Κεντρική Γυναίκες Α2 Γυναικών: Αποτελέσματα 15ης Αγωνιστικής

Α2 Γυναικών: Αποτελέσματα 15ης Αγωνιστικής

Σημαντικές αναμετρήσεις είχε η 15η Αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2 Γυναικών.

Ο Σπόρτιγκ στον 1ο Ομιλο παραμένει στην κορυφή με τη νίκη του 57-53 επί του Αρη Πετρούπολης, ενώ στον 2οΟμιλο, ο Ηρακλής επιβλήθηκε εκτός έδρας του Πιερικού Αρχέλαου με 59-39.

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα

Σπόρτιγκ-Αρης Πετρούπολης 57-53
Μελίσσια-Ελευθερία Μοσχάτου  65-60
Ανταγόρας Κω-ΓΑΣ Καλυβίων 47-75
Προφήτης Ηλίας-Κρόνος Αγ. Δημητρίου  36-76(τελικό)
Αγία Παρασκευή-ΕΦΑΟ Ζωγράφου (19.30)
Σάββατο 3 Φεβρουαρίου
ΟΑ Χανίων-ΓΣ Ηλιούπολης  69-66

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Προφήτης Ηλίας – ΓΣ Κρόνος Αγ. Δημ. 36-76
Διαιτητές:  Λαζόγκα, Ναστούλης
Δεκάλεπτα: 11-25, 18-43, 24-57, 36-76
ΠΡΟΦΗΤΗΣ ΗΛΙΑΣ (Χλιαουτάκης) : Οικονομάκη Κ. 9, Δροσοτάκη 3, Σπυρή, Τζάρου 3, Νεαρχάκου 3(1), Κουτσοδήμου, Οικονομάκη Ζ., Πούλη 4, Τσελεπίδου 4, Γιαννοπούλου 7(1).
ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ (Νανάκος) : Δασκαλοπούλου 14, Πανταζή 19, Χόντο 7(2), Ρούτση 5, Σιγάλα, Κυριακοπούλου 3, Μπίτα, Γκέργκι 11, Ξάνθου 8, Γασπαράτου 3, Ζουρτσάνου 6, Μήτση.

Ανταγόρας Κω – ΓΑΣ Καλυβίων 47-75
Δεκάλεπτα: 10-11, 19-33, 29-54, 47-75
Διαιτητές: Δαβιδέλης – Τούσης
ΑΝΤΑΓΟΡΑΣ ΚΩ (Καπλανίδης): Κουζούκα, Γαλαχουσίδη 5 (1), Φραζή, Σαράγια, Πατμίου 2, Βελούδου 12 (1), Σβύνου, Στάκκου 1, Δρεττάκη 6, Κασάπογλου 19 (1), Χατζηνικολάου.
ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ (Αναγνώστου): Παζαρίδη 10 (2), Σταμάτη 16 (2), Καμμένου 11 (3), Ρεντζεπέρη 11, Αξιοπούλου 5 (1), Μαστρογιανννίδου 12, Γκινή, Αυτζή 6 (2), Καλημέρη 2, Τσουκαλά 2.

Σπόρτιγκ – Άρης Πετρούπολης 57-53
Διαιτητές: Αγγέλης – Βελέτζας
Δεκάλεπτα : 21-11 , 35-28 , 51-38 , 57-53
ΣΠΟΡΤΙΓΚ ( Σόφτσης ) : Τσαφαρά, Παυλοπούλου 2, Φουράκη Β 6(2), Δανδουλάκη Α,  Σαλιάϊ 7(1), Ιωαννίδου 19(6), Δανδουλάκη Μ 2, Νίξινα 5, Σιδέρη , Καράλη, Φουράκη Στ 16.
ΆΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ( Γιαννουλάκης ) : Γούλα Φ, Ναυροζίδου 3, Γούλα Π, Μαρίνη 13(1), Βιντσιλαίου 21(2), Καββαδία, Αρβανίτη 2, Ανωγειαννάκη 12(1), Λίγρη 2, Φάσουρα , Κομματά

ΚΑΟ Μελισσίων – ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου 65-60
Διαιτητές: Παπαδόπουλος, Σκουλαρίκης
Δεκάλεπτα: 17-19, 36-36, 49-47, 65-60
ΜΕΛΙΣΣΙΑ (Μάλαμα-Πατρινός): Σατρατζέμη 6, Κουρούβανη, Αθανασίου 7 (2), Κοιλιαρίδη 11 (1), Σταμούλη, Χιώτη 14, Γιαννακοπούλου 10, Νικολέτου, Κανέλλου 17.
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ (Τσαραπατσάνης – Παπαναστασίου): Κακλέα 9, Τζουγκράκη 6, Χελιώτη 10, Μίχου 14, Ζαχαράκη ,Σπαθάρη 2, Ξεπαπαδέα 13, Καρανάσιου 6, Κρίτσαλου.

