Κεντρική Γ' Εθνική Γ΄Εθνική: Τα αποτελέσματα του 2ου Βόρειου ομίλου

Γ΄Εθνική: Τα αποτελέσματα του 2ου Βόρειου ομίλου

Με νίκες συνέχισαν οι πρωτοπόροι του 2ου Βόρειου Ομίλου της Γ΄Εθνικής. Η Ελευθερούπολη είχε εύκολο έργο κόντρα στον ΓΑΣ Κομοτηνής, καθώς κέρδισε με 77-57. Από την πλευρά του ο Μακεδονικός κέρδισε την έτερη ομάδα της Κομοτηνής, ΑΕ Κομοτηνής, με 74-65.

Απίστευτη εμφάνιση πραγματοποίησε η ΧΑΝΘ κόντρα στον Ορφέα Νέου Σκοπού, καθώς δεν άφησε κανένα περιθώριο σε άμυνα και επίθεση και τους “διέσυρε” με 94-28! Τη χαρά της νίκης “γεύτηκε” και η Ευκαρπία, η οποία νίκησε εντός έδρας της ΜΕΝΤ με 89-84.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

  • Κένταυρος Καλλικράτειας – Απόλλων Καλαμαριάς 68-79
  • ΧΑΝΘ – Ορφέας Νέου Σκοπού 94-28
  • Αστέρας Σίνδου – Μαντουλίδης 54-71
  • ΑΟ Πολυγύρου – Αίας Ευόσμου 83-78
  • Μακεδονικός – ΑΕ Κομοτηνής 74-65
  • ΓΑΣ Κομοτηνή – Ελευθερούπολη 57-77
  • ΠΣ Ευκαρπίας – ΜΕΝΤ 89-84

ΓΑΣ Κομοτηνή-Ελευθερούπολη 57-77

Δεκάλεπτα: 11-11, 30-29, 42-52, 57-77

Διαιτητές: Κοϊμτζόγλου, Τζιοπάνος Γ.

ΓΑΣ Κομοτηνή (Λεμονίδης): Σαββίδης, Μαρκογιαννάκης, Σκεμπή 7 (2), Αθανασίου, Λεχούδης 16 (1), Χατζηδημητρίου 3 (1), Γιωτόπουλος 9 (1), Σιμάκης 19 (2), Καρκαλέτσας 1, Μπορμπίδης, Χαλίλ 2, Πίτατζης.

Ελευθερούπολη (Παπαδόπουλος): Παπαγεωργίου, Κελαϊδάκης, Στυλίδης 17, Γαϊτανίδης 3 (1), Μασάδης 3, Κωνσταντάρας, Θεοδωράκος 12 (4), Απαζίδης 7 (1), Μανάκας 16 (1), Ιωάννου 12 (2), Λογοθέτης, Βοϊβατόπουλος 7.

ΑΟ Πολυγύρου-Αίας Ευόσμου 83-78

Δεκάλεπτα: 22-24, 43-44, 61-55, 83-78

Διαιτητές: Μελανίδης, Χατζηχαρίσης

ΑΟ Πολυγύρου (Χαλκιάς): Πιπιλιάρης 17 (2), Τσιούντος 6, Μπέγος 11 (3), Παυλέας 8 (1), Καραγιαννάκης 18 (1), Νικολόπουλος 3 (1), Νουκάρης 13 (2), Αποστολίδης 5 (1), Μπάρδος 2.

Αίας Ευόσμου (Κόρκας- Γυμνόπουλος): Δοξάκης 7 (1), Μπαλτζόπουλος 10, Νικολούδης 16 (4), Μαλολάρι, Περιστεράκης, Νησιώτης 18, Σήσιου 6 (2) Σεκαδάκης Γ, Νέσης 18 (3), Σεκαδάκης Δ. 3 (1).

ΠΣ Ευκαρπίας-ΜΕΝΤ 89-84

Δεκάλεπτα: 31-24, 48-45, 67-64, 89-84

Διαιτητές: Σιταρίδης, Πετανίδου

ΠΣ Ευκαρπίας (Νίκου, Δαδάλας): Ψευτογκάς 5 (1), Πούλιος, Γκαβέζος Αρ 1, Γαϊτάνης, Χολέβας 34, Πρεδάρης, Κολώτσιος 8, Ουλουσίδης 22 (2), Κόκκουρας 6, Κιούρκας 3 (1), Γκαβέζος Αντ 11.

ΜΕΝΤ (Νομικός): Καλπακτσίδης 6, Παπαδόπουλος Πετρ. 16 (2), Μιχαηλίδης 15 (3), Καρανώτας 15, Παπαδόπουλος Αγγ. 12 (2), Ακσεχέρογλου 6, Γιαννούλης 14, Μπακτασαριάν.

Αστέρας Σίνδου-Μαντουλίδης 54-71

Δεκάλεπτα: 15-15, 29-34, 43-55, 54-71

Διαιτητές: Παπαδόπουλος Χ., Καρκαλέτσης

Αστέρας Σίνδου (Μπαλογιάννης): Λεπτοκαρίδης 19 (1) Σταυρακίδης, Παπαπασχάλης 5, Ιωαννίδης 2, Πετρίδης, Μπίλιος 3(1), Γιαννόπουλος 2, Αγραφιώτης 3(1), Ακριτίδης 10, Μυσιρλόγλου 6(1), Σπουργίτης 4, Ιατρίδης.

