Κεντρική Διεθνή Ευρωλίγκα ΤΣΣΚΑ Μόσχας – Μπάμπεργκ 81-72

ΤΣΣΚΑ Μόσχας – Μπάμπεργκ 81-72

semen antonov cska moscow bamberg

Για ένα δεκάλεπτο δυσκολεύτηκε η ΤΣΣΚΑ Μόσχας κόντρα στην Μπάμπεργκ για την εικοστή αγωνιστική της Ευρωλίγκα. Η ομάδα του Δημήτρη Ιτούδη βρέθηκε πίσω στην πρώτη περίοδο (18-19), αλλά στη συνέχεια ανέκαμψε και κέρδισε με 81-72 και παρέμεινε μόνη πρώτη στην κορυφή.

Το πρώτο δεκάλεπτο ήταν πραγματικό ντέρμπι. Καμία από τις δύο ομάδες δεν μπορούσε να ξεφύγει στο σκορ, με την Μπάμπεργκ να κλείνει την πρώτη περίοδο μπροστά με έναν πόντο (18-19). Στο δεύτερο, όμως, η εικόνα άλλαξε, καθώς η ΤΣΣΚΑ Μόσχας με επί μέρους 21-8 προηγήθηκε με 39-28.

Στο τρίτο δεκάλεπτο δεν άλλαξε κάτι. Η Μπάμπεργκ προσπάθησε να ρίξει τη διαφορά, αλλά αυτή έμεινε σταθερά στους εννιά πόντους (55-46). Οι γηπεδούχοι μπήκαν στην τελευταία περίοδο για να “τελειώσουν” το ματς και το κατάφεραν, καθώς με επί μέρους 9-2 προηγήθηκαν με 64-48. Μέχρι το τέλος δεν άλλαξε κάτι και η ΤΣΣΚΑ πήρε τη νίκη με 81-72.

Τα δεκάλεπτα: 18-19, 39-30, 55-46, 81-72

ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Ιτούδης): Ντε Κολό 20 (1/3 τρίποντα, 13/13 βολές), Φριντζόν 5 (1), Βέστερμαν, Αντόνοφ 9 (1), Ροντρίγκεζ 13 (2), Βοροντσέβιτς, Κλάιμπερν 6 (1), Χίγκινς 12 (1), Κουρμπάνοφ 2, Χάινς 6, Χάντερ 8
Μπάμπεργκ (Τρινκιέρι): Χάκετ, Χίκμαν 5 (1), Ράιτ 11 (2), Ζήσης 9 (1), Νίκολιτς 2, Στάιγκερ 8 (2), Λο 10 (2), Ρούμπιτ 10, Χέκμαν 2, Μούσλι 5, Ραντόσεβιτς 10

Παναθηναϊκός – Περιστέρι: Εκτός και ο Λεσόρ

Εκτός και ο Λεσόρ με Περιστέρι. Ο Ματίας Λεσόρ έμεινε τελευταία στιγμή εκτός από τον αγώνα…