Κεντρική Ελλάδα ΕΣΚΑ Β' ΕΣΚΑ Τα αποτελέσματα της Β’ ΕΣΚΑ

Τα αποτελέσματα της Β’ ΕΣΚΑ

Το τρένο της ΦΕΑ δεν είχε στάση ούτε στα Πετράλωνα. Η ομάδα του Αλέξη Καρατζά επικράτησε της Αναγέννησης Πετραλώνων με 76-64 κι έκανε ακόμα ένα βήμα για την επιστροφή στην Α’ ΕΣΚΑ.

Τα αποτελέσματα της 16ης αγωνιστικής του πρώτου ομίλου της Β’ ΕΣΞΑ.
Πολυνίκης
-Καρέας 72-70
Ιρις Πετρούπολης-ΓΣ Κηφισιάς 45-54
ΦΟΤ Χαλανδρίου-Εθν. Ελλην. 61-65
Γαλάτσι-Αίολος Ταύρος 82-59
ΑΕΚ Περιστερίου-ΓΑΟΚ 64-46
Θεμιστοκλής Αιγάλεω-Παιανία 75-62
Αναγέννηση Πετραλώνων-ΦΕΑ 64-76

Πολυνίκης 72
Καρέας 70
Διαιτητές: Παπαφωτίου, Ραπτογιάννης
Δεκάλεπτα: 21-22, 39-40, 52-55, 72-70.
ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑΣ (Στρατικόπουλος): Πατάτας 5 (1), Βερβίτας 7, Τσοχονελίτζε 8 (2), Δημητρακούλης 6 (1), Μόρφος, Κοντούλης 6, Δουρουντούς 24 (2), Παπαδόπουλος 3, Χιώτης 8, Δημούλης.
ΚΑΡΕΑΣ (Σούφλας, Πλούμης): Μανούρης, Κοκοτσάκης Α. 11 (2), Μαμαλάκης, Κοκοτσάκης Σ. 17 (1), Μακρής 17, Χατζημωράκης 5, Κοκοτσάκης Γ., Τσολάκος Λ., Τσολάκος Κ., Περγαντής 13, Παπαγιαννόπουλος 6 (1), Δημητρίου 1.

Ιρις 45
ΓΣΚ 54
Διαιτητές: Αγγέλης, Παπαγεωργίου
Δεκάλεπτα: 8-12, 19-32, 33-46, 45-54.
ΙΡΙΔΑ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ (Σταματόπουλος): Πουρνάρας 5, Λυσανδρόπουλος 5 (1), Τσιρίγκας 11 (2), Χριστακόπουλος 4, Βούρτσας 3 (1), Γονιδάκης 9 (2), Κιούκης 5 (1), Θωμαδάκης, Καραδήμας 1, Σκρέμπος, Τσατσάνης Π., Καλλιμάνης 2.
ΚΗΦΙΣΙΑ (Μπιλάλης, Γιαννακάκης): Τριποδάκης 2, Ζιώγας 6, Μπαζίνης 2, Βαβελίδης 4, Πολυδώρου 9 (1), Σελίτας 6, Βογιατζόγλου, Λαμπρόπουλος 8 (2), Πολύζος 5, Τσιάπας, Τσολακόπουλος 3, Παναγιώτου 9.

ΦΟΤ 61
Εθν. Ελλ. 65
Διαιτητές: Ουσταμπασίδης, Βάγγαλης
Δεκάλεπτα: 15-14, 27-34, 48-53, 61-65.
ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ (Σπηλιωτόπουλος): Κατσουλάρης 4, Κατσίκερος, Πιαλόγλου 10, Χαμηλός 10 (1), Καζαντζιάν 6 (2), Λυράκης, Χατζής 2, Φύτρος 3 (1), Ζερβολέας 7, Κατσουλάρης, Βόσικας 15 (3), Πολίτης 4, Καράμπουλας.
ΕΘΝ. ΕΛΛΗΝΟΡΩΣΩΝ (Διδάχος): Βιτζηλαίος 10 (1), Βελέντζας 7 (1), Πολυχρονόπουλος 6, Αγόρης 8, Γιαννάτος, Αναγνώστου 9, Μπάρτζης 19 (1), Κιούσης, Κολλαΐτης, Δεληγιάννης, Γλυκόπουλος 6.

