Κεντρική NBA Μοιραίος και πάλι ο Αντετοκούνμπο (vid)

Μοιραίος και πάλι ο Αντετοκούνμπο (vid)

giannis antetokounmpo bucks 4

Ο Μπόγιαν Μπογκντάνοβιτς σημείωσε 29 πόντους, οι περισσότεροι που έχει πετύχει μέσα στην σεζόν, ισοφαρίζοντας το ρεκόρ καριέρας του, βοηθώντας τους Πέισερς να νικήσουν με 92-89 τους Μπακς του Γιάννη Αντετοκούνμπο, που πάντως έφτασε σε ένα νέα double double.

Ο Giannis είχε μία ευκαιρία στο τέλος, με σουτ τριών πόντων να στείλει το ματς στην παράταση στην Ιντιανάπολις, αλλά δεν ήταν εύστοχος. Λίγο πριν, στα 5 δευτερόλεπτα ο Μπογκντάνοβιτς, είχε κερδίσει ένα καθοριστικό τζάμπολ και με δύο βολές διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Ο Ελληνας σούπερ σταρ σημείωσε 18 πόντους (4/5 βολές, 7/14 δίποντα και 0/2 τρίποντα), πήρε 12 ριμπάουντ, έκανε 5 κοψίματα, μοίρασε 2 ασίστ, είχε 2 κλεψίματα και 2 λάθη στα 37 λεπτά που αγωνίστηκε. Πρώτος σκόρερ για την ομάδα του Μιλγουόκι, ήταν ο Έρικ Μπλέντσο με 26 πόντους.

Πήραν το πάνω χέρι οι Μάβερικς, άλωσαν το L.A με ηγετικό Ντόνσιτς

Ο Λούκα Ντόνσιτς έδωσε τη νίκη στο Ντάλας. Οι Ντάλας Μάβερικς άφησαν πίσω τους την κακή εμ…