Κεντρική Γ' Εθνική Γ’ Εθνική: “Παγίδες” για τους πρωτοπόρους

Γ’ Εθνική: “Παγίδες” για τους πρωτοπόρους

Η Ένωση Ιλίου υποδέχεται τα Μελίσσια και με νίκη θα παραμείνει στην κορυφή της βαθμολογίας του πρώτου ομίλου του Νότου της Γ’ Εθνικής και μετά το πέρασμα της 12ης αγωνιστικής. Οι δεύτεροι Γλαύκος και Οίαξ Ναυπλίου έχουν εκτός έδρας αποστολές. Ο πρώτος δοκιμάζεται στο Αίγιο κόντρα στον Κεραυνό, ενώ ο δεύτερος αντιμετωπίζει την ΕΑΠ στην Πάτρα.

Ενδιαφέρον παιχνίδι κι αυτό μεταξύ της Αχαγιάς 82 και της Ακράτας, με τους γηπεδούχους να ψάχνουν ακόμα μία νίκη, προκειμένου να παραμείνουν σε απόσταση βολής από τις προνομιούχες θέσεις.

Το πρόγραμμα της 12ης αγωνιστικής:

ΕΑ Πατρών 17.00 ΕΑ Πατρών-Οίαξ Ναυπλίου Ασημακάκη-Καββαδάς (Ρόζης)

Ν. Ιωνίας 17.00 Ν. ΕΣΚΔ Ν. Ιωνίας-Καλαμάτα 1980 Ντανος-Πιπλιος (Ευστρατίου)

Αιγίου 17.00 Κεραυνός Αιγίου-Γλαύκος Λογοθέτης-Γεράνιος (Κωστής)

Απόλλωνα 17.00 Απόλλων Σμύρνης-ΚΑΠ Τσαχάκης-Κοτσώνης (Ζεβούδης)

Κ. Αχαϊας 17.00 Αχαγιά 82-Ακράτα Τσακαλογιάννης-Μαρινάκης (Θεοδοσόπουλος)

Λεχαίου 17.00 Ολυμπιάδα Λ.-Έσπερος ΑΟΠΑ Τεφτίκης Σ.-Τζίμης (Ελένης)

Β’ Κλ. Ιλίου 17.00 Ένωση Ιλίου-ΚΑΟ Μελισσίων Πολυχρόνης-Τσολάκος (Παπαδόπουλος Κ.)

Η βαθμολογία (σε 11 αγώνες):
1. Ένωση Ιλίου 21 (10-1)
2. Γλαύκος 20 (9-2)
3. Οίαξ Ναυπλίου 20 (9-2)
4. ΚΑΟ Μελισσίων 19 (8-3)
5. Αχαγιά ’82 19 (8-3)
6. Κεραυνός Αιγίου 17 (6-5)
7. Νέα Ιωνία 17 (6-5)
8. Ακράτα 17 (6-5)
9. Έσπερος Πατρών 16 (5-6)
10. ΚΑΠ 15 (4-7)
11. Απόλλων Σμύρνης 14 (3-8)
12. ΕΑΠ 13 (2-9)
13. Καλαμάτα ’80 12 (1-10)
14. Ολυμπιάδα Άσσου/Λεχαίου 11 (0-11)

Εκτός έδρας δοκιμασία στη Χίο κόντρα στον ΒΑΟΛ έχει ο πρωτοπόρος Έσπερος, στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής του δευτέρου ομίλου του Νότου της Γ’ Εθνικής. Η δεύτερη Πεντέλη υποδέχεται τον Άρη Νικαίας, με τους τρίτους Ερμή Σχηματαρίου κι Έσπερο Λαμίας να αντιμετωπίζουν εκτός έδρας τον ΟΦΗ και τη Νίκη Αμαρουσίου, αντίστοιχα.

Το πρόγραμμα της 12ης αγωνιστικής:

Χίου 16.00 Βούρειος-Έσπερος Μαρίγλη-Ροδίτης (Τσαρδάκας)

Νέας Πεντέλης 17.00 Πεντέλη-Άρης Νίκαιας Αντωνιάδης-Παπαδόπουλος Χρ. (Ζερδεβάς)

Αγ. Δημητρίου (Ν) 17.0 Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Λοκρός Φάκαρος-Τσιμπούρης (Δραμεσιώτης)

Βαρδινογιάννειο 17.00 ΟΦΗ-Ερμής Σχηματαρίου Ζιώγας-Τηγάνης (Γιαννακουδάκης)

Κοκκινιάς (2ο ΓΕΛ) 17.00 Νίκη Αμαρουσίου-Έσπερος Λαμίας Κουτσοδήμος-Μπακετέα (Τζουβάρας)

Χαλκιά-Αναστασιάδη 17.00 ΑΕΕ Παναγίτσας-Άρης Πετρούπολης Χατζημάρκος-Καρανικόλα Ελ. (Κάλφα)

Η βαθμολογία (σε 11 αγώνες):

1. Έσπερος Καλλιθέας 19 (9-1)*
2. Πεντέλη 18 (8-2)*
3. Ερμής Σχηματαρίου 17 (7-3)*
4. Έσπερος Λαμίας 17 (7-3)*
5. Λοκρός Αταλάντης 16 (6-4)*
6. Κρόνος Αγίου Δημητρίου 16 (6-4)*
7. ΒΑΟΛ Χίου 15 (5-5)*
8. ΟΦΗ 15 (5-5)*
9. ΑΟΚ Χανίων 14 (3-8)
10. Άρης Νικαίας 13 (3-7)*
11. Νίκη Αμαρουσίου 13 (3-7)*
12. ΑΕΕ Παναγίτσας 13 (2-9)
13. Άρης Πετρούπολης 12 (2-8)*

 

 

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Γιάννης Αρμάος
Περισσότερα σε Γ' Εθνική

Δειτε επισης

Παλαιό Φάληρο – Αχαγιά 84-54

Εύκολο έργο είχε το Παλαιό Φάληρο κόντρα στην Αχαγιά ’82, καθώς επικράτησε 84-54. Οι…