Αγία Παρασκευή – ΕΦΑΟ Ζωγράφου 58-53
Διαιτητές: Αθανασόπουλος , Μελισσάρης
Δεκάλεπτα : 11-12, 30-23, 37-33, 58-53
ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Αναγνωστόπουλος, Στρατάκος): Πεσκατζίου 2, Γκάνια , Κλείτσα 5, Γρίσπου 9(1) , Βαμβακά 9 , Πετυχάκη Σ. Πολιτοπούλου 24(6), Πετυχάκη Χρ. 5(1) , Κούκη 4, Αμίτση
ΕΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ (Βερροιόπουλος , Κεσσέ): Ισκίογλου 12, Ζουρνή 11, Πατέρα 12(3) , Κελλάρη 16(1),Χαϊκάλη 2, Γραμματικού , Βυζεντίνη , Μάλλιου, Ζουμπεράκη , Μάνου

Η βαθμολογία

1.  Σπόρτιγκ 29
2.  Ελευθερία Μοσχάτου 26
3. ΓΑΣ Καλυβίων 25
4. ΓΣ Ηλιούπολης 25
5. Αγία Παρασκευή 24
6. Μελίσσια 24
7. Αρης Πετρούπολης 22
8. Κρόνος Αγ. Δημητρίου            22
9. ΕΦΑΟ Ζωγράφου 21
10. ΟΑ Χανίων 20
11. Προφήτης Ηλίας 16
12. Ανταγόρας Κω 16

Eπόμενη αγωνιστική (16η, 11/2)

Eλευθερία Μοσχάτου-Ανταγόρας Κω
ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Μελίσσια
ΓΣ Ηλιούπολης-Αγία Παρασκευή
Αρης Πετρούπολης-ΟΑ Χανίων
ΓΑΣ Καλυβίων-Προφήτης Ηλίας
Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Σπόρτιγκ

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα

ΑΕ Πυλαίας-Πανσερραϊκός  72-39
Τιτάνες Δράμας-Ολύμπια Λάρισας  52-43
Απόλλων Καλαμαριάς-Ασπίδα Ξάνθης 68-35
Πιερικός Αρχέλαος-Ηρακλής 39-59
Αναγέννηση Ν. Ρυσίου-ΕΟ Σταυρούπολης 55-37
Αρης-Ναύαρχος Βότσης 53-65

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Απόλλων Καλαμαριάς – Ασπίδα Ξάνθης 68-35
Δεκάλεπτα: Γιαννούλης-Νέδογλου
Διαιτητές: 20-11, 29-19, 53-28, 68-35
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Γκογκάκης-Καρακασίδου): Ιγγλέζου 6(2), Αντωνιάδου 15(3), Τσίτσου 3, Παλλάνη 8, Οικονόμου 2, Ακσεχέρογλου 6, Ευσταθίου 4, Σιφναίου 16(2), Διαμαντίδου 3(1), Καϊμακτσή 5, Θωμάρεϊς, Παπαρέντη.
ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Καρά Αχμέτ): Μεχμέτ-Ουστά, Τσακίρη 3, Σακουλάκη 7, Ευθυμίου, Μαμαλίγκατζη 1, Σιγιώργη, Σουλιώτη 15, Μουσένκου, Χαλκίδου 2, Καρακώστα 7.

Αναγέννηση Νέου Ρυσίου – ΕΟ Σταυρούπολης 53-37
Διαιτητές: Καντερές-Παπαδοπούλου Κ.
Δεκάλεπτα: 19-7, 27-17, 38-28, 55-37
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ (Μύρβαλη-Μούρτου): Καμπίτση 9(3), Εμμανουηλίδου, Καλομιτσίνη 12(3), Κουλακιώτη 6, Ψαρρά 8(2), Τζίκου 8, Παπαδάκη 10, Κουλαρτσά.
ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (Δρακουλίδης-Χατζηχαραλαμπίδης): Ανδριοπούλου 2, Γρηγοριάδου 4, Πεχλιβανίδου Δ. 5(1), Πεχλιβανίδου Σ. 13(1), Βέκιου, Κανέλλογλου 7,  Γούτη 4, Αντωνιάδου, Χατζηστρατή 2.

