Κεντρική Γυναίκες Αποτελέσματα Α2 Γυναικών (Βορράς)

Αποτελέσματα Α2 Γυναικών (Βορράς)

Στον 2ο Όμιλο ο Ηρακλής επικράτησε με 77-52 του Πανσερραϊκού και εξακολουθεί να είναι στην κορυφή.

Τα αποτελέσματα της 12ης Αγωνιστικής

ΑΕ Πυλαίας-Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 56-60
Αρης-Πιερικός Αρχέλαος 53-49
Ναύαρχος Βότσης-Απόλλων Καλαμαριάς 40-48
ΕΟ Σταυρούπολης-Τιτάνες Δράμας 48-67
Ηρακλής-Πανσερραϊκός 77-52
Ασπίδα Ξάνθης-Ολύμπια Λάρισας 52-63

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Ηρακλής –Πανσερραϊκός 77-52
Διαιτητές: Χατζηκώστας-Χρυσάφης
Δεκάλεπτα: 27-12, 42-24, 62-38, 77-52
ΗΡΑΚΛΗΣ (Λαμπρόπουλος): Παπαβασιλείου 9(1), Τσουμπερλή 5, Γιαννοπούλου 8(1), Ελευθεριάδου 5, Θωμά 8(2), Τζιότζιου 7(1), Γιαννούδη 5, Μυγδαλιά 14, Λογδανίδου 10, Κλιματσάκη, Καλογρίδου 6, Σιδηροπούλου.
ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Δώδος): Πιτσιάβα 5, Πελτέκη 10, Μπακιρτζίδου 25, Γκανάτσιου 8, Κίναλη, Σιδερίδου, Σιάκκα, Χύσα 4(1), Δαμιανάκου, Βλάχβεη.

ΕΟ Σταυρούπολης – Τιτάνες Δράμας 48-67
Διαιτητές: Ιορδανίδης-Κουφούδης
Δεκάλεπτα: 6-12, 14-27, 34-51, 48-67
ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (Δρακουλίδης): Ανδριοπούλου 6, Γρηγοριάδου, Χαλκίδου 11, Πεχλιβανίδου Σ. 9, Βέκιου, Κανέλλογλου 14,  Γούτη 3(1), Αντωνιάδου 3(1), Χατζηστρατή 2.
ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Μάρκου): Τερλίδου 2, Μαραγκού 16(1), Καριώτη 5, Τόγα 4, Σαμολαδά 18(2), Τζιαμπάζη 5(1), Γιαντσιώρη ,12 Βαρσάμη 5, Αρσένογλου.

Ναύαρχος Βότσης – Απόλλων Καλαμαριάς 40-48
Διαιτητές: Παπαδοπούλου Κ.-Αναστασιάδης
Δεκάλεπτα: 11-15, 19-23, 28-36, 40-48
ΝΑΥΑΡΧΟΣ ΒΟΤΣΗΣ (Μαυρίδης): Χρυσοστομίδου, Καζαντζή Σπ. 5(1), Αραμπατζή, Καζαντζή Στ. 9, Τερεζή Ν., Παπανικολάου 4, Τσελεμπή 12, Αβραμίδου 10.
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Γκογκάκης-Καρακασίδου): Ιγγλέζου, Αντωνιάδου 8, Παλλάνη 13(1), Οικονόμου 8, Αρσένογλου 2, Σιφναίου 4, Διαμαντίδου 8, Καϊμακτσή 2, Παπαϊωάννου, Παπαρέντη 3(1).

Ασπίδα Ξάνθης – Ολύμπια Λάρισας 52-63
Διαιτητές: Κολοκυθάς-Γιαννούλης Στ.
Δεκάλεπτα: 15-15, 28-28, 40-52, 52-63
ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Καρά Αχμέτ): Μεχμέτ-Ουστά, Παυλάκη 12(2), Πετρίδου, Μωϋσένκου, Κάραλη 6, Σιγιώργη 7, Μαμαλίγκατζη 8(2), Καρακώστα 8, Σουλιώτη 11(2), Καραλίδου Β., Γκιργκίζα, Βασιλειάδου.
ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λότφι): Μιχαηλίδου 4, Δολαψάκη, Σολωμού 16(3), Σουλιώτη 19(1), Μακρή, Λιάσκου 4, Σκαρλή 6(2), Μαγδαλιανίδου 4, Κουτσουνούρη 10, Κουτέ.

Αρης – Πιερικός Αρχέλαος 53-49
Διαιτητές: Γκούτας-Λεκατσάς
Δεκάλεπτα: 11-10, 26-22, 41-36, 53-49
ΑΡΗΣ (Κουλακιώτης-Ξενίδης): Καραβέλη 10, Κωστανάκη 4(1), Γράψα 11, Κωφοκώτσιου, Βαντσιούρη 3, Αντωνιάδου 9, Γκρίτζαλη, Βεντούρα 16, Πλατσά, Γκομπετζισβίλι.
ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Τσιρογιάννη): Δαβιτίδου 2, Γκρίτζαλη, Αμβρακίδου, Ζουγκουρίδου 7(1), Φλώρου 22, Λάππα 7, Μπαγκλαρίδου, Καρατάσιου, Μουστακίδου 10, Δημητριάδου 1.

ΑΕ Πυλαίας – Αναγέννης Ν.Ρυσίου 56-60 (παρ.)
Διαιτητές: Δέλλας-Τσάνταλη
Δεκάλεπτα: 9-17, 23-22, 36-33, 46-46(κ.α.), 56-60 (παρ.)
ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ  (Λίτσου): Μπαλλά 5, Πετρίδου 8, Κατσαμούρη 3, Λάλου 6, Σταμπή, Καραμπατζάκη 15, Παπαρδέλα 8, Τζήμου 5, Βατσιτσίδου 6(1).
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ (Μύρβαλη): Καμπίτση 8(2), Εμμανουηλίδου 12(1), Κουλακιώτη 11, Ψαρρά 15(3), Τσαγκαρίδου, Τζίκου 12, Παπαδάκη, Βασλαματζή , Πασιούδη 2.

Η βαθμολογία

1. Ηρακλής  23
2.  Αρης 22
3.  ΑΕ Πυλαίας 20
4. Τιτάνες Δράμας  20
5. Πανσερραϊκός 20
6. Ολύμπια Λάρισας 19
7. Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 19
8. Απόλλων Καλαμαριάς 17
9. Πιερικός Αρχέλαος  15
10.  Ναύαρχος Βότσης  14
11.  ΕΟ Σταυρούπολης  13
12.  Ασπίδα Ξάνθης 12
*Ο Ναύαρχος Βότσης έχει -2 βαθμούς

Η επόμενη αγωνιστική (13η, 21/1)

Πανσερραϊκός-Ασπίδα Ξάνθης
Τιτάνες Δράμας-Ηρακλής
Απόλλων Καλαμαριάς-ΕΟ Σταυρούπολης
Πιερικός Αρχέλαος-Ναύαρχος Βότσης
Αναγέννηση Ν. Ρυσίου-Αρης
Ολύμπια Λάρισας-ΑΕ Πυλαίας

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από eBasket.gr
Περισσότερα σε Γυναίκες

Δειτε επισης

Ενίσχυση σε όλα τα επίπεδα για την γυναικεία ομάδα μπάσκετ του Ολυμπιακού

Ούτως ή άλλως στην Ελλάδα ο Ολυμπιακός δεν έχει αντίπαλο και μετράει 119 συνεχόμενες νίκες…