Κεντρική Ελλάδα ΕΣΚΑΝΑ Πρωτέας – Ολυμπιακός 79-71

Πρωτέας – Ολυμπιακός 79-71

Ο Πρωτέας Βούλας επικράτησε εντός έδρας του Ολυμπιακού με 79-71 στο δεύτερο τελικό του πρωταθλήματος της Α’ ΕΣΚΑΝΑ Εφήβων κι ισοφάρισε τη σειρά σε 1-1. Οι δύο ομάδες θα λύσουν τις διαφορές τους σε τρίτο παιχνίδι στο ΣΕΦ.

Οι “ερυθρόλευκοι” μπήκαν πιο δυνατά στο παιχνίδι, προηγήθηκαν με 14-20 στο πρώτο δεκάλεπτο και με 29-32 στο ημίχρονο, ωστόσο στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι ανέβασαν στροφές, ξέφυγαν με διψήφια διαφορά (70-59) κι έφτασαν στη νίκη, παρά την προσπάθεια των Πειραιωτών για ανατροπή.

Δεκάλεπτα: 14-20, 29-32, 50-42, 79-71.

ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ (Τερζής – Βλάχος): Καματερός 14, Τσακναρίδης 10 (1), Γάργαλης 13 (2), Κρανιάς 15 (2), Ματσάγγος 21 (2), Τομαρόπουλος 6 (2), Ναμίας, Βλάχος, Αδαμαντίδης.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Χρυσανθόπουλος – Νικολαΐδης): Αρσενόπουλος 15 (2), Ποκουσέφσκι 7 (1), Οικονόμου 8, Τσουμάνης 18, Ρουμελιώτης 3, Κολοβέρος 14 (2), Μπαλής 6, Ζευγαράς, Περρής, Χάλιος.

Περισσότερα σε ΕΣΚΑΝΑ

Tα αποτελέσματα για το Κύπελλο ΕΣΚΑΝΑ

Συνεχίζονται οι αγωνιστικές υποχρεώσεις στο Κύπελλο ΕΣΚΑΝΑ και οι κερδισμένοι ήταν η Τερψι…