Κεντρική Γυναίκες Τα αποτελέσματα της Α2 Γυναικών!

Τα αποτελέσματα της Α2 Γυναικών!

Με τις αναμετρήσεις της 21ης Αγωνιστικής συνεχίστηκε το πρωτάθλημα της Α2 Γυναικών.

Στο σημαντικότερο παιχνίδι του 1ου Ομίλου τα Καλύβια επικράτησαν με 69-66 της Ηλιούπολης και με νίκη την τελευταία αγωνιστική θα παίξουν στο μπαράζ ανόδου.

Στον 2ο Ομιλο η ΑΕ Πυλαίας που έχει εξασφαλίσει τη συμμετοχή της στο μπαράζ νίκησε με 68-53 τον Πιερικό Αρχέλαο.

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Αποτελέσματα 21ης Αγωνιστικής

Ελευθερία Μοσχάτου – ΕΦΑΟ Ζωγράφου 49-36
Σπόρτιγκ – ΚΑΟ Μελισσίων 57-52
Κρόνος Αγίου Δημητρίου – Αρης Πετρούπολης 93-20
ΓΑΣ Καλύβιων – ΓΣ Ηλιούπολης 69-66
Ανταγόρας Κω – Αγία Παρασκευή 53-57
Κυριακή 15 Απριλίου
Καμινίων 15:30 ΑΟ Προφήτη Ηλία-ΟΑ Χανίων Ντάση-Μπακετέα (Δραμεσιώτης)

Αναλυτικά τα παιχνίδια:

Σπόρτιγκ – ΚΑΟ Μελισσίων 57-52
Διαιτητές : Μαυρέλης – Σκουλαρίκης
Δεκάλεπτα: 19-7, 35-19, 51-41, 57-52
ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ ( Σόφτσης – Ροδοκανάκης ): Τσαφαρά 2, Παυλοπούλου 3 (1), Κουγιανού , Ζυκάι , Δανδουλάκη Α , Σαλιάϊ 12 (3), Ιωαννίδου 15 (1), Δανδουλάκη Μ. 4, Νίξινα 6, Σιδέρη, Καράλη 3, Φουράκη Στ. 12.
ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ (Μάλαμα): Καραβέλη, Σατρατζέμη 4, Αθανασίου 12 (4), Κοιλιαρίδη 5 (1), Σταμούλη, Χιώτη 18, Γιαννακοπούλου 9 , Κανέλλου 4

Κρόνος Αγίου Δημητρίου – Αρης Πετρούπολης 93-20
Διαιτητές: Παπαδόπουλος Χ., Ρεμουντάκης
Δεκάλεπτα: 27-05, 45-08, 70-14, 93-20
ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ (Νανάκος) : Μποσγανά 18(2), Χόντο 5(1), Σιγάλα 13(1), Γκέργκι 23, Γασπαράτου 12(2), Ζουρτσάνου 4, Μήτση 18.
ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ( Αγγελή) : Σαμαρίδου 3, Μικροπούλου 5(1), Βασιλοπούλου 1, Σισμανίδου, Ζούμα, Παναγιωτοπούλου, Λιγκρή 8, Φάσουρα 3, Κομματά.

ΓΑΣ Καλύβιων – ΓΣ Ηλιούπολης 69-66
Διαιτητές: Δελαγραμμάτικας-Ναστούλης
Δεκάλεπτα: 26-21, 42-36, 53-57, 69-66
ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ (Αναγνώστου – Κωτσάκης): Παζαρίδη 7(2), Σταμάτη 16(2), Καλημέρη 5, Τσουκαλά, Ρετζεμπέρη 11, Αξιοπούλου 12, Μαστρογιαννίδου 12, Γκίνη, Αυτζή 6(2)
ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ (ΓΕΡΕ): Ευαγγελάτου Αν., Καλοπήτα 10(2), Πράπα, Πετράκη 3(1), Στεφάνου 8, Βιντσιλαίου 8, Οικονομίδου 20, Ευαγγελάτου Αμ., Ντάνου 17(2).

