Κεντρική Basket League Παναθηναϊκός “Κλειδί τα επιθετικά ριμπάουντ”

“Κλειδί τα επιθετικά ριμπάουντ”

pasqual

Στα επιθετικά ριμπάουντ, που πήραν οι παίκτες της Φενέρμπαχτσε στο τελευταίο δεκάλεπτο, στάθηκε ο προπονητής του Παναθηναϊκού, Τσάβι Πασκουάλ, μετά την ήττα των “πρασίνων” για τη δέκατη όγδοη αγωνιστική της Ευρωλίγκα. Ο Καταλανός τεχνικός σημείωσε ότι “κλειδί” ήταν τα εφτά επιθετικά ριμπάουντ της τουρκικής ομάδας στην τέταρτη περίοδο.

“Συγχαρητήρια στη Φενέρμπαχτσε για τη νίκη της. Νομίζω πως ήταν ένα σκληρό και αμφίρροπο ματς. Και οι δυο ομάδες είχαν τις ευκαιρίες να κερδίσουν. Για εμάς “κλειδί” του αγώνα θεωρώ πως ήταν τα εφτά επιθετικά ριμπάουντ της Φενέρ στο τελευταίο δεκάλεπτο. Ειδικά στις δύο τελευταίες κατοχές, όπου λόγω των επιθετικών ριμπάουντ ο Ουοναμέικερ σκόραρε ένα σημαντικό λέι απ”, ήταν τα λόγια του Καταλανού τεχνικού.

Περισσότερα σε Παναθηναϊκός

Παναθηναϊκός: Νίκη για να παραμείνει στην τετράδα

Νίκη στην Μπολόνια θέλει ο Παναθηναϊκός. Την 21η νίκη του θέλει απόψε (29/03, 21:30) ο Παν…