Κεντρική Basket League Παναθηναϊκός Απίστευτη αρνητική επίδοση για τον Παναθηναϊκό στο πρώτο δεκάλεπτο!

Απίστευτη αρνητική επίδοση για τον Παναθηναϊκό στο πρώτο δεκάλεπτο!

calathes gist panathinaikos

Πολύ κακός επιθετικά ήταν ο Παναθηναϊκός στο πρώτο δεκάλεπτο του ντέρμπι με τον Ολυμπιακό για τη δέκατη τέταρτη αγωνιστική της Basket League. Οι “πράσινοι” πέτυχαν μόλις 11 πόντους στην πρώτη περίοδο και βρέθηκαν να χάνουν με εννιά (11-20).

Η αρνητική επίδοση, όμως, δεν είναι αυτή για τον Παναθηναϊκό. Οι “πράσινοι” σε δέκα λεπτά αγώνα πέτυχε μόλις δύο καλάθια εντός παιδιάς. Οι πρώτοι επτά πόντοι των γηπεδούχων ήταν από βολές και στη συνέχεια κατάφεραν να πετύχουν δύο καλάθια με τους Κρις Σίνγκλετον και Ίαν Βουγιούκα.

Ο Παναθηναϊκός χρειάστηκε 8 λεπτά και 40 δευτερόλεπτα για να βάλει καλάθι εντός παιδιάς.

Περισσότερα σε Παναθηναϊκός

Γκριγκόνις: «Πρέπει να νικήσουμε τρεις φορές»

Στη συνέχεια αναφέρθηκε ο Μάριους Γκριγκόνις. Ο Παναθηναϊκός γνώρισε την ήττα από την Μακά…