Γαλάτσι 82
Αίολος 59
Διαιτητές: Αθανασόπουλος, Μελισσάρης
Δεκάλεπτα: 22-14, 46-34, 63-46, 82-59.
ΓΑΛΑΤΣΙ (Κουμαράς): Λυμπερόπουλος 12 (2), Τσιούτσιας 2, Οικονομόπουλος 6, Μακρής 3 (1), Κορκοσούρας 13 (3), Παπαδόπουλος 12, Γιάννης 4, Καρούσης 3, Παπαβλασόπουλος 13 (1), Μπαλαμπάνης 8 (2), Στράγκας 6, Γυφτοκώστας.
ΑΙΟΛΟΣ ΤΑΥΡΟΣ (Τσίρος): Σκούρος, Γιγουρτάκης 2, Μπιτζηλής 3 (1), Μαμουνής 24 (6), Χίνης 5 (1), Δάφνης, Καντιώτης, Παντελής 17 (4), Χουσεΐν 8, Κουντούρης, Κωστόπουλος, Θεοδώρου.

Θεμιστοκλής 75
Παιανία 62
Διαιτητές: Μπούκας, Αμπελίδης
Δεκάλεπτα: 22-14, 35-33, 53-43, 75-62.
ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓΑΛΕΩ (Τσαπάκης): Δρακόπουλος 23, Λαρεντζάκης 4 (1), Ρώης 3 (1), Τσατσάνης Δ. 4, Σπανίδης, Διαμαντής, Σωτηρίου, Γαλάνης, Τασούλας 15, Βοϊδήλος 11 (3), Παπαπαναγιώτου, Καρτσούνης 15.
ΠΑΙΑΝΙΑ ΚΤΗΣΙΦΩΝ (Μπράμος): Στάμου 4 (1), Σκανδάλης, Παπακωνσταντίνου, Δουβλαντώνης 11, Σπυρόπουλος 2, Μιμάνι 12 (2), Δεδούσης 3, Χύτας 13 (3), Πλαγιαννάκος, Ορφανίδης, Τσόκας, Τσίγκανος 17 (2).

ΑΕΚ Π. 64
ΓΑΟΚ 46
Διαιτητές: Καλογερόπουλος, Γαραντζιώτης
Δεκάλεπτα: 19-4, 35-17, 53-25, 64-46.
ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Παπανδρέου, Τόπακας): Γκότσης 7 (1), Πάρνος 2, Βιδάκης 11 (3), Αναγνωστόπουλος 4 (1), Πέττας 3 (1), Κακολύρης 2, Σιδέρης 10 (2), Γεωργακόπουλος 3 (1), Τζαγκαράκης, Δημητρόπουλος 11 (2), Μιχαλόπουλος 6, Παπαδόπουλος 5.
ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΕΣ (Κουκλάκης): Λουΐζος 3, Χασαπόπουλος, Δρυμαλίτης, Μαζιάνης 11 (3), Καραΐσκος, Τσιόδρας 3, Παπαγγελάκης 4, Μπαρμπαρής 8, Καρακώστας, Καρακατσάνης 7, Λαδικός 10 (2).

Αναγέννηση 64
ΦΕΑ 76
Διαιτητές: Τεφτίκης, Κούλης
Δεκάλεπτα: 17-26, 29-44, 41-63, 64-76.
ΑΝΑΓΕΝNΗΣΗ ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ (Βασιλόπουλος): Βαζούρας 2, Αλεφαντινός, Πουλιανός 12 (1), Μπρακάι, Παυλίδης 14, Ιμπραημάκης 5, Σωτηρόπουλος 11 (2), Συριανός 5 (1), Ρόκας 6, Τσίτουρας 9 (2), Δρακόπουλος.
ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ (Καρατζάς, Κουτσούκος): Καραλευθέρης 14, Ρωμοσιός 2, Αναούνης 2, Στεργιάκης 23 (2), Τριχιάς 2, Τσεκούρας, Μπασέας, Δεληγιάννης 18 (2), Μπάτσος 8, Γιαννουλάκο

Η Βαθμολογία (σε 16 αγώνες)

1.ΦΕΑ 31 (15-1)
2.ΓΣ Κηφισιάς 29 (13-3)
3.ΑΕΚ Περιστερίου 29 (13-3)
4.Γαλάτσι* 27 (12-3)
5.Πολυνίκης 26 (10-6)
6.Θεμιστοκλής 26 (10-6)
7.Καρέας* 22 (7-8)
8.Κουκουβάουνες 22 (6-10)
9.Αίολος Ταύρος 21 (5-11)
10.Ίρις Πετρ. 21 (5-11)
11.ΦΟΤ Χαλανδρίου 21 (5-11)
12.Παιανία 21 (5-11)
13.Αναγέννηση Πετρ. 19 (3-13)
14.Εθνικός Ελλην. 19 (3-13)

*Έχουν ένα αγώνα λιγότερο

Ο Φίλιππος Περιστερίου έκανε ακόμα ένα βήμα για την άνοδο στην Α’ ΕΣΚΑ. Οι πρωτοπόροι της βαθμολογίας επιβλήθηκαν εκτός έδρας και των Αγίων Αναργύρων με 67-55 κι ανέβηκαν στο 15-1.

