Κεντρική Ελλάδα ΕΟΚ Παίδες (Α΄Όμιλος): Προκρίθηκε στην τελική φάση ο Αρίωνας Ξάνθης

Παίδες (Α΄Όμιλος): Προκρίθηκε στην τελική φάση ο Αρίωνας Ξάνθης

Εξαιρετική πορεία πραγματοποίησε ο Αρίωνας Ξάνθης στον Α΄Όμιλο της δεύτερης φάσης του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Παίδων. Η ομάδα της Ξάνθης δεν είχε αντίπαλο και με πέντε στις πέντε νίκες πήρε την πρωτιά στον όμιλο και την πρόκριση στην τελική φάση του πρωταθλήματος.

Η τελική βαθμολογία:

1. Αρίων Ξάνθης 10 (5-0)
2. ΑΟΚ Βέροιας 8 (3-2)
3. Πρωτέας Γρεβενών 8 (3-2)
4. Αίολος Τρικάλων 7 (2-3)
5. ΑΛΦΑ Αγρινίου 7 (2-3)
6. Πευκοχώρι 5 (0-5)

Τα φύλλα αγώνων της τελευταίας αγωνιστικής:

ΑΟΚ Βέροιας-Αίολος Τρικάλων 67-54
Δεκάλεπτα: 18-10, 37-16, 56-35, 67-54
Διαιτητές: Σελεβός, Καρκαλέτσης
ΑΟΚ Βέροιας (Καπνάς): Λιόντος, Μποζαμπαλής, Καραθανάσης 11, Δημακάς, Ασλανίδης 8, Αβραμίδης 9(3), Ιωαννίδης 4, Γκίτκος 16, Αργιανόπουλος 1, Στογιαννόπουλος, Χρονίδης, Χαραλαμπίδης 18(1).
Αίολος Τρικάλων (Παπαδημητρίου): Δουγγάρης 5, Μαλακασιώτης 2, Κοκκάλης 2, Ευαγγελακόπουλος 3(1), Μοσχόπουλος 10(1), Μπακάλης 13, Κατσαδούρος 3(1), Σπάθης 9(1), Δεληγιώργης, Πουλιανίτης 2, Ντόβας 2, Παναγιώτου 3(1).

Πευκοχώρι-Αρίων Ξάνθης  36-62
Δεκάλεπτα: 5-20, 15-42, 29-54, 36-62
Διαιτητές: Τσούλης, Δέλλας
Πευκοχώρι (Πλατής): Καλαμβούκας 8, Παπακωνσταντίνου 1, Τοπαλίδης, Λάσκαρης, Σχοινάς, Τύπος 2, Δεληγιάννης, Παπαχριστοδούλου 4, Μιχαλάκης 2, Κελεκτσόγλου, Σμυρλής 19(5), Παπασταύρος.
Αρίων Ξάνθης (Θερμός): Παύλου 5, Μελαδιανός 15, Αμοιράς, Μπουτσικούδης 6, Καλλίδης 4, Παπαϊωάννου 5(1), Χριστοφορίδης 3, Ευσταθιάδης 14, Ελευθεριάδης, Γκατκαλίδης 4, Δεληγιάννης 2, Λαμπρόγλου 4.

Πρωτέας Γρεβενών-Αλφα Αγρινίου 66-67
Δεκάλεπτα: 19-14, 34-33, 45-48, 59-59 (κ.α.), 66-67
Διαιτητές: Γραικός, Αναστασιάδης Β.
Πρωτέας Γρεβενών (Κατσάπης): Ντόλιας 3(1), Χαραλαμπίδης, Σιούμπουρας 16(4), Μητρόπουλος 24(2), Μπαρέκας, Μιχαλόπουλος 21(2), Τζιουβάρας, Κυρατζής, Μητρόπουλος, Ψαριάς, Γκασιώνας 2, Γιώτας.
Αλφα Αγρινίου (Καραπιπέρης): Τσιλιμπώκος 9, Χρήστου, Ρήγας 18(1), Παπαχρήστος 4, Καλαμπόκας, Λυμπέρης 11, Παπαχρήστος Δ. 2, Καραμπούνας 17, Τασιολάμπρος 5(1), Λαμπρής, Βαζούκης 8(1).

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Δημήτρης Ιωαννίδης
Περισσότερα σε ΕΟΚ

Δειτε επισης

Το πρόγραμμα του Κυπέλλου Ελλάδας

Με ανακοίνωσή της η Ελληνική Ομοσπονδία Καλαθοσφαίρισης έκανε γνωστό το πρόγραμμα των αναμ…