Κεντρική Γ' Εθνική Γ΄Εθνική: Τα αποτελέσματα του 2ου Βόρειου Ομίλου

Γ΄Εθνική: Τα αποτελέσματα του 2ου Βόρειου Ομίλου

Στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα του 2ου Βόρειου Ομίλου της Γ΄Εθνικής παρέμεινε η Ελευθερούπολη, καθώς κέρδισε εκτός έδρας την Ευκαρπία με 89-77. Οι φιλοξενούμενοι συνεχίζουν την προσπάθεια τους για την άνοδο στην Β΄Εθνική και έχουν το προβάδισμα σε σχέση με τους διώκτες τους.

Από κοντά ακολουθεί και ο Μακεδονικός, ο οποίος δεν αντιμετώπισε κανένα πρόβλημα στην έδρα του Κένταυρου, καθώς τον κέρδισε με 84-60. Πολύ μεγάλη νίκη πήρε η ΧΑΝΘ, καθώς νίκησε τον Πολύγυρο στην έδρα της με 85-72. Οι γηπεδούχοι μείωσαν τη μεταξύ τους διαφορά και θα προσπαθήσουν μέχρι το τέλος να τερματίσουν όσο πιο ψηλά μπορούν.

Η ΜΕΝΤ είχε εύκολο έργο εντός έδρας κόντρα στην ΑΕ Κομοτηνής, την οποία κέρδισε με 93-77 και παρέμειναν στα υψηλά πατώματα της βαθμολογίας.Ο Αίας Ευόσμου ανέβηκε στην 6η θέση ύστερα από τη νίκη με 76-62, ενώ εύκολο απόγευμα είχε ο Μαντουλίδης κόντρα στον Ορφέα Νέου Σκοπού (57-95).

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

  • Κένταυρος Καλ/τειας – Μακεδονικός 60-84
  • ΧΑΝΘ – Πολύγυρος 85-72
  • ΓΑΣ Κομοτηνή – Αστέρας Σίνδου 72-76
  • Ευκαρπία – Ελευθερούπολη 77-89
  • ΜΕΝΤ – ΑΕ Κομοτηνής 93-77
  • Απόλλων Καλαμαριάς – Αίας Ευόσμου 62-76
  • Ορφέας Ν. Σκοπού – Μαντουλίδης 57-95

Κένταυρος Καλλικράτειας-Μακεδονικός 60-84

Δεκάλεπτα: 14-26, 27-46, 39-70, 60-84

Διαιτητές: Καντερές, Χατζηκώστας

Κένταυρος Καλλικράτειας (Βλόστος): Πιτσούλης, Σελάνι, Φωτιάδης 9(1), Χανιωτάκης, Παρασκευάς 5, Ανθυμιάδης 2, Ρέμπελος 2, Δέτσικας 18, Δασκαλάκης 14(2), Ζωγράφος 10, Κωνσταντινίδης.

Μακεδονικός (Μύθου): Παπαγρηγορίου 4, Κοντσές 4, Νσιλής 17(1), Κουντουρατζόγλου 10(1), Βούλγαρης 5(1) Μπαρζού 2, Χαλάτσης 11(1), Κομμάτας 2, Πηλακούτας 22(3), Λυχριδάς, Κασούρας, Μαργαρίτης 7.

ΧΑΝΘ-ΑΟ Πολυγύρου 85-72

Δεκάλεπτα: 22-18, 52-40, 75-59, 85-72

Διαιτητές: Μελανίδης, Χατζηχαρίσης

ΧΑΝΘ (Ζαφειρούδης): Παπαζούδης 3(1), Φιλοξενίδης 18(3), Χατζηβουρκόγλου Ακεψιμαϊδης 6(2), Ζιάκας 11(1), Θωμαϊδης 12(2), Γεωργάκης 10, Πέτροβιτς 21(3), Κουτσοκώστας, Κωστίκας, Βλαγκόγιας 4, Ζεκίρ Χασάν.

ΑΟ Πολυγύρου (Χαλκιάς): Χατζηκυριακίδης, Πιπιλιάρης 2, Τσιούντος 24(2), Παυλέας 12, Πέγος 5(1), Καραγιαννάκης 4, Νικολόπουλος 5(1), Νουκαρης 20(2), Αποστολίδης.

Απόλλων Καλαμαριάς-Αίας Ευόσμου 62-76

Δεκάλεπτα: 20-24, 32-38, 48-61, 62-76

Διαιτητές: Αγραφιώτης Ιωάν., Αγραφιώτης Γρ.

Απόλλων Καλαμαριάς (Γεωργιάδης- Κεσίδης) :Αποστόλου 13(1), Μυθιλού 10(2), Σταματέλος 16(3), Κουκουλίδης 7(1), Ανδρεάδης, Σπυρόπουλος 4, Τσουτσούκας, Καλαμπόκης 2, Κιότης, Χατζίδης 10(1), Χασιώτης, Τσαματάνης.

