάκης): Δρακόπουλος 13 (3), Λαρεντζάκης 10 (2), Ρώης 10, Τσατσάνης 3 (1), Σπανίδης, Μπάμπας, Παπαπαναγιώτου, Σωτηρίου 1, Γαλάνης, Τασούλας 14, Βοϊδήλος 4, Κουρής, Καρτσούνης 4.
ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ (Σπηλιωτόπουλος): Βόσικας 24 (5), Πιαλόγλου 5, Κατσίκερος, Χαμηλός 1, Καζαντζιάν 3 (1), Καράμπουλας, Σβίγγος, Ζερβολέας 8, Κατσουλάρης 4, Φύτρος 7, Πολίτης 2, Κουγιανός 6 (2), Λυράκης.

Ιρις 70
Αίολος 59
Διαιτητές: Αποστολίδης, Μελισσάρης
Δεκάλεπτα: 21-9, 41-28, 60-45, 70-59.
ΙΡΙΔΑ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ (Σταματόπουλος): Πουρνάρας 16 (4), Λυσανδρόπουλος 8 (2), Μπίλης, Βούρτσας, Γονιδάκης, Κιούκης 13, Θωμαδάκης 8 (2), Καραδήμας 14, Σκούρος 2, Κολτσίδας, Τσατσάνης 9 (3), Καλλιμάνης.
ΑΙΟΛΟΣ ΤΑΥΡΟΣ (Τσίρος): Σκούρος 3, Ραδίτσας 15 (1), Γιγουρτάκης 2, Μπιτζηλής, Μαμουνής 5, Χίνης 14 (2), Δάφνης 3 (1), Μουχίμογλου 2, Παντελής 2, Χουσεΐν 6, Κουντούρης, Κωστόπουλος 4, Θεοδώρου 6 (1).

ΓΣΚ 51
Αναγέννηση 60
Διαιτητές: Καλογριάς, Λαζόγκα
Δεκάλεπτα: 26-16, 34-25, 45-41, 51-60
ΚΗΦΙΣΙΑ (Μπιλάλης Ν., Γιαννακάκης): Τριποδάκης 4, Ζιώγας 3 (1), Γερακίνης, Μπιλάλης Κ., Μπαζίνης 3 (1), Βαβελίδης 7, Πολυδώρου 3 (1), Σελίτας 4, Λαμπρόπουλος 18 (2), Βογιατζόγλου 5 (1), Πολύζος 3, Τσολακόπουλος 1.
ΑΝΑΓΕΝNΗΣΗ ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ (Βασιλόπουλος): Βαζούρας, Αλεφαντινός 3, Πουλιανός, Παπαδημητρίου, Παυλίδης 15, Ιμπραημάκης 11, Σωτηρόπουλος 6, Συριανός 13 (2), Ροκάς 2, Χότζα 1, Τσίτουρας 8 (1), Σίμος 1.

Παιανία 66
Πολυνίκης 72
Διαιτητές: Ουσταμπασίδης, Σακκής
Δεκάλεπτα: 15-13, 33-36, 52-57, 66-72.
ΠΑΙΑΝΙΑ ΚΤΗΣΙΦΩΝ (Μπράμος): Στάμου 6, Μίχας, Πλαγιαννάκος 11 (2), Σκανδάλης 2, Σπυρόπουλος 3 (1), Παπακωνσταντίνου, Δουβλαντώνης 15 (1), Μιμάνι, Δεδούσης 8, Αγγέλης, Ορφανίδης 7, Τσίγκανος 14 (1).
ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑΣ (Στρατικόπουλος, Πολίτης): Πατάτας, Βερβίτας 7, Τσοχονελίτζε 14, Δημητρακούλης 16 (1), Μόρφος 6, Κοντούλης 2, Δουρουντούς, Παπαδόπουλος 4, Χιώτης 8, Λιβανός 2, Δημούλης, Βαμβακίδης 13 (1).

Η Βαθμολογία (Τελική)

1.ΦΕΑ 51 (25-1)
2.Γαλάτσι 49 (23-3)
3.ΑΕΚ Περιστερίου 47 (21-5)
4.ΓΣ Κηφισιάς 45 (19-10)
5.Πολυνίκης 43 (17-9)
6.Θεμιστοκλής 40 (14-12)
7.Καρέας 40 (14-12)
8.Κουκουβάουνες 36 (10-15)
9.Αναγέννηση Πετρ. 34 (8-18)
10.Αίολος Ταύρος 34 (8-18)
11.ΦΟΤ Χαλανδρίου 33 (7-19)
12.Ίρις Πετρούπολης 33 (7-19)
13.Παιανία 32 (6-20)
14.Εθνικός Ελλην. 29 (3-23)

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Δημήτρης Ιωαννίδης
Περισσότερα σε Β' ΕΣΚΑ

Δειτε επισης

Β΄ΕΣΚΑ: Τα αποτελέσματα της 9ης αγωνιστικής

Ο Φίλιππος Περιστερίου ήταν ο μεγάλος νικητής στο ντέρμπι κορυφής του 1ου Ομίλου της Β΄ΕΣΚ…