Ελευθερία Μοσχάτου – ΕΦΑΟ Ζωγράφου 49-36
Διαιτητές: Καλαϊτζάκης, Παπαγεωργίου
Δεκάλεπτα: 14-3, 23-9, 38-24, 49-36
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ (Τσαραπατσανης – Παπαναστασίου): Κακλέα 2, Τζουγκάκη 4(1), Χελιώτη 8(1), Μίχου 13, Ζαχαράκη 2, Σπαθάρη 6(2), Καλάια, Μπάμπη 3(1), Ορφανού, Ξεπαπαδέα 9(1), Καρανάσιου 2, Κρίτσαλου
ΕΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ (Βερροιόπουλος): Γραμματικού 2, Βυζεντίνη 8(1), Μάλλιου, Ζουμπεράκη 5, Ισκίογλου 6, Ζουρνή 9, Χόνι, Πατέρα, Μάνου, Κελλάρη 9(1), Ψαρρού 2, Βάσιου.

Ανταγόρας Κω – Αγία Παρασκευή 53-57
Διαιτητές: Τσακιράκη, Ασλανίδης
Τα δεκάλεπτα: 19-15, 25-35, 33-42, 53-57
ΑΝΤΑΓΟΡΑΣ ΚΩ (Καπλανίδης): Κουζούκα 6, Πατμίου 11(2), Βελούδου 7, Σβήνου 2, Δρεττάκη 8,Κασάπογλου 19(2).
ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Αναγνωστόπουλος – Στρατάκος): Πεσκατζίου 14, Γκανιά 2, Γρίσπου 3(1), Βαμβακά 1, Κλείστα 9(3), Πολιτοπούλου 8, Πετυχάκη 14, Κούκη 6,

Βαθμολογία

1.Σπόρτιγκ 40
2. ΓΑΣ Καλυβίων 37
3. Ελευθερία Μοσχάτου 36
4. Αγία Παρασκευή 35
5. ΓΣ Ηλιούπολης 34
6.ΚΑΟ Μελισσίων 32
7. Κρόνος Αγ. Δημ. 31
8. ΕΦΑΟ Ζωγράφου 30
9. Αρης Πετρούπολης 27
10. ΟΑ Χανίων 26
11. Ανταγόρας Κω 23
12. Προφήτης Ηλίας 22
*Προφήτης Ηλίας και Χανιά έχουν από ένα παιχνίδι λιγότερο

Επόμενη αγωνιστική (22η, 22/4)

Μελίσσια-Ανταγόρας Κω
ΓΣ Ηλιούπολης-Ελευθερία Μοσχάτου
Αρης Πετρούπολης-ΓΑΣ Καλυβίων
ΟΑ Χανίων-Κρόνος Αγ. Δημητρίου
Αγία Παρασκευή-Προφήτης Ηλίας
ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Σπόρτιγκ

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Αποτελέσματα 21ης Αγωνιστικής

ΑΕ Πυλαίας-Πιερικός Αρχέλαος 68-53
Αναγέννηση Ν. Ρυσίου-Απόλλων Καλαμαριάς 60-52
Ναύαρχος Βότσης-Πανσερραϊκός 70-57
ΕΟ Σταυρούπολης-Ολύμπια Λάρισας 49-42
Σάββατο 31 Μαρτίου
Ηρακλής-Ασπίδα Ξάνθης 64-49
Αρης-Τιτάνες Δράμας 49-45

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Ναυαρχος Βότσης – Πανσερραϊκός 70-57
Διαιτητές: Χατζημπαλίδης-Χατζηκώστας
Δεκάλεπτα: 30-13, 44-32, 57-42, 70-57
ΝΑΥΑΡΧΟΣ ΒΟΤΣΗΣ (Μαυρίδης): Χρυσοστομίδου 5, Καζαντζή Σπ. 23(3), Αραμπατζή 4, Αβραμίδου 6, Καζαντζή Στ. 22(3), Παπανικολάου, Τσελεμπή 6, Τερεζή Χ. 4.
ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ (Σιάκκα): Μίχου, Πιτσιάβα 10(2), Κεφαλά, Τσάντα 3(1), Πελτέκη 23(1), Χύσα 2, Μπακιρτζίδου 15, Σιάκκα, Σιδερίδου 4.