Μαντουλίδης (Ντολόπουλος): Ρόπουτης 14 (1) Τάκης, Μπέλλος 4, Γκαντίδης 6, Γιαννακός 2, Ρεφατλάρι 8(1), Κουτουκτσίδης 3, Γραβάνης 10, Καλόγερος, Τσιριλάκης 3, Γκίζης 17 (1), Νικολαϊδης 3.

Μακεδονικός-ΑΕ Κομοτηνής 74-65

Δεκάλεπτα: 20-17, 39-34, 55-52, 74-65

Διαιτητές: Γεωργούλης, Γκούτας

Μακεδονικός (Μύθου): Παπαγρηγορίου, Κοντσές 4, Ντσιλής 18 (2), Κουντουρατζόγλου 28 (1), Βούλγαρης, Μπαρζού 2, Χαλάτσης 13 (1), Κομμάτας, Πηλακούτας 3, Λυχριδάς, Κασούρας 6, Μαργαρίτης.

ΑΕ Κομοτηνής (Μεχμέτ Τσαούς, Στοάκης): Καραμανλής, Καραμπίνης 7, Βάκρινος 6, Μαγουλάς 13 (1), Δάτσης 7, Κυφωνίδης 4, Σπέντζος 8, Θεοδωρίδης 20, Παπαδόπουλος Π..

Κένταυρος Καλλικράτειας-Απόλλων Καλαμαριάς 68-76

Δεκάλεπτα: 18-16, 33-31, 51-53, 68-76

Διαιτητές: Εκίζογλου, Καλέσης

Κένταυρος Καλλικράτειας (Βλόστος): Σελεμενάκης 9(3),Θαλασσινός, Φωτιάδης 2, Γκόνος 14(1), Χανιωτάκης, Παρασκευάς 12(1), Ρέμπελος, Δέτσικας 10, Δασκαλάκης 11(3), Ζωγράφος 7.

Απόλλων Καλαμαριάς (Γεωργιάδης-Κεσίδης): Αποστόλου 14(3), Μυθίλλου 22(2), Σταματέλος 4, Κουκουλίδης, Κιώτης, Χασιώτης, Τσουτσούκας, Μαχαιριανάκης 6, Σπυρόπουλος 6, Στυλιανίδης 17(2), Χαντζίδης 10.

ΧΑΝΘ-Ορφέας Νέου Σκοπού 94-28

Δεκάλεπτα : 22-12, 49-13, 70-17, 94-28

Διαιτητές: Σαρακενίδης, Χατζημπαλίδης

ΧΑΝΘ (Ζαφειρούδης): Παπαζούδης11(2),Χατζηβούρκογλου 10, Ακεψιμαϊδης 5, Θωμαϊδης 9(1), Γεωργάκης 4, Πέτροβιτς 7(1), Κουτσοκώστας 8, Ζαμπάκης 7(1),Κωστίκας 16, Σωσσίδης 2, Βλαγκόγιας 12, Ζικεριέ 3.

Ορφέας Νέου Σκοπού(Σίσκος): Γεωργόπουλος, Δροσίνος 2, Χατζής 15(1), Αχτσής 4(1),Θεοδωρόπουλος, Καρακάσης, Δρουμαλιάς, Χαβαλές 8, Φρατζέσκος, Κατζουρίδης

 

Βαθμολογία:

1. Ελευθερούπολη 33 (16-1)
2. Μακεδονικός 32 (15-2)
3. Πολύγυρος 30 (13-4)
4. ΓΑΣ Κομοτηνή 27 (10-7)
5. ΜΕΝΤ 27 (10-7)
6. ΠΣ Ευκαρπίας 27 (10-7)
7. ΧΑΝΘ 27 (10-7)
8. Αίας Ευόσμου 26 (9-8)
9. Απόλλων Καλαμαριάς 26 (9-8)
10. Μαντουλίδης 24 (7-10)
11. Αστέρας Σίνδου 23 (6-11)
12. ΑΕ Κομοτηνής 21 (4-13)
13. Κένταυρος Καλλικράτειας 18 (1-16)
14. Ορφέας Νέου Σκοπού 17 (0-17)

Επόμενη αγωνιστική:

  • Ορφέας Ν. Σκοπού – Κένταυρος Καλ/ τειας
  • Μαντουλίδης – ΧΑΝΘ
  • Αίας Ευόσμου – Αστέρας Σίνδου
  • ΑΕ Κομοτηνής – Πολύγυρος
  • Ελευθερούπολη – Μακεδονικός
  • ΜΕΝΤ – ΓΑΣ Κομοτηνής
  • Απόλλων Καλαμαριάς – Ευκαρπία
Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Δημήτρης Ιωαννίδης
Περισσότερα σε Γ' Εθνική

Δειτε επισης

Στις 17/5 στο ΔΑΚ Καλαμαριάς η εθελοντική αιμοδοσία

Ο Απόλλων Καλαμαριάς έδωσε λεπτομέρειες για την εθελοντική αιμοδοσία που θα πραγματοποιηθε…