Τα αποτελέσματα της 16ης αγωνιστικής του Β’ ομίλου της Β’ ΕΣΚΑ:
Πρωτέας
-Κρόνος Γέρακα 55-43
Κούρος Αναβύσσου-Δάφνη 63-65
ΟΚΑ Μεσογείων-Νικηφόρος 71-50
Ολυμπιάδα Παπάγου-Αμιλλα Περιστερίου 65-56
ΜΕΝ Ιλίου-Νήαρ Ηστ 42-55
Αγ. Ανάργυροι-Φίλιππος Περιστερίου 55-67
Κυψελιακός-Γλ. Νερά 74-78

Τα φύλλα αγώνα:

Πρωτέας 55
Κρόνος 43
Διαιτητές: Κούλης, Παπαδόπουλος
Δεκάλεπτα: 15-10, 26-19, 43-29, 55-43.
ΠΡΩΤΕΑΣ Ν. ΚΟΣΜΟΥ (Λώλος, Βασιλείου): Ανδριώτης 1, Μέλλος 7, Αναγνώστου Κ. 2, Σιράγας, Νικολόπουλος, Γερασιμόπουλος 5, Πάτσιος 20 (3), Δράκος, Ντάφλος 6, Αναγνώστου Η. 14, Μαζαράκης, Ξένος.
ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ (Λιγνός): Τσουκαλάς, Χατζόπουλος 6, Χατζηδιάκος 4, Πάσχος 5 (1), Γάκης 6, Γιαννακόπουλος, Κόρμπος, Μυκονιάτης, Μακρυδάκης 13 (1), Κώσταρης Δ. 3, Δημητρόπουλος, Κώσταρης Β. 6.

ΟΚΑΜ 71
Νικηφόρος 50
Διαιτητές: Σπυρόπουλος, Μαγκουσάκης
Δεκάλεπτα: 16-11, 40-28, 58-39, 71-50.
ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ (Χασιώτης, Μελάς): Γιαννάκης 5, Τσίρος 11 (1), Ατζαμόγλου 8 (1), Πλέστης 3,  Κεσκινίδης 1, Παπαγιαννάκος 14 (1), Παπακωνσταντίνου 12 (2), Βλάχος 5 (1), Χατζής 2, Μπαλόπητος 8, Νάσσου, Μαργαρώνης 2.
ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑΣ (Γρυλλιωνάκης, Τσούλιας): Κρητικός 12 (1), Μιχαηλίδης 5 (1), Γεργεριτάκης 7 (1),Οικονόμου 4, Παπαδόπουλος 6 (1), Κούρτζας 1, Βαρνάβας 4 (1), Κάππης, Μπουρβάνης 8, Ράπτης, Τζιώτης 2, Σίμος 1.

Ολυμπιάδα 65
Αμιλλα 56
Διαιτητές: Διμπινούδης, Σκουλαρίκης
Δεκάλεπτα: 18-21, 36-33, 47-43, 65-56.
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠΑΓΟΥ (Σγουρίτσας, Μπεζεριάνος): Καλαής, Μαντζούνης 15 (3), Ρουμπέας 3, Κοτσολέτης 1, Ανδρουλάκης 8, Οικονόμου 5 (1), Διόλατζης 1, Τηλιόπουλος 19 (3), Μπακόπουλος Α. 8, Δημητρόπουλος 5 (1).
ΑΜΙΛΛΑ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Μακρής): Καμπίτης 4, Μαρκομιχάλης, Βαμβακάρης 9,  Σπηλιώτης 2, Χύτας 10,  Τόλιος 9, Βλασερός 16. Παριανόπουλος, Μήλης 6.

ΜΕΝ Ιλίου 42
Νήαρ Ηστ 55
Διαιτητές: Πολυχρόνης, Χριστοδουλάκης
Δεκάλεπτα: 10-15, 16-28, 26-40, 42-55.
ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ (Γεωργαλάς, Κατσιώτης): Γραμμένος 3 (1), Μουρτογιάννης, Αντωνόπουλος Β. Α. 8 (2), Καβούρης 4, Καρυάτης, Φίλιος 5, Αντωνόπουλος Β. Ι. 2, Τριαντογιάννης 4, Κώτσιας 10, Μαντέλος, Παπαδάκης 6.
ΝΗΑΡ ΗΣΤ (Καρνέσης, Τουρλής): Νικολόης, Χατζηκωστής 3 (1), Θειακούλης 3 (1), Πανταζής 2, Σκέντζος, Χατζηαναστασιάδης, Μάγκος 21 (5), Τσαντήλας, Αποστολίδης 3, Σαρακασίδης 15 (5), Ζαλώνης 6, Βαρουκτσής 2.