Τιτάνες Δράμας – Ολύμπια Λάρισας 52-43
Διαιτητές: Δέλλας-Αναστασιάδης
Δεκάλεπτα: 13-18, 27-22, 37-38, 52-43
ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Μάρκου):  Τερλιδου, Μαραγκού 16(3), Καριώτη 1, Τόγα 3(1), Σαμολαδά 13(2), Τσοκαταρίδου, Τζιαμπάζη 3(1), Κοσκερίδου, Γιαντσιώρη 16, Αθανασιάδου, Αρσένογλου, Βαρσάμη.
ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λότφι): Μιχαηλίδου, Σολωμού 2, Σουλιώτη 11(1), Λιάσκου 5(1), Σκαρλή 3(1), Μαγδαλιανίδου, Κουτσουνούρη 13(1), Μπενέκη 9.

Πιερικός Αρχέλαος – Ηρακλής 39-59
Διαιτητές: Ιορδανίδης-Κουφούδης
Δεκάλεπτα: 10-16, 23-32, 32-49, 39-59
Πιερικός Αρχέλαος (Τσιρογιάννη): Καραλή, Γκρίτζαλη 2, Ζουγκουρίδου 4, Φλώρου 14, Γκοτζαμάνη, Λάππα 8, Μπαγκλαρίδου 2, Μπουμπουλέντρα 4, Καρατάσιου 1, Μουστακίδου, Δημητριάδου 2, Αμβρακίδου 2.
Ηρακλής (Λαμπρόπουλος): Τσουμπερλή 2, Ελευθεριάδου 2, Παπαβασιλείου 15 (1), Γιαννοπούλου 2, Καλογρίδου, Γιαννούδη 8, Μυγδαλιά 8, Κλιματσάκη, Πάππα, Τζιότζου 5, Λογδανίδου 10, Θωμά 7 (1).

Αρης – Ναύαρχος Βότσης 53-65
Διαιτητές: Δικταπανίδης-Τσάνταλη
Δεκάλεπτα: 10-15, 32-31, 43-50, 53-65
ΑΡΗΣ (Βαχαροπούλου): Καραβέλη 9(1), Κωστανάκη, Γράψα 12(2), Βαντσιούρη 1, Αντωνιάδου 10, Γκρίτζαλη 2, Βεντούρα 6, Πλατσά, Γκομπετζίσβίλι 4, Μπουντούκα 9.
ΝΑΥΑΡΧΟΣ ΒΟΤΣΗΣ (Μαυρίδης): Χρυσοστομίδου 10, Καζαντζή Σπ. 8, Αραμπατζή, Καζαντζή Στ. 24(2), Παπανικολάου 2, Τσελεμπή 16, Τερεζή Χ. 2, Αβραμίδου 3.

ΑΕ Πυλαίας – Πανσερραϊκός 72-39
Διαιτητές: Χρυσάφης-Χατζημπαλίδης
Δεκάλεπτα: 19-7, 38-22, 54-30, 72-39
ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ  (Λίτσου-Γιάνναρος): Μπαλλά, Πετρίδου 13(1), Κατσαμούρη 6, Σταμπή 10(1), Καραμπατζάκη 12, Παπαρδέλα 10, Κοκκίνου, Τζήμου 13, Πλουμπή, Βατσιτσίδου 8, Σακκά.
ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ (Κουτούση): Κεφαλά, Πιτσιάβα 8, Δαμιανάκου, Πελτέκη 4, Κουτούση 12, Χύσα 5(1), Βλάχβεη 7, Μίχου 2, Νασιάκου, Σιδερίδου 1.

Η βαθμολογία

1. Ηρακλής 29
2. ΑΕ Πυλαίας 26
3. Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 25
4. Αρης 25
5. Τιτάνες Δράμας 24
6. Πανσερραϊκός 24
7. Ολύμπια Λάρισας 23
8. Απόλλων Καλαμαριάς 22
9. Πιερικός Αρχέλαος 20
10. Ναύαρχος Βότσης 18
11.Ασπίδα Ξάνθης 16
12. ΕΟ Σταυρούπολης 16
*Ο Ναύαρχος Βότσης έχει -2 βαθμούς

Η επόμενη αγωνιστική (16η, 11/2)
Ηρακλής-Αναγέννηση Ν. Ρυσίου
Ασπίδα Ξάνθης-Πιερικός Αρχέλαος
Ολύμπια Λάρισας-Απόλλων Καλαμαριάς
Πανσερραϊκός-Τιτάνες Δράμας
ΕΟ Σταυρούπολης-Αρης
Ναύαρχος Βότσης-ΑΕ Πυλαίας

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από eBasket.gr
Περισσότερα σε Γυναίκες

Δειτε επισης

ΑΕΝΚ: Οι καλύτερες φάσεις της σεζόν (vid)

Η αγωνιστική δραστηριότητα σε όλη την Ελλάδα έχει διακοπεί λόγω των μέτρων προστασίας για …