Αίας Ευόσμου (Γυμνόπουλος- Κόρκας): Βαρδής 6(2), Δοξάκης 11(3), Μπαλτζόπουλος 6, Νικολούδης 22(1), Περιστεράκης, Νησιώτης 26, Σίσιου 1, Σεκαδάκης Γ., Νέσης 4, Λίσελης, Σεκαδάκης Δ.

ΠΣ Ευκαρπίας-Ελευθερούπολη 77-89

Δεκάλεπτα: 21-27 36-44, 55-68, 77-89

Διαιτητές: Παζώλης, Λελούδας

ΠΣ Ευκαρπίας (Νίκου) Ψευτογκάς, Γκαβέζος Αρ. 5, Γαϊτάνης 8(2), Ρεδάρης , Κολώτσιος Αλ 22(4), Ουλουσίδης 16(2), Κόκκουρας 6, Κιούρκας 7(1), Γκαβέζος Αντ 13

Ελευθερούπολη (Παπαδόπουλος): Παπαγεωργίου 2, Στυλίδης 28(2), Γαϊτανίδης, Μασάδης 8(1), Θεοδωράκος 23(7), Απαζίδης 2, Μανάκας 24, Ιωάννου, Βοϊβατόπουλος 2.

ΓΑΣ Κομοτηνή-Αστέρας Σίνδου 72-76

Δεκάλεπτα: 23-19, 41-45, 56-55, 72-76

Διαιτητές: Δημάδης, Γιαννούλης Αν.

ΓΑΣ Κομοτηνή (Λεμονίδης): Τσορμπατζόγλου, Μπορμπίδης, Σκεμπή 8(1) Αθανασίου, Λεχούδης 19, Χατζηδημητρίου 6, Γιωτόπουλος 10(2) Σιμάκης 24(2), Παλάσκας, Μπίτατζης 1, Χαλίλ Καδίρ 4.

Αστέρας Σίνδου (Μπαλογιάννης): Λεπτοκαρίδης 8(1), Παπαπασχάλης 4, Ιωαννίδης 15, Πετρίδης 5, Μπίλιος 3, Αγραφιώτης 19(3), Μησιρλόγλου 11(3) Ιατρίδης 2, Ακριτίδης 7, Σπουργίτης 2.

ΜΕΝΤ-ΑΕ Κομοτηνής 93-77

Δεκάλεπτα: 21-22, 44-46, 69-56, 93-77

Διαιτητές: Ζαχαριάδης, Λάλλα

ΜΕΝΤ (Νομικός-Δασκαλάκης): Αμπατζάς 2, Παπαδόπουλος Π. 8, Μιχαηλίδης 23(4), Μπουραζάνης 4, Καρανώτας 9(1), Παπαδόπουλος Α. 14(1), Κάππος 2, Ακσεχέρογλου, Μπαγκντασαριάν, Γιαννούλης 27, Κούρκουλας 2, Βελέντζας 2.

ΑΕ Κομοτηνής (Δαφτσής): Καραμανλής 6, Καραμπίνης 4, Μαγούλας 15(2), Κυφωνίδης 25(4), Φωτάκης, Σπέντζος 17(1), Θεοδωρίδης 4, Παπαδόπουλος 6(2).

 

Βαθμολογία:

1. Ελευθερούπολη 44 (21-2)
2. Μακεδονικός 42 (19-4)
3. Πολύγυρος 39 (16-7)
4. ΜΕΝΤ 38 (15-8)
5. ΧΑΝΘ 37 (14-9)
6. Αίας Ευόσμου 37 (14-9)
7. ΠΣ Ευκαρπίας 36 (13-10)
8. ΓΑΣ Κομοτηνή 35 (12-11)
9. Απόλλων Καλαμαριάς 35 (12-11)
10. Μαντουλίδης 33 (10-13)
11. Αστέρας Σίνδου 32 (9-14)
12. ΑΕ Κομοτηνής 27 (4-19)
13. Κένταυρος Καλλικράτειας 26 (3-20)
14. Ορφέας Νέου Σκοπού 23 (0-23)

Επόμενη αγωνιστική:

  • Πολύγυρος – Κένταυρος Καλ.
  • Αστέρας Σίνδου – ΧΑΝΘ
  • Μαντουλίδης – ΓΑΣ Κομοτηνής
  • Μακεδονικός – Ευκαρπία
  • Ελευθερούπολη – ΜΕΝΤ
  • ΑΕ Κομοτηνής – Απόλλων Καλ.
  • Αίας Ευόσμου – Ορφέας Ν. Σκ.
Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Δημήτρης Ιωαννίδης
Περισσότερα σε Γ' Εθνική

Δειτε επισης

Τα καλύτερα του αγώνα Νίκη Βόλου – Ίκαροι Τρικάλων (vid)

Η Νίκη Βόλου σ΄ένα συναρπαστικό παιχνίδι κόντρα στους Ίκαρους Τρικάλων κατάφερε να πάρει τ…