Κεντρική NBA Νίκησαν τους Κουφό – Παπαγιάννη οι Θάντερ (vid)

Νίκησαν τους Κουφό – Παπαγιάννη οι Θάντερ (vid)

kostas koufos kings thunder

Με νίκη συνέχισαν τις υποχρεώσεις τους στο ΝΒΑ οι Οκλαχόμα Σίτι Θάντερ, καθώς νίκησαν τους Σακραμένο Κινγκς με 95-88, αν και έχαναν στο ημίχρονο. Ο Κώστας Κουφός κινήθηκε σε “ρηχά” νερά, ενώ στην αναμέτρηση αγωνίστηκε και ο Γιώργος Παπαγιάννης. Η Οκλαχόμα με αυτή τη νίκη έφτασε στο 24-20, ενώ το Σακραμέντο έπεσε στο 13-30.

Κορυφαίος για τους νικητές ήταν ο Ράσελ Ουέστμπρουκ, ο οποίος σημείωσε 19 πόντους, μάζεψε 16 ριμπάουντ και έδωσε 9 ασίστ. Ο Αμερικανός τρία λεπτά πριν το τέλος αποβλήθηκε, καθώς νευρίασε ύστερα από φάουλ που του έγινε. Πολύ καλός για τους Θάντερ ήταν και ο Καρμέλο Άντονι, που είχε 20 πόντους και 9 ριμπάουντ.

Ο Κώστας Κουφός στη συγκεκριμένη αναμέτρηση είχε 5 πόντους και 4 ριμπάουντ, ενώ ο Γιώργος Παπαγιάννης αγωνίστηκε μόλις για ένα λεπτό και δεν κατάφερε να σημειώσει κάποιον πόντο. Πρώτος σκόρερ για τους Κινγκς ήταν ο Χιλντ με 17 πόντους.