Στην κορυφή του 2ου Ομίλου του Βορρά της Γ΄Εθνικής παρέμεινε η Ελευθερούπολη, καθώς νίκησε εκτός έδρας τον Μαντουλίδη με 73-65. Κατά πόδας την ακολουθεί ο Μακεδονικός, ο οποίος είχε εύκολο έργο στην έδρα του Ορφέα Ν. Σκοπού και κέρδισε με 97-49.
Δύσκολη νίκη πήρε ο Πολύγυρος στην έδρα του Απόλλωνα Καλαμαριάς. Οι φιλοξενούμενοι χρειάστηκαν την παράταση για να πανηγυρίσουν τη νίκη και τελικά τα κατάφεραν, αφού κέρδισαν με 95-86.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα:
- ΓΑΣ Κομοτηνής – Κένταυρος Καλ/τειας 74-46
- Ευκαρπία – ΧΑΝΘ 78-74
- ΜΕΝΤ – Αστερας Σίνδου 82-65
- Απόλλων Καλαμαριάς – Πολύγυρος 86-95 παρ.
- Ορφέας Ν. Σκοπού – Μακεδονικός 49-97
- Μαντουλίδης – Ελευθερούπολη 65-73
- Αίας Ευόσμου – ΑΕ Κομοτηνής 79-56
ΜΕΝΤ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΣΙΝΔΟΥ 82-65
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 20-17, 39-35, 56-47, 82-65
ΜΕΝΤ (Νομικός-Δασκαλάκης): Καλπαξίδης 1, Παπαδόπουλος Π. 18, Μιχαηλίδης 16, Μπουραζάνης, Καρανώτας 9 (1), Παπαδόπουλος Α. 13 (1), Κάππος, Ακσεχέρογλου 2, Μπαγκντασαριάν 2, Γιαννούλης 18, Κούρκουλας, Βελέντζας 3 (1).
ΣΙΝΔΟΣ (Μπαλλογιάνης) Λεπτοκαρύδης 23 (4), Παπαπασχάλης 8, Ιωαννίδης 8, Πετρίδης 4, Μπίλιος, Ιατρίδης 4, Αγραφιώτης 16 (2), Ακριτίδης 2, Μυσιρλόγλου, Σπουργίτης.
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ – ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ 86-95
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 16-17, 33-24, 52-45, 77-77, 86-95
ΑΠΟΛΛΩΝ (Γεωργιάδης-Κεσίδης): Χαρτόπουλος 2, Αποστόλου 11 (1), Μησιλού 12 (1), Σταματέλος 17 (2) Κουκουλίδης 10 (2) Σπυρόπουλος 10, Τσουτσούκας, Καλαμπόκης 7, Στυλιανίδης 17 (4), Ανδρεάδης.
ΠΟΛΓΥΡΟΣ (Χαλκιάς): Χατζηκυριακίδης, Πιπιλιάρης 26 (4), Τσιούντος 28 (3), Ντέγος 15 (2), Παυλέας 12 (1), Καραγιαννάκης, Νικολόπουλος 2, Νουκάρης 12 (2), Αποστολίδης.
Βαθμολογία:
1. Ελευθερούπολη 27 (13-1)
2. Μακεδονικός 26 (12-2)
3. Πολύγυρος 25 (11-3)
4. Αίας Ευόσμου 23 (9-5)
5. ΜΕΝΤ 23 (9-5)
6. ΓΑΣ Κομοτηνή 23 (9-5)
7. ΧΑΝΘ 22 (8-6)
8. ΠΣ Ευκαρπίας 21 (7-7)
9. Απόλλων Καλαμαριάς 20 (6-8)
10. Μαντουλίδης 19 (5-9)
11. Αστέρας Σίνδου 18 (4-10)
12. ΑΕ Κομοτηνής 18 (4-10)
13. Κένταυρος Καλλικράτειας 15 (1-13)
14. Ορφέας Νέου Σκοπού 14 (0-14)
Επόμενη Αγωνιστική:
- Κένταυρος Καλ/τειας – Ευκαρπία
- ΧΑΝΘ – ΜΕΝΤ
- Αστέρας Σίνδου – Απόλλων Καλαμαριάς
- Πολύγυρος – Ορφέας Ν. Σκοπού
- Μακεδονικός- Μαντουλίδης
- Ελευθερούπολη- Αίας Ευόσμου
- ΑΕ Κομοτηνής – ΓΑΣ Κομοτηνής