Αναγέννηση Ν.Ρ. – Απόλλων Καλαμαριάς 60-52
Διαιτητές: Κολοκυθάς-Παπαδοπούλου Κ.
Δεκάλεπτα: 18-11, 30-32, 41-40, 60-52
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ (Μύρβαλη): Καμπίτση 12(3), Εμμανουηλίδου 9(1), Καλομιτσίνη 9(1), Κουλακιώτη 3, Ψαρρά 4, Τσαγκαρίδου 4, Τζίκου 11, Παπαδάκη 8, Βασλαματζή.
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Γκογκάκης-Καρακασίδου): Ιγγλέζου, Αντωνιάδου, Τσίτσιου 1, Παλλάνη 7(1), Οικονόμου 12(1), Ακσεχέρογλου 10, Σιφναίου 3, Διαμαντίδου, Καϊμακτσή 10(1), Παπαρέντη 9(3).

AE Πυλαίας –Πιερικός Αρχέλαος 68-53
Διαιτητές: Θεοδωρίδης-Θωμόπουλος
Δεκάλεπτα: 19-15, 37-28, 49-40, 68-53
ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ (Λίτσου): Μπαλλά 7, Πετρίδου 15(3), Κατσαμούρη 8, Λάλου 4, Σταμπή 3, Καραμπατζάκη 16, Παπαρδέλα 3, Τζήμου 12, Πλουμπή.
ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Τσιρογιάννη): Γκρίτζαλη 3(1), Αμβρακίδου 4, Ζουγκουρίδου 8(2), Φλώρου 27, Κιλ, Λάππα 6, Μάντη, Συμεωνίδου, Παντζάλα 5, Καρανικόλα.

EO Σταυρούπολης – Ολύμπια Λάρισας 49-42
Διαιτητές: Γιαννούλης Α.-Παναγιωτίδης
Δεκάλεπτα: 14-12, 21-22, 33-32, 49-42
ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (Δρακουλίδης): Ανδιοπούλου 2, Γρηγοριάδου 2, Πεχλιβανίδου Δ. 3(1), Πεχλιβανίδου Σ. 9(1), Βέκιου 5(1), Κανέλλογλου 15, Γούτη 9(1), Χατζηστρατή 2.
ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λότφι): Μακρή, Κουτέ, Ζαχαρία, Κατρή, Σκαρλή 20(3), Λιάσκου 2, Κουτσουνούρη 16, Μαγδαλιανίδου 4.

Η βαθμολογία

1. Ηρακλής 41
2. ΑΕ Πυλαίας 37
3. Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 35
4. Αρης 34
5. Απόλλων Καλαμαριάς 32
6. Ολύμπια Λάρισας 32
7. Τιτάνες Δράμας 32
8. Πανσερραϊκός 32
9. Πιερικός Αρχέλαος 27
10. Ναύαρχος Βότσης 27
11. Ασπίδα Ξάνθης 24
12. ΕΟ Σταυρούπολης 23

*Ο Ναύαρχος Βότσης έχει -2 βαθμούς

Επόμενη αγωνιστική (22η, 22/4)

Πιερικός Αρχέλαος-Αναγέννηση Ν. Ρυσίου
Ολύμπια Λάρισας-Ηρακλής
Πανσερραϊκός-ΕΟ Σταυρούπολης
Τιτάνες Δράμας-Ναύαρχος Βότσης
Απόλλων Καλαμαριάς-Αρης
Ασπίδα Ξάνθης-ΑΕ Πυλαίας

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από eBasket.gr
Περισσότερα σε Γυναίκες

Δειτε επισης

Προπονήθηκε η Εθνική Γυναικών! (pic)

Σε κανονικούς ρυθμούς προπονήθηκε στο Τσέλιε η Εθνική Γυναικών, η οποία στην πρεμιέρα των …