Αγ. Ανάργυροι 55
Φίλιππος 67
Διαιτητές: Ορφανός, Σακκής
Δεκάλεπτα: 18-21, 35-39, 44-51, 55-67.
ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ (Μηλιωρίτσας, Φασουλόπουλος): Λαγός 10, Γκινούτσης 5, Ζουλινάκης, Τουρλίδας 2, Αναστασόπουλος, Γούνης 8 (2), Ζήκας 6, Αθανασάκης 8, Αγγελογιαννάκης, Χασάπης 3, Μπαμπάκος 2, Παπαηλιού 11 (1).
ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Αντωνόπουλος, Τσίτος): Μπότσας, Βεντούρης 8 (2), Λιαπούρης 2, Παπαδόπουλος 12 (1), Μητρόπουλος, Ζέμπερης, Τσίμπερης, Κανελλόπουλος 8 (1), Κατσαρός, Ντάνας 17 (1), Παπαϊωάννου 15, Γεωργιάδης 5.

Κυψελιακός 74
Γλ. Νερά 78
Διαιτητές: Θεοδωρόπουλος, Τηγάνης
Δεκάλεπτα: 18-18, 36-34, 51-55, 74-78.
ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ (Σγούρος, Αθανασόπουλος): Μπαρδάκος 9 (1), Τσέλο 9 (1), Κουτρούλης 10, Ράπτης 3 (1), Σιλητζήρης, Χρόνης 10 (1), Βουρδάνος, Ορλώφ 3 (1), Παπαδημητράκης, Σπυρόπουλος 24 (4), Παναγόπουλος 4, Οουε 2.
ΓΛ. ΝΕΡΑ (Σκλαβούνος, Παπασιδέρης): Γλεντής, Γεωργούσης, Γαϊτανάκης 20 (4), Σακελλαρίδης 9, Χανιώτης 15, Γάσπαρης 3 (1), Νταούντ 12 (1), Σταφυλάς 13 (1), Αγγελής, Καρακώστας, Καρκανίδης 6 (1).

Κούρος 63
Δάφνη 65
Διαιτητές: Τσαχάκης, Καλαντζής
Δεκάλεπτα: 19-22, 36-39, 51-55, 63-65.
ΚΟΥΡΟΣ ΑΝΑΒΥΣΣΟΥ (Παλαιοχωρίτης): Τσόλας, Καπερώνης, Σπυρίδης 3 (1), Κατσίκης 2, Μπίρμπας 19, Γεωργαντάς 8, Παξινός 11, Κονδύλης 2, Ζεκάκος 4, Ψωμαδέρης 14 (1).
ΔΑΦΝΗ (Καραμπάς): Bίτσος 14 (1), Βούλγαρης 14, Καραγιάννης, Αργυρίδης, Πασσάς 6 (2), Γεωργόπουλος 3 (1), Βαλές, Γκόλιας 16 (1), Σαμαράς 6, Ολύμπιος 6 (1).

Η Βαθμολογία (σε 16 αγώνες)

1.Φίλιππος 31 (15-1)
2.ΟΚΑΜ 29 (13-3)
3.Νήαρ Ήστ 28 (13-4)
4.Γλυκά Νερά 26 (10-6)
5.ΜΕΝ Ιλίου 25 (9-7)
6.Δάφνη 24 (8-8)
7.Άγιοι Ανάργυροι 23 (7-9)
8.Πρωτέας 23 (7-9)
9.Ολυμπιάδα Παπάγου 23 (7-9)
10.Κούρος 22 (6-10)
11.Νικηφόρος 22 (6-10)
12.Άμιλλα 22 (6-10)
13.Κυψελιακός 21 (5-11)
14.Κρόνος Γέρακα 17 (1-15)

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από eBasket.gr
Περισσότερα σε Β' ΕΣΚΑ

Δειτε επισης

Β΄ΕΣΚΑ: Τα αποτελέσματα της 21ης αγωνιστικής

Στην κορυφή του 1ου ομίλου της Β΄ΕΣΚΑ παρέμεινε γι ακόμη μία αγωνιστική το Κουκάκι, το οπο…