Κεντρική NBA Μοιραίος ο Αντετοκούνμπο! (vid)

Μοιραίος ο Αντετοκούνμπο! (vid)

giannis antetokounmpo john henson

O Γιάννης Αντετοκούνμπο, ανέλαβε-ως ηγέτης-την ευθύνη του τελευταίου σουτ, αλλά δεν αποδείχθηκε εύστοχος, με συνέπεια οι Μπακς να γνωρίσουν ήττα με 123-121 στην παράταση από τους Πέλικανς στο Μιλγουόκι, σε ένα σημαντικό παιχνίδι, για το πλεονέκτημα έδρας στον πρώτο γύρο των  play off.

Ο Ελληνας σούπερ σταρ, που αστόχησε στο τελευταίο σουτ της παράτασης, στην προσπάθεια του να οδηγήσει το ματς σε ένα δεύτερο έξτρα πεντάλεπτο, σημείωσε 20 πόντους (8/10 βολές, 6/16 δίποντα, 0/2 τρίποντα), μάζεψε 4 ριμπάουντ,  μοίρασε 6 ασίστ και έκανε  2 κλεψίματα, στα 39 λεπτά που έμεινε στο γήπεδο, δείχνοντας πάντως να μην έχει τον γνωστό του ρυθμό.  Μεγάλη εμφάνιση για την ομάδα της Νέας Ορλεάνης από τον Χόλιντεϊ, που πέτυχε 36 πόντους και πήρε 9 ριμπάουντ.

Τα αποτελέσματα:

Σάρλοτ-Ντιτρόιτ 114-98

Μιλγουόκι-Νέα Ορλεάνη 121-123 (παράταση)

Κλίβελαντ-Σαν Αντόνιο 94-110

Ουάσινγκτον-Φιλαδέλφεια 109-94

Ντένβερ-Χιούστον 114-119

Πήραν το πάνω χέρι οι Μάβερικς, άλωσαν το L.A με ηγετικό Ντόνσιτς

Ο Λούκα Ντόνσιτς έδωσε τη νίκη στο Ντάλας. Οι Ντάλας Μάβερικς άφησαν πίσω τους την κακή εμ…